אביזרים בריאים

בשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות לאיכות המזון שאנו מכניסים לפה שלנו. התוצאות נראות היטב בשטח, עם הגידול במספר חנויות המזון האורגניות, בצד יצרניות של מזון תעשייתי הפועלות לשיפור איכות המוצרים שלהן.

ביטוי נוסף וייחודי לשינוי משמעותי זה מגיע מהכיוון של ה- Raw Food. מדובר בשיטה ייחודית להכנת מזון, שבבסיסה פילוסופיה האומרת כי הכנת מזון בטמפרטורה העולה על 48 מעלות, גורמת להרס רכיביו התזונתיים השונים. המשמעות של תפיסה זו פוסלת הרבה מהאוכל המוכר לנו, הדורש חימום בטמפרטורה גבוהה יותר, כגון בשר, ביצים, פשטידות ועוד. במקום זאת מציעה שיטת זו אוכל המבוסס על פירות, ירקות, אגוזים, זירעונים, נבטים, דגנים וקטניות מונבטים, פירות יבשים, אצות ים ומיצים טריים.

ההשקה האחרונה של חברת אופק חדש נותנת מענה חשוב לחובבי השיטה, הזוכה למספר הולך וגדל של אוהדים בישראל. החברה החלה לייבא ארצה מסחטת מיצים ובלנדר, הפועלים כך שהם שומרים על הערכים התזונתיים של הרכיבים המוכנסים אליהם, ומתאימים עד מאוד לחובבי ה- Raw Food בפרט, וחובבי הבישול הבריא בכלל.

המוצר הראשון הוא מסחטת מיצים העונה לשם אוסקר, הפועלת בטכנולוגיית גיר בודד. "מרבית מסחטות המיצים בשוק הן צנטריפוגליות", מסבירים באופק חדש. "שיטת הסחיטה במסחטה צנטריפוגלית מבוססת על סכין חדה המסתובבת במהירות של אלפי סיבובים בדקה. פעולה זו גורמת לחימום וחמצון של הפירות והירקות, ופגעת בערכו התזונתי של המיץ. מסחטת המיצים אוסקר עובדת בשיטה של סחיטה באמצעות לחץ, במהירות איטית של 75- 63 סיבובים לדקה, במעיכה ללא חיתוך, ללא חימום, ללא פגיעה במרכיבי התזונה ושומרת על טריות המיץ לזמן ארוך יותר".
המכשיר יכול לסחוט את כל הפירות והירקות, עלים ירוקים, כולל עשב החיטה, ואף סחיטה מיוחדת של רימונים. בנוסף, ניתן להשתמש במוצר כמעבד מזון, ולהכין פטה וממרחים, מזון לתינוקות, סורבה מפירות קפואים ואטריות מבצק.

בלנדר ומעבד המזון בשם VITAMIX 5000, הוא המוצר השני שאופק חדש מייבאת ארצה. מדובר במכשיר המסוגל לבצע למעלה מ-50 פעולות שונות להכנת מזון. אם מפעילים אותו במהירות גבוהה הוא יכול לחמם את המזון המוכנס אליו, הוא מכין גלידות וסורבה, תחליפי חלב מאגוזים וזרעים, חמאת אגוזים, לש בצק, טוחן קמח, כותש קרח, קוצץ ירקות, טוחן בשר, מכין משקאות קפה ועוד. קנקן המכשיר אינו מכיל, לדברי החברה, BPA, אותו חומר לא ידידותי הנמצא בפלסטיק ומשתחרר למזון או למשקאות המאוחסנים בו.

המחירים אינם זולים: 1,450-1,600 לאוסקר – בהתאם לצבעו, 2,860 ₪ לויטמיקס, ועוד 650 ₪ לקנקן נוסף המאפשר ביצוע של כל הפעולות הנוספות במכשיר. שני המכשירים מגיעים עם אחריות של 3 שנים.
להשיג בטלפון 1-700-70-2009 ובאתר www.newhorizon.co.il.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה