'אחוה' מציינת 95 שנה עם מדבקות מיוחדות

משםחת מוצרי אחוה עם מדבקת 95 שנה. צילום יעל האן
יצרנית הטחינה והחלוה הוותיקה בישראל מציינת 95 שנה מאז החלה לפעול ב-1929 בדרום תל אביב. יעקב מלאך – יו"ר ובעלים: "הסוד להצלחה ולאריכות ימים בתעשייה הוא להיות תמיד הוגן ושקוף, ולהסתכל קודם כל על הצרכן ותועלתו לפני שיקולי רווח צרים"

חברת 'אחוה', יצרנית טחינה, חלוה ודברי מאפה הנחשבת לאחד המותגים הישראלים הוותיקים ביותר, חוגגת 95 שנה להקמתה, ומסמנת לרגל כך את מוצריה במדבקה מעוצבת. טחינה גולמית רגילה ומלאה של החברה, מגוון מוצרי חלוה, ממרחים מתוקים מבוססי טחינה ו מוצרי מאפה, ישווקו כשעליהם מתנוססת מדבקת השנים עם ענפי זית.

חברת אחוה הוקמה ב-1929 על ידי ארבע משפחות עולים מפולין, רוסיה, יון ותורכיה, שהתקבצו בבית דירות בדרום תל אביב, והחלו לייצר תחת השם 'אחדות' חלוה על פי מתכונים של ארצות מוצאם. בהמשך נוספו לייצור גם שמן וטחינה, שהיוותה את חומר הגלם העיקרי בחלוה.  מאיר דיזינגוף, ראש העיר הראשון בתל אביב, קרא לרחוב על שם המפעל – סמטת בית הבד.

בני משפחת מלאך במפעל אחוה באזור תעשייה אריאל: יואב (מימין), יובל, יעקב מלאך האב ומיקי

בשנת 1970 הצטרף למפעל יעקב מלאך, אז חייל משוחרר ופועל ייצור וכיום הבעלים ויו"ר החברה, לאחר שרכש במרוצת השנים את חלקי השותפים. לצד יעקב עובדים במפעל רעייתו ציפי ושלושה מבניהם: מיקי, יובל ויואב.  

כיום נחשבת אחוה ליצרנית הגדולה בישראל של טחינה גולמית ומוצרי חלוה. החברה מתמחה בייצור חלוה איכותית מסוגים שונים, טחינה גולמית, מוצרים אורגניים, מוצרים ללא סוכר, עוגות ומגוון מוצרי מאפה ותרכיזים לשתייה. אחוה מעסיקה כ-235 עובדים בשלושה מפעלים באזור התעשייה אריאל. כ-20% ממוצריה מיועדים לייצוא למדינות רבות בעולם, מאוסטרליה וניו זילנד, דרך דרום אפריקה, מדינות חבר העמים, מערב ומרכז אירופה, וצפון אמריקה.

גם מדבקות 'בשבילי מוצר ישראלי' עיטרו את מוצרי אחוה. צילום יובל מלאך

יעקב מלאך מסביר את סוד ההצלחה של חברת אחוה: "להיות תמיד הוגן ושקוף, ולהסתכל קודם כל על רווחת הצרכן ותועלתו לפני שיקולי רווח צרים. לעולם לא נקטין אריזות ללא שינוי מחיר, תמיד נציע את העסקה המשתלמת ביותר לצרכן. אנו מאמינים שצרכן שרוכש ממוצרי אחוה, יודע שמותג זה יהיה תמיד הגון ויציע את התמורה המיטבית לכספו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר