אירועי וטיולי חנוכה של הקרן הקיימת לישראל

פריחת הנרקיסים ביער אשתאול, פעילות למשפחות בפארק הירדן, טיול בוטני ביערות הגליל ועוד אירועים וטיולים לחג החנוכה, של הקרן הקיימת לישראל

"שימו שמן, שמן זית" – חג החנוכה במרכז קק"ל בכברי
יום רביעי, כ"ז בכסלו, 24 בדצמבר, בשעה 10:00
מתנדבי שנת שירות ומדריכי קרן קימת לישראל מזמינים אתכם לסדנאות יצירה, משחק והפעלות בהשראת שימושי שמן הזית בימי קדם. נכיר את בית הבד הקדום ששוחזר במקום, נשמע על תהליך הפקת השמן כפי שנעשה בעת העתיקה, נכין נר שמן עתיק ונדליקו בשמן שהפקנו. נשמע על שימושים נוספים לשמן ונתנסה בהכנת שמן גוף ריחני.
האירוע חינם ומותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

"באנו חושך לגרש" – בדרך הפסלים ביער צרעה
יום ראשון, א' בטבת, 28 בדצמבר, בשעה 13:00
נצא יחד עם מתנדבי שנת שירות בקק"ל לטיול יער חורפי להדליק נר אחרון בחג החנוכה. לאורך דרך הפסלים נבלה בסדנאות יצירה ובסיפורי החג ונסיים בשירי חנוכה והכנת חנוכיות. משך הפעילות כ- 3 שעות, כולל נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה.
האירוע חינם ומותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

"נס גדול היה פה" – חג החנוכה ביער בן שמן
יום שני, ב' בטבת, 29 בדצמבר, בשעה 10:00
יחד עם מתנדבי שנת שירות בקק"ל, נצא לטיול ב"קברות המכבים" עם סיפורים, סדנאות ושירי חג בעקבות השמן, ביום המוקדש לניסים, לתעוזה ולגבורה. הפעילות מכוונת בעיקר לילדים, אך גם הגדולים יזכו לתשומת לב.
האירוע חינם ומותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

"על אגדות ומציאות" – פריחת הנרקיסים ביער אשתאול
יום שלישי, כ"ו בכסלו, 23 בדצמבר, בשעה 10:00
ניסע ביער אשתאול, בדרכים נסתרות בין עצי אורן, אלון ואלה ונגלה מצבורי נרקיסים. נספר כיצד מצליח הנרקיס להקדים ולפרוח, מדוע הוא נקרא מלך הביצה, מה הקשר שלו למיתולוגיה היוונית וגם על נרקיסיזם ונרקוזה. הטיול יודרך על ידי ד"ר ענת מדמוני ויימשך כשעתיים, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות בדרכי יער והליכה קלה. בתום הטיול, הילדים מוזמנים לחגיגה של הפעלות עם מתנדבי שנת שירות של קק"ל. נסיים בהדלקת נר שלישי של חנוכה.
תשלום: 40 שקלים למשתתף, 30 שקלים לידיד, 30 שקלים לילד, 20 שקלים לילד ידיד.

"ליד הנהר" – פעילות למשפחות בפארק הירדן
יום חמישי, כ"ח בכסלו, 25 בדצמבר, בשעה 10:00
מדריכי קק"ל ומתנדבי שנת השירות שלנו מזמינים אתכם ליום שלם של חוויה בפארק הירדן. הדרכה מיוחדת בכל שעה עגולה (עד השעה 15:00) במסלולי הפארק השונים, לאורך הנהר ובין טחנות הקמח ותצפיות הנוף, יחד עם תחנות הפעלה ויצירה לכל המשפחה. נסיים בהדלקת נר חמישי של חנוכה. יש להירשם מראש ב "קו ליער".
תשלום: 50 שקלים למכונית, 35 שקלים למכונית של חברי חוג הידידים.

"ילדים מבשלים לביבות ומרקים" – טיול-בישול בפארק מערות עדולם
שישי ושבת, כ"ט-ל' בכסלו, 26 – 27 בדצמבר, בשעה 10:00
יחד עם מתנדבי שנת שירות בקק"ל, נתחיל בהכנת המנות השונות, אותן נאכל בסיום האירוע. כל קבוצה של משפחות תקבל מתכון, שאותו תצטרך להכין בעזרת המדריכים וה"שף". תוך כדי בישול, נגלה שבמתכונים חסרים מספר מרכיבים חשובים. על מנת להשלים את ההכנה, ניסע לפארק מערות עדולם, נכיר את הצומח ואת אורח החיים בכפר העתיק עתרי, נמצא את החסר ונשוב אל ה"שפים" שמחכים לנו. בסיום ההכנות, נאכל את הארוחה שהכנו.
תשלום: 50 שקלים לילד, 40 שקלים לילד ידיד; 20 שקלים להורה מלווה, 10 שקלים להורה ידיד.

"על צמחים ותבלינים" – טיול בוטני ביערות הגליל
שישי ושבת, כ"ט-ל' בכסלו, 26 – 27 בדצמבר, בשעה 10:00
נצא ליערות בגליל התחתון לחפש צמחי תבלין וצמחים המשמשים למאכל ולמרפא, נשמע "סיפורי סבתא" על שימושים "רפואיים" בעבר, ונסיים את הטיול בחוויית בישול קצרה ובטעמי הטבע. משך הטיול כ- 4 שעות, והוא משלב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה ברגל בשבילי היער.
תשלום: 50 שקלים למשתתף, 30 שקלים לידיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר