ארמניאק Lafontan Vintage 1979 – פשוט מעולה

בערב החג התייצב אצלי שמעון לסרי, יבואן היינות מחברת WineWise, כשהוא חובק בקבוק קטן ומעורר עניין, ובידו השניה כלי עם חרוסת ביתית אותה הכין לפי מתכון מבית אימא.
החרוסת הייתה טעימה – הארמניאק מהמם.

מהו ארמניאק? כה אומרת ויקיפדיה, האנצילופדיה החופשית: ארמניאק הוא משקה אלכוהולי מסוג ברנדי המיוצר בצרפת. השם ארמניאק ניתן אך ורק לברנדי המיוצר באזור גסקוניה, השוכן ליד גבול ספרד- צרפת. המשקה מופק מענבים ועובר זיקוק דודי אחד או שניים. לאחר מכן הוא עובר יישון בחביות עץ אלון. רמות היישון שלו דומות לרמות היישון של קוניאק.

שמעון, שרצה להביא ארצה ארמניאק, דגם וטעם מותגים שונים בצרפת, ומצא את ה- Lafontan Vintage 1979, המיוצר ב- Bas Armagnac – דרומית לבורדו וצפונית לפירנאים.
ה- לפונטן עשוי מארבעה סוגי ענבים, שתחילה עושים מהם יין לבן: Folle Blanche, Ugniblanc, Beka ו- Colombar. משאירים את היין במיכלים כמה חודשים, ואחר כך מבצעים מספר פעמים זיקוק בתוך אלמביק (הזיקוק הדודי, כפי שמכונה בויקיפדיה), ואחר כך מעבירים את המשקה השקוף לחביות, מהן הוא מקבל את צבעו הענברי.

לפונטן הוא יקב משפחתי, כבר ארבעה דורות בני לפונטן מ- 1897. מהשנים הטובות עושים ביקב ארמניאק וינטאג', ובשנים רגילות עושים ארמינאק רגיל כמו החברות האחרות.

לפונטן, כמו יצרנים אחרים, משאיר את הארמניאק בחבית עד לקבלת הזמנות, ורק אז מבקבק.
שמעון הזמין את הכמות שלו השנה, ורק אז בוקבק הארמניאק מ- 1979, שכן זהו סודו של הארמניאק: לא מתיישן בבקבוק, אלא רק בחבית.

שמעון פגש את אנשי לפונטן בתערוכת וינאקספו בשנה שעברה, וה- Lafontan Vintage 1979 הגיע ארצה ממש לפני פסח.

מחיר לצרכן בחנויות: 850 ₪.

1979 הייתה שנה טובה – אמנם לא מהגדולות ביותר, אבל הארמניאק של שמעון הוא ממש שיר באף ובפה.שמעון לסרי
WINEWISE
טל. 03-6052584
פקס. 03-6023970
נייד: 054-6535483
www.les-grands-vins.com
[email protected]


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה