ביכורי רחוב – חגיגת שבועות ברחוב עמק רפאים בירושלים

עיריית ירושלים ומרכז תרבות העמים, מעירים את רחוב עמק רפאים בירושלים לקראת חג השבועות, ומציגים ערב ייחודי של "ביכורי רחוב":חגיגת רחוב המבוססת על מוטיב הביכורים עם ביכורי אומנות ואומנים צעירים, מוסיקה, יין ואוכל לקראת חג השבועות.

זו השנה השנייה שרחוב עמק רפאים מציין את חג הביכורים במגוון פעילויות לילדים ולמבוגרים: סלסלת טנא ענקית, תהלוכת רקדני הורה בלבן, עגלת 'טוביה החולב', הרכבים מוזיקליים שונים בכל פינת רחוב, המחזת מגילת רות, סדנאות בנושא החג לילדים, שירי ארץ ישראל ומצגת תמונות מדהימה של ירושלים דוכני יין וגבינות מכל רחבי הארץ, ועוד.

בערב יום שני ה-21 במאי בין השעות 17:00-23:00 יוקמו דוכנים ובמות בכל פינה ברחוב.

מופעי תרבות ומוזיקה
· המחזת מגילת רות – קבוצת 'התיאטרון הירושלמי' השואבת את יצירותיה מהמקורות היהודיים תציג סצנות נבחרות מתוך מגילת רות הרלוונטית לימינו בשיתוף הקהל. מופע זה הוקם במיוחד עבור ערב זה.
· הורה בלבן – 370 ילדי ירושלים מקבוצת הורה אפרוחים ועד הורה בוגרים ירקדו במחולות לצלילי שירי ארץ ישראליים כגון : לא אהבתי די, צדיק כתמר יפרח, ושאבתם מים בששון ועוד .
· "בלקן במחסן- אורקסטרה" – הרכב מוזיקלי בסגנון בלקני עממי עם הרכב כלי נשיפה, אקורדיון וכלי הקשה המשלבים גם מוזיקה מקורית וחדשנית.
· "אבן ירושלמית" – בלוז ורוק ישראלי ואמריקאי משנות ה-60 ועד היום. הרכב ירושלמי ותיק שמנגן כבר 20 שנה.
· הופעת ג'אז קובני עם קרני אלדד – שירים מקוריים שהוקלטו בקובה עם טובי המוזיקאים הקובנים .המופע בשיתוף מלא של הקהל עם חלוקת כלי הקשה ולימוד צעדי סלסה בסיסיים.
· שיר סופר – מוזיקת עולם – מופע מוזיקלי המשלב כלי נגינה מתרבויות שונות עתיקים ועכשוויים, כלי מיתר נשיפה והקשה.
· תיכון האקדמיה למוזיקה והקונסרבטוריון – הופעות של סדנאות היצירה והג'אז של תיכון האקדמיה ושל הקונסרבטוריון, "הסדנה" – שירים מקוריים וקטעי ג'אז של התלמידים על הבמה.

דוכני אוכל ושתייה
· סדנה להכנת יין – יורם בעל 'יקב תניא' בן חמש השנים מישוב עופרה, יעביר סדנה להכנת יין. יורם יסביר לאורחים על סוגי ענבים, תהליך ייצור היין משלב התסיסה, יישון, בקבוק ועד האריזה הסופית. ההשתתפות בסדנה חינם.
· מכירת יין – בית המשקאות של שחר בשיתוף יקבי 'כרמל' ויקב 'יתיר' יקימו דוכני יין למכירת יין בכוס בודדת ומכירת בקבוקים. מחיר כל כוס 15 ₪
· מסעדות הרחוב – מסעדות הרחוב המובחרות יציעו את מטעמיהן בדוכנים, וימלאו את אוויר הרחוב בניחוחות מפתים. בין המסעדות: 'קפית', 'פיתויים", 'גו'י', 'בורגרס בר', 'אוליב' ועוד.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה