החל בציר ענבי השיראז בכרמי יקב יתיר

בציר זני ענבים אדומים ביער יתיר, הוא מהראשונים בארץ ומהווה את אחד האפיונים המיוחדים של יער יתיר כאזור יין איכותי

יקב יתיר החל בבציר ענבי שיראז מכרמים המתפרסים על פני 48 דונמים ביער יתיר.
הענבים נבצרים בבציר לילי, אחרי חצות הלילה ועד הזריחה, מאחר שהטמפרטורות הנמוכות המאפיינות את הלילות באזור זה נחשבות אופטימליות לבציר ענבי יין ולשמירה על איכותם.

מנכ"ל יקב יתיר, יעקב בן-דור, מציין: "בציר זני ענבים אדומים ביער יתיר, הוא מהראשונים בארץ ומהווה את אחד האפיונים המיוחדים של יער יתיר כאזור יין איכותי וייחודי".

הענבים יטופלו באמצעות הציוד המתקדם שרכש השנה יקב יתיר במסגרת ההצטיידות האחרונה, הכוללת מיכלי תסיסה מיוחדים ומכבש סל (Basket Press).

כרמיו של יקב יתיר נטועים בגובה של עד 900 מטרים מעל לפני הים והם מוקפים בעצי אלה, חרוב, בטנה ואורן של יער יתיר המשגשג.

אודות יקב יתיר
יקב יתיר הוא יקב בוטיק קטן ואיכותי שהוקם בשנת 2000 כמיזם משותף של כורמי האזור (50%) ויקבי כרמל (50%) אשר גילו את הפוטנציאל הנדיר הטמון בחבל זה.
היקף ההשקעה בהקמת יקב יתיר עומד על כ – 15 מיליון שקל. בהיות אזור יתיר אזור עדיפות לאומי, נהנה היקב ממענק השקעה מטעם מנהלת מרכז ההשקעות בשיעור של 24% מהיקף ההשקעות.


בדומה לאזורי היין המשובחים בעולם, ניחן חבל יתיר, בו שוכן היקב, בכל התכונות ההופכות אותו לחבל ארץ בו מופקים יינות עילית איכותיים מהמשובחים ביותר בישראל.
היקב השוכן בתל ערד מבטא שילוב בין חבל ארץ המאופיין באקלים ייחודי לגידול זני איכות, היסטוריה רבת שנים בתחום ייצור היין, ועבודה ייננית איכותית.

אתר יקב יתיר: www.yatir.net
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר