היתרונות של מוצרי חלב עיזים: לא רק בחג שבועות אלא כל  השנה

מבחר הגבינות בשוק מבוסס לרוב על חלב בקר, אך בשנים האחרונות גם ניתן למצוא מוצרי חלב המבוססים על חלב צאן המגיע מכבשים או עיזים
אפרת בן שץ פורשיאן – דיאטנית קלינית, R.D, B.Sc, בחלי ממן מייסדת רשת המתמחה באורח חיים בריא, כותבת כי לאור היתרונות התזונתיים הרבים שיש למוצרי חלב המבוססים על חלב צאן שמגיע מכבשים או עיזים כדאי לאכול מהם לאורך כל השנה

חג שבועות נקרא גם חג הקציר או חג מתן תורה, אבל ניתן לקרוא לו בשמו "העממי" – חג מוצרי החלב. ארוחת החג מלווה בכל טוב של מאכלים המכילים תוצרי חלב, החל מגבינות משובחות, דרך מאפים, פשטידות ומגוון של קינוחים.
מבחר הגבינות בשוק מבוסס לרוב על חלב בקר, אך בשנים האחרונות גם ניתן למצוא מוצרי חלב המבוססים על חלב צאן המגיע מכבשים או עיזים, כגון חלב ניגר, גבינות רכות וקשות ויוגורטים. כדאי מאוד לשלבם בתפריט ובארוחת החג לאור היתרונות התזונתיים הרבים שיש להם. אז הנה מדוע כדאי לאכול דווקא מהם לא רק בשבועות אלא לאורך כל השנה:

  • מקור לחלבון – מוצרי חלב אלה מהווים מקור לחלבון איכותי בעל ערך ביולוגי גבוה. הם מספקים לגוף את כל חומצות האמינו החיוניות להן הוא זקוק, ושאינו יכול לייצר לבד. אמנם הם אינם מתאימים לטבעונים, אבל גם צמחונים וגם אוכלי כל, יכולים לשלבם בתפריט היומי שלהם.
  • מקור לסידן – מוצרים מחלב עיזים מכילים כמות גדולה של סידן, לפעמים אפילו יותר מאשר מוצרים מחלב פרה. יש מחקרים אשר מראים כי ספיגת הסידן טובה יותר במוצרי עיזים, כמו גם ספיגה של מינרלים נוספים כדוגמת ברזל.
  • קלים יותר לעיכול – מוצרי חלב עיזים הינם בעלי הרכב ייחודי, המכיל כמות גדולה של כדוריות שומן קטנות, בעלות חומצות שומן קצרות ובינוניות – שרשרת והרכב חלבונים שונה מחלב פרה. הודות לכך, הם קלים יותר לעיכול. בנוסף, חלב עיזים מכיל פחות לקטוז מאשר חלב פרה, מה שמיטיב על העיכול ויכול להיות אפשרי לעיכול למי שסובלים מאי סבילות ללקטוז.
  • תורמים לחיזוק המערכת החיסונית – ישנם בחלב עיזים מרכיבים בעלי השפעה מיטיבה על תפקוד כדוריות הדם הלבנות, ובכך מחזקים את מערכת החיסון.
  • מקור לויטמינים ומינרלים שונים – כמו למשל ויטמין A, ויטמין D, ויטמין B12, מגנזיום, זרחן, אשלגן ועוד. המינון של אשלגן, מגנזיום סלניום, וויטמין A, ויטמין D, וויטמין B1 גדול יותר בחלב עיזים לעומת חלב פרה.
  • אחוזי שומן מגוונים – בעבר רוב גבינות הצאן היו נמכרות עם אחוזי שומן גבוהים, אך כיום ניתן למצוא גבינות עיזים המכילות כמויות משתנות של אחוזי שומן, כך שניתן לשלב אותן במגוון מאכלים שונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר