זיו רונא היא מבקרת המסעדות הגליל של טבעול

מתוך אלפים שהגישו מועמדות, הזוכה הגדולה בפרויקט מבקר המסעדות בגליל היא זיו רונא, בת 26 מעמק יזרעאל, מדריכת תיאטרון ונוער

זיו רונא בת ה- 26 מכפר ברוך שבעמק יזרעאל,  מדריכת תיאטרון ונוער בעיסוקה, היא מבקרת מסעדות הגליל של טבעול

זיו זכתה במשרה הנחשקת, עליה התמודדו אלפים, בסופו של אירוע סיום הפרויקט, בו  התמודדה עם שאר הפינליסטים שהתייצבו בפני פאנל השופטים.

חבר השופטים כלל את השף הגלילי ארז קומרובסקי שהיה יו"ר הפאנל, הילה אלפרט – כתבת ומבקרת אוכל, שף חיים טיבי ממסעדת מוסקט במצפה הימים, ג'ואן נתן – מבקרת מסעדות של הניו יורק טיימס אשר הגיעה ארצה כדי להיות שופטת כבוד, עמרי לוטן – משנה למנכ"ל אסם ומנכ"ל חטיבת המזון המוכן, עינת יוזנט-רביד – מנכ"לית טבעול ישראל, אורנה הוזמן-בכור – מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אושרת יקותיאל – מבקרת המסעדות של עכבר העיר אונליין, ושרון בן דוד – כתבת ומבקרת אוכל של דרך האוכל.

המשרה אותה תמלא זיו רונא, תכלול ביקורים שבועיים באתרים קולינריים בגליל וכתיבת טור שבועי שיתפרסם בעכבר העיר אונליין. זיו תזכה מעבר לחוויה זו גם במשכורת חודשית וברכב צמוד למשך חצי שנה.

אל הפרויקט, שקרא לציבור להגיש מועמדות למשרה הנחשקת של מבקר מסעדות בגליל, הוגשו אלפי מועמדויות שנבחנו בקפידה בתהליך מיונים ארוך ומקצועי. לדברי קרין שיפטר-מאור, מנהלת השיווק של טבעול, הפרויקט הינו חלק ממהלך של המותג להתחבר לקולינריה הגלילית, ולהעלות את המודעות לייחודו של המטבח הגלילי. "המטבח הגלילי מסמל פשטות נפלאה של טעמים, רעננות של חומרי גלם מקומיים וקרבה לטבע. לאחר שהבאנו את הגליל לבתים רבים בישראל באמצעות סדרת טבעול מהמטבח הגלילי עם השף ארז קומרובסקי, החלטנו להחזיר אהבה לגליל ולצאת בפרויקט שיתן תנופה לקולינריה הגלילית. המקום היפה הזה היה מקור השראה עבורנו ואנו מאמינים שיתן השראה לכל מי שיגיע לבקר בו", אומרת קרין.

מבחן הגמר של הפינליסטים כלל כתיבת ביקורות על מנות שהוגשו באירוע, שאלות בנושאי קולינריה והגליל, ובחינת אהבתם לאוכל. כל המתמודדים הציגו ידע מרשים. אחרי התלבטות ארוכה החליטו השופטים פה אחד שמי שתזכה בתפקיד הנחשק תהיה זיו רונא. 
נימוקי השופטים היו כי יש לה שילוב מנצח בין התכונות שמבקר מסעדות צריך: בקיאות קולינרית, תשוקה לאוכל טוב ויכולת כתיבה מצוינת. לדברי זיו, אוכל הינו מוטיב מרכזי בחייה: "כילדה גדלתי במסעדה הביתית של הורי בגליל, כך שהיצירתיות והטעמים תופסים חלק משמעותי בהתייחסותי לאוכל. הגשתי מועמדות לתחרות בגלל אהבתי הגדולה לאוכל, ומתוך רצון להגשים חלום ילדות ישן להיות מבקרת מסעדות. זה כבוד גדול שנפל בחלקי ואני מתכוונת לעמוד במשימה במלוא הרצינות ובהצלחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר