חברת החשמל מציעה בילוי לכל המשפחה במרכזי המבקרים בסוכות

מרכזי המבקרים של חברת החשמל בחיפה, חדרה ואשקלון יהיו פתוחים בחול המועד סוכות (13.10-21.10) לציבור הרחב. המרכזים מציעים חוויה לכל המשפחה המאפשרת להתבונן מקרוב וללמוד באופן בלתי אמצעי כיצד נוצר החשמל ו"על הדרך" ללמוד על התפתחות המפעל הציוני בארץ ישראל, כמו גם כמה טיפים על שימוש נבון וזהיר וחסכון בחשמל. הביקור במרכזי המבקרים אינו כרוך בתשלום והוא מותנה בתיאום מראש.

בתחנת הכוח בחיפה – חוף שמן – מרכז המבקרים נמצא בלב אתר היסטורי – תחנת הכוח הקיטורית הראשונה שבנה פנחס רוטנברג (1935) המגלמת בתוכה את סיפור התפתחות היישוב העברי בארץ ישראל. התחנה הינה אתר המיועד לשימור. מרכז המבקרים מפעיל תכנית חדשנית של משחקים והפעלות למבקרים.

אתר תחנות הכוח אורות רבין בחדרה – מרכז המבקרים נמצא באתר ייצור החשמל הגדול ביותר במדינת ישראל. הביקור באתר כולל סיור ברחבי התחנה, לרבות נסיעה לעבר מזח פריקת הפחם הייחודי בים הפתוח. במהלך הביקור אפשר להתרשם גם מעשייתה של החברה בנושאים מגוונים בתחום איכות הסביבה, המשקפים התמודדות עם דילמות של שימור מול פיתוח, שימור המורשת הבנויה, וסיפורו הייחודי של פרויקט פורשים כנף – אימוץ הנשרים והדורסים בישראל.

מרכז המבקרים חוות חפצי-בה בחדרה – במסגרת הביקור במרכז המבקרים אורות רבין אפשר לשלב גם ביקור בחוות חפצי-בה המשוקמת, עם מרכז מבקרים המספר את סיפורה של החווה החקלאית של אגודת "נטעים" מראשית ההתיישבות בארץ ישראל (1906).

מרכז המבקרים באתר "רוטנברג" באשקלון – אתר ייצור החשמל הגדול ביותר בדרום הארץ, המשלב קידמה טכנולוגית בצד יכולת הנדסית שכולה "כחול לבן". תחנות-הכוח מצוידות במערכות מתקדמות לפיקוח ואיסוף נתונים לבקרה סביבתית. באתר ניתן ללמוד על הסולקנים, המהווים מפעל תעשייתי בפני עצמו, הדואג לסילוק תחמוצות גופרית מהגזים הנוצרים בתהליך שריפת הפחם ומסייע בהקטנת ריכוז המזהמים באוויר. בנוסף ניתן ללמוד כיצד "לוכדים" את אפר הפחם ועל השימושים הרבים שנעשים בו בתעשיות אחרות, בענף הבנייה ולצורך סלילת כבישים. בסיור תוכלו לראות את מאגר הפחם, לנסוע לצד הארובות הגבוהות ולנסוע על גשר המוביל למזח מיוחד לפריקת פחם בלב ים.

סיורים בכל מרכזי המבקרים ניתן לתאם בטלפון 03-5677777 או באתר
www.israel-electric.co.il (בפרק מרכזי המבקרים)


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה