fbpx

חדשים מיקב ויתקין: התותחים העוצמתיים קריניאן וקברנה פרנק וגם מסע ישראלי ורוד

ויתקין קריניאן 2008: מהדורה שביעית של יין הקריניאן, שמבחינתנו היקב מהווה את "ספינת הדגל הקונספטואלית" שלו מאז קם. דורון ואסף הייננים אומרים כי בציר 2008 ניכר למן ההתחלה כבציר יוצא דופן, וכך היה
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

ויתקין קריניאן 2008
מהדורה שביעית של יין הקריניאן, שמבחינתנו היקב מהווה את "ספינת הדגל הקונספטואלית" שלו מאז קם. דורון ואסף הייננים אומרים כי בציר 2008 ניכר למן ההתחלה כבציר יוצא דופן, וכך היה. 
100% ענבי קריניאן ממספר כרמים בוגרים מאזור בנימינה וזיכרון יעקוב, כולם ללא השקיה.
היין – 14% אלכוהול, התבגר בחביות עץ אלון צרפתי, שליש מהן חדשות למשך 14 וחצי חודשים בממוצע. לויתקין קריניאן 2008 צבע רובי-שחור ארגמני ואטום, באף מפגין קשת של ארומות עזות בעיקר שזיף אירופאי, קאסיס, פטל שחור מרוכז פלפל לבן ומנטה.
יין בעל מבנה מלא, עשיר ומאוזן, סמיך מאוד ומורכב. מורכבות טעמים הכוללת פירות שחורים, מינרליות, בשר צלוי עשבי תיבול ים תיכוניים ופרחוניות. בעל סיומת ארוכה מאוד, מורכבת ומאוזנת. 
ויתקין קריניאן ילווה היטב מנות בשר כבש ובקר מתובלות, ובעיקר בשר ציד או ברווזים וכן גבינות קשות עזות טעם.
על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. בתנאי אכסון נאותים ימשיך להתפתח במשך שבע עד עשר שנים משנת הבציר ואף יותר.
טמפרטורת הגשה מומלצת c°18; בשנים הראשונות מומלץ לפתוח את הבקבוק לפחות שעה לפני הארוחה ולחדרר לפני ההגשה.

ויתקין קברנה פרנק 2008
זו מהדורה שביעית גם של יין הקברנה פרנק של יקב ויתקין, כשמבחינת היקב מהווה יין זה את הסגנון הקלאסי בזכות מרכיבי הזנים שלו ושיטות גידול הענבים בכרם והכנת היין ביקב.
הרכב: 85% קברנה פרנק, 15% פטיט ורדו.
לאחר הרכבת בלנד ראשוני בין החלקות השונות, הוכנס היין להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות בנפח 225 ליטר, 40% מהן חדשות לתקופה של 15 וחצי חודשים בממוצע.
בציר 2008 התאפיין ביבולים נמוכים אך מרוכזים ובעיקר מאוזנים, בעלי עושר טעמים יוצא דופן. ניכרת בעיקר הרעננות הטובה של בציר זה. היין מפגין כבר כעת צבע ארגמן-שחור עמוק, ארומות חדות ובולטות של פרי רענן (אוכמניות וקאסיס), פרחוניות, מעט רעננות של פלפל ירוק ולבן ובשר מעושן. בגלל גילו הצעיר הוא סגור יחסית, אך לאחר אוורור הוא חושף טעמים חדים ומרוכזים של פרי שחור- אדום דחוס, פלפל ירוק ואניס מבנה רחב ומלא, איזון ורעננות עם סיומת ארוכה ומורכבת. בתנאי אכסון טובים הוא ימשיך לפתח מורכבות ועומק במשך 7 עד 10 השנים שלאחר הבציר ואף יותר.
ויתקין קברנה פרנק 2008 ילווה היטב מנות בשר קלאסיות כמו אנטריקוט על מחבת ברזל, רוסטביף ומנות פסטה על בסיס שמן זית וכן גבינות קשות עזות טעם.
על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי.
טמפרטורת הגשה מומלצת c°18; בשנים הראשונות מומלץ לפתוח את הבקבוק לפחות שעה לפני הארוחה ולחדרר לפני ההגשה.

מסע ישראלי ורוד 2010
עשוי מענבי טמפרניו ומעט קריניאן וסירה. ענבי טמפרניו וסירה מהכרם במרום הגליל, והקריניאן משיפולי הר הכרמל.
ביקב בוצעה סחיטה ישירה של אשכולות הענבים, שהפיקו יבול מיץ נמוך יחסית אך עזרו להמנע ממיצוי מרירות או צבע רב. המיץ עבר לתסיסה קרה ואיטית במכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה על מנת לשמר את המרכיבים הארומאטיים במלואם. לאחר סיום התסיסה בוצע הבלנד ושילוב כל מרכיבי היין על פי מספר טעימות, והיין הועבר למילוי לאחר תהליך ייצוב קצר וסינון ממבראנלי.
מסע ישראלי ורוד 2010 – עם 13% אלכוהול, מפגין צבע וורוד עדין ומבריק. בעל ארומות פרי אדום טרי ומעט פרחוניות. מאפיינים בולטים של פטל אדום, תות שדה חתוך טרי ומינרליות טובה. בפה הוא מפגין רעננות וחדות עם טעמי פרי נקיים ומוגדרים היטב. סיומת רעננה פירותיה ונעימה.
מתאים ללוות מגוון רב של מאכלים, החל מסושי עם דג ים, אנטי פסטה, ריזוטו, מאכלים מהמזרח הרחוק ובעיקר דגים ופירות ים.
מסע ישראלי וורוד מיועד לצריכה כיין צעיר, לאחר שנתיים מהבציר יפתח טעמי פרי בשל ותבלינים.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה