טסים באינסטגרם – הרגלי הנופש של דור ה-Z

64% מבני דור ה-Z כבר ערכו לעצמם רשימת יעדים בעולם בהם ירצו לבקר והמספר עולה ל-74% בקרב בנות דור ה-Z
64% מבני דור ה-Z כבר ערכו לעצמם רשימת יעדים בעולם בהם ירצו לבקר והמספר עולה ל-74% בקרב בנות דור ה-Z

הרבה ספקולציות כבר עסקו בדור ה-Z (גילאי 16-24). כולן ניסו לחזות ולנתח מה הם בעצם עושים, ומה יש להם לומר על העולם. חברת Booking.com, המובילה הדיגיטלית העולמית בחיבור בין מטיילים למגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח ואפשרויות תחבורה נוחות, ערכה מחקר גלובלי בקרב כמעט 22,000 משיבים מ-29 מדינות, כדי לגלות פרטים חשובים על מטיילי דור ה-Z. המחקר חושף לא רק את התוכניות שלהם בנוגע לטיולים – אלא גם את האופן בו התוכניות האלו קשורות לשאיפות שלהם בחיים, ולהשפעה של המדיה החברתית – בראשה האינסטגרם עם התמונות מיעדיהם של מטיילים צעירים ברחבי העולם.

כבר מחזיקים בפנקס יעדים לטיול עתידי

מעל שני שלישים (69%) מבני דור ה-Z כבר ערכו לעצמם רשימת יעדים בעולם בהם ירצו לבקר, והמספר עולה ל-74% בקרב בנות דור ה-Z (לעומת 64% בקרב הבנים). כמעט שליש (32%) מבני דור ה-Z מתכננים לממש לפחות חמישה טיולים גדולים מרשימת המשאלות שלהם ב- 10 השנים הבאות. כמעט רבע (23%) טוענים שרשימת משאלות עוזרת להם להישאר מעודכנים לגבי מקומות מדהימים שהם לא שמעו עליהם קודם. ובהשראת האינסטגרם: 44% נחשפו לטיולים של משפיענים, וזה מה שנתן להם השראה לצאת להרפתקאות בעצמם. אולם לפי המחקר, גם לספונטניות יש מקום בתהליך קבלת ההחלטות לאן ומתי לטייל. 22% חושבים שההעדפות שלהם משתנות לעיתים קרובות מדי, וזה ישפיע על יעדי הטיולים שלהם. 20% טוענים שהם נוטים לטייל באופן אימפולסיבי ולא מתכננים מראש.

טיולים לעומת מטרות לחיים

בני דור ה-Z גדלו בעולם שחווה תנודות פיננסיות וכלכליות גלובליות רבות במהלך 10 השנים האחרונות, ובהתאם לכך, כדאי להבין את עמדתם בנושאים פיננסיים (בעיקר כיצד הם מתכננים להוציא את כספם ב- 5 השנים הקרובות), כדי להבין נקודת המבט הכללית שלהם על החיים. 60% מבני דור ה-Z חושבים שתמיד ראוי להשקיע בטיולים. ובכל הנוגע לסדרי עדיפויות, "טיולים ולראות עולם" נמצאים בראש הרשימה עבור דור זה, בבואם לחשוב על הוצאות כספיות (65%). חיסכון ל'השקעה הגדולה ביותר בחיים' (דיור) דורג צמוד והגיע למקום השני ברשימה. נתון מעניין הראה שבעלות חומרית נוספת, דורגה במקום הנמוך ביותר.

"עם התבגרות הדור הראשון של הילידים הדיגיטליים, מרגש לראות את המחקר הזה – שחושף שמטיילי דור ה-Z משתייכים לדור נחוש, ובשל הרצון שלהם לחקור ולגלות, הם כבר מיפו רבות מתוכניות הטיולים שלהם לעתיד," אמר ראם פאפאטלה, סגן נשיא חוויות גלובליות בבוקינג. "הזיקה והנוחות שהם מרגישים כלפי עולם הטכנולוגיה, עולים בקנה אחד עם השאיפה שלנו ללמוד ולספק חוויית טיול מחוברת ונוחה אפילו יותר. אנחנו רוצים להעצים אנשים בני כל הגילים להפיק את המירב מכל הרפתקה, כאשר המכשיר הנייד מתפקד כמשאב עוצמתי, ולא כחפץ בו אנו תלויים – משהו שבני דור ה-Z באמת מעריכים".

לאן הם מטיילים?

"לטייל" – נמצא במיקום כל כך גבוה ברשימת סדר העדיפויות של דור ה-Z, כך עלה בקרב 65% המשיבים כאשר נשאלו על מה הם מתכננים להוציא את הכסף שלהם ב- 5 השנים הקרובות. 60% ענו שלטייל חשוב להם יותר מאשר חיסכון לקניית הבית או הנכס הראשון שלהם. עם זאת, הם לוקחים בחשבון גם את ההשפעות הסביבתיות – 63% מגלים שהם ישקלו להימנע מיעד מסוים, אם ידעו שהוא מושפע מתיירות-יתר. כיוון שבני דור ה-Z כבר מיפו את רשימת המשאלות שלהם, הם יודעים בדיוק אילו טיולים וחוויות הם רוצים לחוות: ביקור בפלא טבעי (49%), טיול לפארק שעשועים (38%), חופשה שבה הם יתרמו בחזרה לקהילה המקומית (44%) וטיולים רגליים (21%). החוויות שהכי מושכות את דור ה-Z הן אטרקציות (67%), אירועים חד-פעמיים (59%), טיולי אקסטרים (56%), טראקים למקומות מרוחקים (52%), והתנדבות במהלך הטיול (37%).

ואלה היעדים המועדפים ברשימת המשאלות של דור ה-Z

 נהר חמשת הצבעים בקולומביה

נהר חמשת הצבעים (המוכר בקרב המקומיים בשם קאניו קריסטאלס – Caño Cristales), ממוקם בפארק הלאומי סיירה דה לה מקרנה (Sierra de La Macarena). האזור כולל 100 ק"מ של מפלים, נחלים ונהרות בצבעים עזים מיוני עד נובמבר, ומגוון ביולוגי מדהים – ולכן הוא יעד עבור מחצית (49%) מבני דור ה-Z שרוצים לבקר בפלא טבעי. תופעת הטבע הזו נגרמת כתוצאה מתופעה ביולוגית של צמח מקומי נדיר המכונה מקרניה קלביגרה (macarenia clavigera), אשר מכסה את קרקעית הנהר. במשך מרבית השנה, גוון הנהר הוא ירוק חזק, אך בעונת הגשמים, צבעי הנהר הופכים לרבים ומגוונים.

האורחן הכפרי  La Manigua Lodgeהוא קהילת חווה חקלאית השוכנת בעומק הג'ונגל, בתוך לה מקרנה. מקום אירוח זה מציע חוויה אותנטית ומוקף ביופי טבעי. ניתן לנוח בבית העץ הגבוה או להשקיף על הצמחייה ובעלי החיים הטרופיים דרך הרשתות התלויות בבית העץ הפרטי של המטיילים. האורחן ממוקם במרחק שייט קצר בסירה מנהר חמשת הצבעים.

ג'אטילווי באינדונזיה

כמעט מחצית ממטיילי דור ה-Z מכירים בחשיבות הנתינה לקהילה המקומית במהלך הטיול, על ידי התנדבות. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הסטארט-אפ לתיירות בת-קיימא I Like Local , שקיבל לאחרונה מענק בסך 2 מיליון אירו מתוכנית 2019 Booking.com Booster. מטרת החברה היא לחבר בין מטיילים ומקומיים, כדי לעזור למטיילים לגלות את העולם האמיתי, וכן לסייע ולהשפיע על הקהילה המקומית באמצעות חוויות טיול פחות שגרתיות שנבחרו בקפידה. החוויה המקומית המובילה המוצעת על ידי חברת הסטארט-אפ היא שיעור בישול באלינזי בכפר ג'אטילווי (Jatiluwih).

מקום האירוח Sang Giri – Mountain Glamping Camp ממוקם במרחק נסיעה קצרה מטראסות האורז הציוריות של ג'אטילווי. הוא מציע אוהלים מפוארים וכולל גם מסעדה, אמבט עיסוי חיצוני, משטח יוגה ונוף פנורמי להרים ולג'ונגל. אורחי המקום יכולים להשתמש ללא תשלום במפת האזור מסביב, במשקפת כיס, במטריה ובפנס.

הפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו בפרו

יותר מאחד מתוך חמישה (21%) מבני דור ה-Z ישמחו מאוד לצאת לטיולים רגליים, ויותר ממחציתם (52%) מעוניינים בטרקים למקום מרוחק. עם זאת, מטיילי דור ה-Z מודעים באופן הולך וגובר להשפעות המזיקות של תיירות-יתר, ו-63% מהם יבקרו ביעד המוכר פחות אם משמעות הדבר היא נזק סביבתי קטן יותר. הפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו (Choquequirao) מהווה חלופה למאצ'ו פיצ'ו המפורסם ברחבי העולם, ולא רק מסיבות סביבתיות – הוא גדול ממנו פי שלושה. בני דור ה-Z ישמחו גם לדעת שצ'וקקיראו מושך רק כ-20 מטיילים ביום, מה שמבטיח שהחורבות לא ינזקו.

בית ההארחה CasaNostra Choquequirao ממוקם בקאצ'ורה (Cachora), העיירה הקרובה ביותר לפארק הארכיאולוגי צ'וקקיראו. אורחי המקום נושמים אוויר הרים נקי במרפסת, ולאחר טראק יכולים ליהנות ממאכלים פרואנים ובינלאומיים המוגשים במסעדת המקום.

אירועים בניו יורק

59% ממטיילי דור ה-Z רוצים לחוות אירועים חד-פעמיים, כגון מופע, פסטיבל או אירוע ספורט, ואין מקום טוב יותר לחוות אירועים של פעם בחיים, מאשר ניו יורק – העיר שלעולם אינה ישנה. העיר מציעה הפקות תיאטרון ברמה עולמית, קבוצות ספורט אייקוניות, מועדוני סטנד-אפ שיגרמו לכם לצחוק בקול רם (מדי) ומופעי מוזיקה חיה – החל ממועדוני ג'אז אינטימיים ועד מופעי פופ שהכרטיסים עבורם אוזלים במהירות. פלטפורמת Booking.com Events מציעה כעת כרטיסים לאירועים בניו יורק, כך שניתן לקנות כרטיסים בקלות יתר.

אכסניית HI NYC ממוקמת בבניין היסטורי ששופץ לאחרונה ובמרחק הליכה קצר מסנטרל פארק. המקום מציע שהייה חברתית באפר ווסט סייד של מנהטן עם שפע אזורים משותפים, כגון פטיו חיצוני גדול ואזור פרטי עם צמחיה. בין שלל הפעילויות שהאכסניה מציעה ניתן למצוא סבב פאבים, אירועים במועדוני לילה ומגוון מופעים במקום. כל אלה מהווים הזדמנות נהדרת לפגוש מטיילים בעלי תחומי עניין משותפים מכל רחבי העולם.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה