fbpx

יש סולטאן בבית זרזיר

המיקום והאיכות הבלתי מתפשרת של האוכל המוגש במסעדה, ובראשו החומוס המצוין המוגש בקעריות חרס, חם וטרי, הופכות את אל סולטאן לנקודת עצירה פופולארית עבור תושבי האזור
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

מסעדת "אל סולטאן" השייכת לאחים אל-פול, ממוקמת ברחוב הראשי של היישוב הבדואי בית זרזיר. הרחוב הראשי של בית זרזיר משמש גם כציר ראשי המקצר מעמק יזרעאל, צומת נהלל והגליל התחתון והמערבי, לצומת המוביל.
עובדה זו והאיכות הבלתי מתפשרת של האוכל המוגש במסעדה, ובראשו החומוס המצוין המוגש בקעריות חרס, חם וטרי, הופכות את המסעדה לנקודת עצירה פופולארית עבור תושבי האזור הפוקדים את אל סולטאן לעתים תכופות. זו גם נקודה לעוברים והשבים לקניית מזון מוכן הביתה, לצהרים ולערב, וכאמור המאכל הנצרך מכול הוא החומוס המשובח, ששמעו יצא למרחוק.

בפתח המסעדה מקבל את פנינו מוחמד, אחד האחים לבית אל פול, שהוא ואחיו מוחמד אל-פול והחומוס של אל סולטאןמשמשים כשפים של המסעדה. האחים נעזרים במספר עובדים ותיקים המכינים להם את המזון הגולמי, אך את הבישול הם משאירים לעצמם ונעזרים בנשים ובאימא, אשר נולדה בבית זרזיר, למרות שהמשפחה מתגוררת בשפרעם. לכן האוכל עשוי עם השפעה בדואית משמעותית לצד תוספות ערביות, וכמובן וריאציות על פי מיטב הדמיון הגסטרונומי של האחים אל פול.

על פי מיטב המסורת מקבל את פנינו מבחר סלטים מצוינים, שבראשם החומוס המפורסם, חמים ומתובל בצנוברים ושקדים. יחד עם החומוס מוגשים כרובית בטחינה, שזו חולשה שלי מאז ומעולם, העונה על הציפיות, לפת חמוצה וחריפה, שני סוגי סלט חצילים, גזר חמוץ חריף שמאוד מצא חן בעיניי, ועוד מבחר סלטים טובים השובים את העין והחך.
המלצת ביניים – השתדלו להימנע מהפיתות, כדי שיהיה לכם סיכוי לסיים את הארוחה. בהמשך למבחר הסלטים מוגשת צלחת כדורי פלאפל המסודרים בצלחת סביב קערת טחינה לטבילת הכדורים.

כהרגלנו, השארנו לבעל המסעדה לבחור עבורנו את המנות. המנות שנבחרו היו מקלובה, במקור תבשיל עם בשר, אורז ושאר ירקות, המבושל בישול ארוך ומוגש לשולחן כשהוא הפוך למצבו בסיר הבישול. הפעם היווה דג את הבסיס הבשרי לתבשיל, והניסיון עבר בהצלחה מרובה. כרגיל מה שמוצא חן יותר בעיניי, פחות מוצא חן בעיני בת זוגי, ולהיפך.
גם המנה השנייה הייתה על בסיס דג ונקראת סיאדייה; תבשיל דגים על בסיס אורז וכמות גדולה של בצל מטוגן. כאמור, מנה זו מצאה חן בעיני זוגתי ופחות בעיניי.
את הארוחה קינחנו בקפה ובקלווה על פי מיטב המסורת, יחד עם סיפורו של בעל הבית. כמו בהרבה מקומות מוצלחים, גם כאן חלום רב שנים בתוספת האהבה למקצוע עוד מבית אימא, הוא שמביא בסופו של דבר סיפור הצלחה המשאיר טעם טוב לאוהבי האוכל המזרחי.

במסעדה מוצג אוסף מעניין של מכשירי רדיו ישנים של פעם הפועלים על מנורות, הרבה לפני עידן הטרנזיסטור. אחד מסבתא, אחד מסבא, ואפילו מכשיר רדיו מאחד הלקוחות שמעריך את האוסף ותרם את שלו.

בימי קיץ אלה נכנסת מסעדת אל סולטאן לכוננות חמסין, ומכינה לסועדים תמהיל חדש מוחמד אל-פול, אל סולטאןשל תבשילים בדואיים וערביים מרעננים ומקפיצים, המותאמים לימים חמים ולבטן מקרקרת. בצד מאכלי הבית של האחים לבית אל-פול, הכוללים את השולבטה (תבשיל בורגול) והמנזולה (תבשיל מבוסס חזה עוף או כבש), יוגשו במסעדה מלוחיה – תבשיל מצרי המורכב מעלי מלוחיה צעירים עם שום כתוש וזרעי כוסברה טחונים, הסיאדייה עליה סיפרתי לכם – תבשיל דגי מושט ודניס על מצע אורז, חצילים, בצל וגזר, ופריקי – תבשיל חיטה ירוקה קלויה ועשירה בסגולות בריאותיות, המבושלת בדומה לאורז או לבורגול במגוון וריאציות קולינריות לפי מצב הרוח של השף.

אל סולטאן מסעדה ומאהל
כביש ראשי בית זרזיר
טל. 04-6514544

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה