fbpx

כתית – 40 דקות עד המנה הראשונה

ארוחה עסקית בכתית יכולה להיות חוויה ארוכה מאוד, בעיקר כאשר עד הגעת המנה הראשונה לשולחן מחכים 40 דקות, וסובלים ממלצר שאולי משתדל – אבל נראה כחסר ניסיון וממש לא יעיל
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

ארוחה עסקית בכתית יכולה להיות חוויה ארוכה מאוד, בעיקר כאשר עד הגעת המנה הראשונה לשולחן מחכים 40 דקות, וסובלים ממלצר שאולי משתדל – אבל נראה כחסר ניסיון וממש לא יעיל.
מארחי אוכל כאן פעם בחודש לפחות, ואוהב מאמאיר אדוני וד את מאיר אדוני ואת האוכל שיוצא ממטבחו – במיוחד כאשר השף במקום, משום שלדבריו יש הבדל תהומי בין יום בו אדוני נמצא ליום בו הוא איננו במטבח.

מחיר העסקית 139 ₪ למנה ראשונה ועיקרית. לחילופין אפשר להזמין שתי מנות ראשונות או ראשונה וקינוח ב- 117 ₪. הכול ללא משקאות ושירות, כמובן.

עוגמת הנפש הראשונה נגרמה לי כאשר המלצר אמר לנו שדווקא מנת שקדי טלה בה חשקתי למנה עיקרית – חסרה אותו יום הבמטבח, וכך הזמנתי טרטר עגל למנה ראשונה וסקאלופ צרוב לעיקרית.
מארחי התחיל, כלומר רצה להתחיל – וחיכה איתי 40 דקות, עם מנת קלמרי בגריל פחמים, ולעיקרית הזמין פילה עגל.

ואז חיכינו. אנחנו ובקבוק הפרייה שלנו. נכון, דיברנו, היינו עסוקים, קצת עבודה, הרבה רכילות – אבל כלום לא קרה. לא לחם עם חמאה, לא משעשע חך, לא סימפטיה. נאדה.

אולי כי הוסתרנו מאחורי עמודים, אולי כי המלצר שלנו שכח אותנו – מה שהוא הכחיש בתוקף מול ה"שכחת, שכחת" שלי. אדוני במטבח (הוא היה, ראינו), ואנחנו מחכים, עד שמארחי פנה למלצרית אחרת אותה הוא מכיר מביקורים קודמים. ואז הביאו לנו כוסית קטנה ומהנה של מרק יוגורט עם גי'נג'ר – מתאבן עם דברים טובים בפנים, כולל אטריות דקות, שמן זית ותפוח עץ. במקביל קיבלנו סלסלת לחמים טריים, איולי וחמאה. יש התקדמות. 
פיצוי על ההמתנה הבלתי נגמרת הגיע בדמות מגש גבינות עיזים של משק קורנמל ומרמלדת תפוחים שעושים בכתית.

מה שכן, כשהמנות מגיעות הן יצירות מופת ויזואליות ובדרך כלל גם קולינרית.
טרטר העגל מגיע כמחית בפרוסה עגולה עם טקסטורה הדומה ללוף מקופסת שימורים צה"לית. מזל שהתוספות והטעמים הנלווים, כולל חלמון הביצה והאנצ'ובי מוסיף החריפות, עושים את העבודה.
הקלמרי בגריל כלל יוגורט, גרגרי חומוס ובצל ספרדי חם, טחינה, כמון, צ'ילי, ויניגרט ועלים ירוקים, אותם הסיט מארחי בשאט נפש. כאלה יש לו בבית.

למנות העיקריות כבר לא המתנו יותר מדי, בעיקר מפני שהסברנו שלפנינו עוד יום עבודה עמוס בפגישות. אז הנה מרענן חך בדמות יוגורט עם יוזו בדבש וענבים, ואנחנו עם פילה העגל – בהחלט מנה מרשימה שהתבררה גם כטעימה מאוד וכללה בנוסף לפרוסות הבשר גם טורטליני כרישה ופורצ'יני, קרם שורשים לבנים, פטריות שימג'י, קרוקנט שקדים ומלח ים, וציר עגל ויין אדום. אדוני באמת משקיע בכל מנה.

גם הסקאלופ שלי – קוקי סן ז'אק, התבררו כמנה מרובת מרכיבים, כולל קלמרי ממולאים גבינת שמנת, במיה בלאדי, קרם חמציץ וכמון, גבינת עיזים, זעתר ושמן זית, ניוקי שחורים שנצבעו מדיונון, עלים ירוקים, ושלל רטבים שליוו את המנה שהוגשה על צלחת צרה וארוכה. יצירת מופת שמה שהעיב עליה היו גרגרי חול אחדים על הקאלופס. לאדוני זה לא צריך לקרות.

לא קינחנו עם מנה אחרונה כי כמה זמן אפשר להקדיש לארוחת צהרים, והאמת שרצינו לשמר את טעמי האוכל ולא להשחית אותם עם מתיקות. בכל זאת קינחנו עם עוד המתנה – הפעם לחשבון, כי המדפסת עשתה בעיות.
נו, באמת, מאיר.

כתית
רח' היכל התלמוד 4 ת"א
טל. 03-5107001
[email protected]

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה