לוח שנה תשע"ז: שפים ישראלים מתגייסים למען הילדים האוטיסטים של אלו"ט

13 שפים התגייסו לטובת וח השנה החדש של ילדי אלו"ט (אגודה לאומית לילדים אוטיסטים). האמנים האוטיסטים ציירו, חבורת השפים הוסיפה מתכונים לצד היצירות, וביחד נוצר שילוב של אוכל ואמנות, כאשר המתכונים הותאמו לעונות השנה, לחודשי השנה, למזג האויר, ולחג הקרוב.

השפים הם מאיר אדוני, חיים כהן, משה שגב, יובל בן נריה, רותי רוסו, ניר צוק, רן שמואלי, מרב סריג, ארז קומרובסקי, לימור לניאדו תירוש, אייל לביא, יהלומה לוי, ומסימיליאנו די מטיאו.

אחדים מהם הזמינו את הציירים האוטיסטים אל מאחורי הקלעים של המסעדה ליהנות מבישול משותף, ולסיים בארוחת גורמה ושיחה אישית.

השף מאיר אדוני, (מבעלי "כתית", "המזללה", "בלו סקיי", ו"לומינה") אירח את סער וולפמן (בן 22) מאשדוד (בצילום למעלה). "המפגש עם סער היה מרגש ומפתיע", הוא אומר. "הציור שהוא בחר להקדיש למנה שלי מלא ברגש וחוכמה. אני מודה על הזכות לחלוק אתו אותו עמוד בלוח השנה".
סער העניק במתנה את הציור "מרינה" (משמאל) למסעדה של מאיר אדוני, ומסביר: "בחרתי את הציור לפי הצבעים. ידעתי שזה יתאים למסעדה ולאוכל".

סער ציין כי הסיור במטבח היה הכי כיף מכל החוויה. "אהבתי שבישלנו יחד אני ומאיר אספרגוס על האש. אני מאוד אוהב ירקות, ובבית הכי אני אוהב לחתוך את הסלט שלי" במטבח.

מושיקו אפטדו וישראל פרנקל התארחו במסעדת "טאבולה ראסה" של אייל לביא, שף ויועץ למסעדות ובתי קפה, והוא אומר: "המפגש עם מושיקו וישראל, ריגש אותי. בכל פעם שאדם תורם משהו, הוא מקבל תמורה גדולה יותר בצורה עקיפה, וזה ממלא באושר גדול". 

תדהר אהרוני התארח אצל שף יובל בן נריה ממסעדת "טאיזו" בתל אביב (שניהם בתמונה), שאומר: "אני שמח לקחת חלק בפעילות מקסימה זו של אלו"ט. העמותה ופועלה מוכרים לי מבית, שכן אשתי עובדת באלו"ט, ואני שותף לקשיי היום יום שלהם ולמחסור ובמשאבים הנדרשים בכדי לסייע לתדהר ולחבריו. שמחתי לאפשר לו הצצה אל מאחורי הקלעים שלנו. מדי פעם צריך לעצור לרגע את המירוץ ואת השגרה, ולתת לשונים מאיתנו את המקום שהם כה ראויים לו"

איתן מזרחי, מנכ"ל אלו"ט, אומר: "אני מברך על שיתוף הפעולה בין השפים לאמנים האוטיסטים. ידוע שאלו"ט מכוונת רחוק. רכישת לוח השנה ע"י קבוצות או יחידים תאפשר פיתוח של תכניות או מסגרות נוספות".

לוח השנה של אלו"ט מוצע למכירה ליחידים או ארגונים, שרוצים לשלב מתנה לחג עם תרומה למטרה חברתית ראויה.
לרכישת לוח השנה ליחידים או קבוצות, ולעיון בדפי הלוח המלא

בתמונה העליונה: האמן האוטיסט סער וולפמן (מימין), והשף מאיר אדוני (צילום דרור סיתהכל)
בתמונה התחתונה: האמן האוטיסט תדהר אהרוני (מימין), והשף יובל בן נריה (צילום שלומי מזרחי)


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה