מה קורה ביקב שאטו גולן? השותפים בבית המשפט

איש העסקים שוקי (שמואל) שי, בעל מניות ודירקטור בחברת "שאטו גולן" – הבעלים שוקי שי, שאטו גולןשל יקב "שאטו גולן", הגיש לבית המשפט המחוזי בנצרת בקשה לאישור הגשת תביעה נגזרת בשם החברה נגד יצחק ריבק, שהנו שותפו בבעלות בחברה.
כך דיווח "משאבים – עיתון למקבלי החלטות בתחום הניהול ומשאבי אנוש", בעריכת אריה לביא.

בידיעה נכתב כי שי מציין כי מימן את החברה ופעילותה, בין היתר בהלוואות בעלים בסך 8.8 מיליון שקל בדצמבר 2003. לדבריו, ריבק ניהל בהסכמתו את החברה, ועד לאחרונה הוא נתן בו אמון מלא וסמך על פועלו בכל הנוגע לניהול עסקי החברה.
בפנייתו לבית המשפט באמצעות עו"ד יאיר גרין, טוען שי כי לנוכח דרישות עסקיות תמוהות מצד ריבק, התברר לו שבחברה בוצעו פעולות חריגות, ואף הונאה שעולה לכדי עבירות פליליות לכאורה שדרשו התייחסות מידית.

עוד מוסיפה הידיעה כי שי מדגיש, שמאחר ולו ולריבק מחצית מזכויות ההצבעה בחברה. אין באפשרות הדירקטוריון להחליט על חילוט המניות, והדבר נכון גם בנוגע להגשת תביעת החברה כנגד ריבק למיצוי זכויותיה כלפיו.

שי טוען, כי בהיעדר אפשרות בידי החברה לפעול למיצוי זכויותיה כלפי ריבק, הוא פטור מעמידה בתנאים המוקדמים להגשת התביעה, ולכן הוא מבקש אישור הגשת תביעה נגזרת בשם החברה כנגד ריבק לחילוט 50 המניות שהוקצו לו.
"משאבים" מציין כי שוקי שי ויצחק ריבק סירבו להתייחס לדברים.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה