מחקר של בריטיש איירווייס: נשים רבות בוחרות לטוס לחופשות לבד

30.5 מיליון נשים יצאו לטיולי סולו ארוכים במהלך חייהן. המדינה עם הנשים הכי הרפתקניות - איטליה (63%), אחריה גרמניה (60%)

צוותי האוויר של חברת התעופה בריטיש איירווייס הופתעו לראות עליה פתאומית וחדה במספרי הנשים שטסות לחו"ל לגמרי לבד. בחברה החליטו לבדוק את המגמה באמצעות מחקר "נסיעות סולו" של נוסעות ונוסעים ברחבי העולם, במטרה לברר מיהם האנשים הבוחרים לטוס בגפם, מדוע הם עושים זאת, ומהם היעדים האידאיליים ביותר להתבודד בהם. המחקר בדק כ-9,000 נוסעים ונוסעות בגילאי 65-18 מרחבי העולם, וחשף כי לפחות 50 אחוז מהנשים שנשאלו, טסו לבדן במהלך חייהן לפחות פעם אחת. כ-75 אחוז מהמשיבות אמרו כי הן מתכננות לצאת לחופשת סולו כבר במהלך השנים הקרובות.

ההרפתקניות ביותר הן נשות איטליה, עם אחוז מרשים של נוסעות סולו – לא פחות מ- 63 אחוזים מנשים בגילאי 65-18 טיילו בעולם לבדן. אחריהן הגרמניות עם 60 אחוזים של מטיילות סולו. מבחינת ממוצע הגילאים התבלטו הנשים הבריטיות, עם 14 אחוז של מטיילות אשר יצאו לטיול לבדן בפעם הראשונה רק לאחר גיל 50. בנוסף, 60 אחוזים מהמטיילות הבריטיות ציינו כי הן מתכננות לצאת למסע לבדן בשנים הקרובות, חלקן כבר בחודשים הקרובים. אחרונות ברשימה נשים מארה"ב – רק 16 אחוז של מטיילות, אך נראה שהמגמה בארה"ב עומדת להשתנות, מאחר ש- 62 אחוז מהנשאלות השיבו כי הן כבר מתכננות את טיול הסולו הבא שלהן. מחצית מהנשאלות מעדיפות לנסוע לפרקי זמן קצרים עד שבוע ימים. מחקרים קודמים הראו כי מעל שלושים מיליון נשים ביצעו טיולי תרמילאיות, הנמשכו יותר מ-6 חודשים, באופן עצמאי.

התיירת הגרמנית נחשבת לנוסעת המתמידה ביותר ,כאשר אחת מכל חמש נשים העידה כי היא טסה וטיילה לבדה מעל עשר פעמים במהלך חייה. 50 אחוז מהסיניות אמרו שהן מוכנות לטוס לבדן בטיסות של יותר מ- 11 שעות.  בגזרת הטיולים הקצרים, 67 אחוז מהנשאלות ציינו כי הן בוחרות לחפש יעדים ביבשת בה הן גרות. הנשים בהודו מדלגות בין יבשות באופן הכי תדיר, 37 אחוז מההודיות טיילו לבדן באירופה, ו- 33 אחוז נוספות בחרו לטייל במדינות ערב ובמזרח התיכון. מעל 51 אחוז מקרב הנוסעות בארה"ב ובסין טיילו באירופה לבדן.

המחקר של בריטיש איירוייס עונה גם לשאלה מדוע אנשים בוחרים לצאת לטייל לבדם. רוב משתתפי המחקר העידו כי הבחירה בחופשה שכזו נובעת מהצורך להרגיש תחושת חופש ועצמאות אמתית, ללא צורך להתפשר או להיות כפוף למגבלות של טיול עם אדם נוסף או כחלק מקבוצה גדולה. המטיילים הגרמנים נחשבים לעם הכי פתוח וחברותי, מעל חמישים אחוז מהמטיילים הגרמנים מעדיפים להיחשף ולהכיר אנשים חדשים בכל טיול. נתון מעניין נוסף מגלה שכעשרה אחוזים מהמטיילים הבריטים בחרו לצאת לטיול סולו כדי להתגבר על פרידה ואהבה נכזבת. ממצאים נוספים שעלו במחקר: בארה"ב נמצא אחוז המטיילות הנמוך ביותר- רק כ 17 אחוז, לעומת אחוז הגברים האמריקאים שהעידו כי טסו לבדם ומספרם עומד על כ- 46 אחוז. על אף המספרים הנמוכים של הנשים, אלו שכן טסות עושות זאת למשך תקופה מומשכת של מעל חצי שנה. בסין, כמות הנשים שטסו לבדן מעל עשר פעמים ברחבי העולם עולה על כמות הגברים.

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה