מסיק הזיתים הגדול החל ברמת הגולן

עונת מסיק הזיתים החלה ובתי הבד בגולן נכנסים לפעולה, חלקם על פי מסורת קדומה ובשיטות עתיקות, חלקם בשיטות מודרניות. הזיתים נאספים, השמן נאצר במיכלים וריחו הטרי נישא באוויר.
ברחבי הגולן מספר אפשרויות לביקור בבתי בד, כל אחד וייחודו ובכולם האפשרות לחוות את חווית המסיק, ללמוד על התהליך, להריח, לטעום, לגעת ולחוש. חומר הגלם – הזית ותוצריו, שמן הזית על מוצריו, הפכו למצרך מבוקש ובעל ערך לכולנו. שווה ביקור וטעימה.

ארץ גשור – בית הבד: בקיבוץ גשור תוכלו ליהנות מסיור חוויתי במרכז המבקרים, אשר יכניס אתכם לעולמו המרתק של שמן זית "ארץ גשור". הביקור מיועד לכל המשפחה ומשלב צפייה בתהליך המתקדם של עצירת השמן האיכותי. צפייה בסרט וטעימות ממגוון השמנים הזנים תוך הכרת הארומה הייחודית לכל זן. טלפון לתיאום: 046764169. שעות פתיחה: ימים א'-ה':8:00 – 15:00, יום ו':8:00 – 14:00.

בית בד טוייסטר – גבעת יואב: משק טוייסטר הוא מפעל חיים משפחתי שראשיתו בתחילת המאה בישוב "עין זיתים" הסמוך לצפת. הידע והניסיון בגידול הזנים המשובחים עבר מדור לדור. כל תהליכי הגידול הטיפול בעצים, המסיק והפקת השמן מתבצע על פי מתכונת משפחתית. במקום בית בד הממחיש את תהליך הפקת השמן על שלביו. בית הבד פתוח בחודשים אוקטובר – ינואר, מרכז המבקרים פתוח כל ימות השנה. לתיאום מראש: 046763403.

בית הבד של הגולן בקצרין: בית הבד של הגולן מעוצב בהשראת סגנון הכפרים העתיקים ששכנו באזור לפני אלפי שנים. בבית הבד פעילים מערך ייצור שמן מודרני, מערך זיתים שולחניים ומערך המייצר את "ניחוח הזית" – סדרת מוצרי טיפול וטיפוח על בסיס שמן הזית. במרכז המבקרים לומדים על תהליך הפקת שמן הזית ועל התפתחותם מימי קדם ועד היום וצופים בסרטון המתאר את שלבי ייצור השמן. טלפון לתיאום: 046850023. שעות פתיחה: ימים א'-ה' 9:00 -17:00, יום ו' 9:00 -15:00.

בל עופרי – בית הבד העתיק בקדמת צבי: מתחם בל עופרי פתח את שעריו לקהל לפני כארבע שנים. במתחם מגוון אטרקציות, ביניהן בית בד עתיק ומגוון פעילויות הקשורות בזיתים. המבקרים במקום ימסקו זיתים בעצמם וייצרו שמן זית תוך שהם נעזרים באתון ששמה "חמוריקה" שתסובב את אבן ה"מלל" ותמחץ את הזיתים אל מול אבן ה"ים". בסיום תהליך הפקת השמן העצמית נערכות טעימות שמן מזנים שונים. עלות סיור בחווה: 20 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד. טלפון לתיאום: 0522791457.

פרטים נוספים באתר האינטרנט: http://www.golan.org.il/tour/
מרכז המידע – עמותת התיירות גולן – 04-6962885


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה