fbpx

מעדני מניה – מפעל מזון ראשון בישראל עם מערכת טיהור אוויר שמסייעת להתמודד עם משפחת נגיפי הקורונה

מצויד במערכת של חברת RGF המיוצגת ע"י קלין אייר ישראל. פועלת על בסיס טכנולוגיית PHI ומאושרת "י ה-FDA. מסייעת בהתמודדות גם עם נגיף COVID 2 השייך למשפחת נגיפי הקורונה
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

לאור אתגרי הקורונה, חברות רבות מחפשות פתרונות לטיהור האוויר להמשך פעילות תקינה, שמירה על העובדים ועל איכות המוצרים. מפעל המזון מעדני מניה התקין לאחרונה מערכת לטיהור אוויר של  קלין אייר ישראל – הנציגה המקומית של חברת RGF הבינלאומית, והפך למפעל המזון הראשון בישראל בעל מערכת טיהור אוויר המגנה מפני עובש, נגיפים רבים וביניהם נגיפי משפחת הקורונה.

חברת RGF פיתחה מערכת לטיהור אוויר ייחודית בשם REME-HALO  הנשענת על ידע קיים להשמדת בקטריות, עובש ונגיפים רבים הקיימים באוויר ועל גבי משטחים. המערכת מבוססת על תהליך חיטוי וטיהור אוויר AOP (Advanced Oxidation Plasma) באמצעות מולקולות מימן על חמצני H2O2. בעזרת נורת UV פנימית וזרזים (קטליזטורים) העשויים מארבע מתכות שונות: טיטניום, כסף, רודיום ונחושת, נוצר תהליך כימי בטוח וידידותי לאדם, ובו מולקולות מימן על חמצני מתפזרות באוויר, מתחברות למולקולות הלא רצויות ומחמצנות אותן; או בשפה הפשוטה מחסלות אותן. מי חמצן (או בשמם המקצועי מימן על חמצני) נמצאו כיעילים בחיטוי יותר מחומרים כמו כלור, אלכוהול ואשלגן. התהליך ידידותי לסביבה ומאפשר המשך עבודה רציפה במקום עוד במהלך הטיהור, ללא צורך ביציאה מהחדר או באוורור נוסף. תוצאות בדיקות שנערכו  בשטח המפעל מוכיחות  כי המערכת הביאה לחיסול של 99.46% בקטריות, לחיסול של 99.38% שמרים, ולחיסול של 98.03% עובש.

יעקב מניה, מנכ"ל מפעל מעדני מניה, אומר: "בתקופה זו של חוסר ודאות מפני וירוסים, אנו כמפעל מזון נדרשים למצוא פתרונות יעילים לצורך שמירה על בריאות העובדים ברחבי המפעל, ועל איכות המוצרים. איננו רוצים להגיע חלילה למצב בו קיים חשש מפני הדבקה ממחלות כאלו ואחרות, ולכן אנחנו נוקטים פעולות מנע".

הטכנולוגיה של חברת RGF המבוססת על תהליך כימי לחיטוי וטיהור אוויר, פותחה לראשונה כחלק מתוכניות נאס"א לשימוש נרחב בתחנות מסלול ומעבורות חלל, ובהמשך לצורך שיפור מערכות האוורור במבנים סגורים ועל מנת לסייע במאבק בנגיף הקורונה. מערכות אלו זכו להמלצת המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן – CDC, והן בעלות אישור FDA 510 (K) למגורים, מסחר ורפואה, אישורי USDA,FSIS  וכן אישור "אפס פליטת אוזון".

"הטכנולוגיה במערכת זו הוכחה כיעילה בעולם, וביכולתה להפחית את הימצאותם של שפעת העופות, נגיפי דלקת קיבה ומעיים, שפעת החזירים, נגיפים הגורמים לדלקת ריאות ועוד. כמו כן היא הוכחה כיעילה בהפחתת וירוסים הדומים במבנה שלהם לווירוס הקורונה בשיעור של מעל 99%, למשל בווירוס ה-SARS הידוע בשם COVID-2", אומרת ד"ר גליה טצקין קרייז, יועצת מדעית בחברת קלין-אייר ישראל. "הפתרון של RGF מוכח, ולמעלה מ-4 מיליון מערכות מותקנות במתקנים רפואיים, מסחריים, ממשלתיים ומתקני אירוח, ביותר מ-60 מדינות בעולם. בעקבות מגפת הקורונה פועלת החברה לתת מענה ותמיכה בגידול בביקוש למוצריה בכל הארצות, ועכשיו גם בישראל בה מתבצעות התקנות בגופים שונים בחודשיים האחרונים. בימים אלו נערכות בדיקות בשותפות ארה"ב וסין להוכחת יעילות המערכת מול נגיף קורונה. COVID19".

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

תגובה אחת

  1. פינגבאק: מערכת ניקוי אוויר למעבדה שלך. חייגו לתאם התקנה עבור מערכת ניקוי אויר למעבדה

כתבו תגובה

חדש באתר