משלחת ישראלית-פלסטינית מטעם מרכז פרס לשלום בתערוכת שמן הזית בורונה

ביום חמישי 29 במרץ תיפתח תערוכת שמן זית בוורונה שבאיטליה. משלחת משותפת של מרכז פרס לשלום, בה חברים מנכ"לי מועצות הזיתים הפלסטינית והישראלית, מגדלי זיתים ויצרני שמן זית, תשתתף זו הפעם השנייה בתערוכת שמן הזית הבינלאומית.

בעקבות השתתפותה של המשלחת הישראלית-פלסטינית בתערוכה הקודמת, לפני שנתיים, שעוררה עניין רב בקרב מבקרים מכל העולם, נחתמו חוזים לייצוא שמן זית ישראלי ופלסטיני למדינות שונות, ביניהן ארצות הברית. דוכן התצוגה המשותף יוצג גם השנה תחת הכותרת "זיתים – סמל השלום".

פרויקט "זיתים- סמל השלום" הוא יוזמה של מרכז פרס לשלום. הפרויקט, שהחל בשנת 2004, מתמקד בשיפור איכות הזיתים ברשות הפלסטינית ובישראל לצורך ייצור שמן זית איכותי ברמה המתאימה לייצוא. הפרויקט כולל הדברה משותפת של זבוב הזית באמצעות מלכודות ידידותיות לסביבה שפותחו בישראל וכן בניית יכולות שיווקיות בכדי להשיא את רווחי החקלאים.

מרכז פרס לשלום תומך בתוכנית לשיתוף פעולה בין שתי מועצות הזיתים, ואף הוביל לחתימתו של הסכם רשמי ביניהן בכדי לקדם את התוכנית. השלב הראשון של התוכנית הסתיים בתוצאות מעודדות: למעלה מ-75 פלסטינים ו-45 ישראלים השתתפו בכ-30 פגישות וקורסים עבור מדריכים וחקלאים.

כעת מחפש מרכז פרס מימון לצורך נטיעת עצי זית ברשות הפלסטינית ובישראל, ובמקביל משלב המרכז את נושא הזית בתוכנית "ממשק גידול משולב" 2007-2009. התוכנית עוסקת בשיתוף פעולה אזורי נרחב בכל הנוגע לגידול, טיפול לאחר הקטיף ושיווק של עגבניות, תמרים וזיתים, יחד עם מכון הנסן לשלום באוניברסיטת סן-דייגו.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה