סדנאות יין לכל המשפחה בבל עופרי ברמת הגולן

החווה החקלאית–תיירותית "בל עופרי" בקדמת צבי ברמת הגולן, מציעה בילוי מסוג אחר לזוגות, משפחות וקבוצות שיוצאים לנופש בצפון: סדנאות יין משולבות עם סעודה.

הסדנאות מתקיימות בכל עונת הבציר, הנמשכת מאמצע יולי עד חודש אוקטובר, והן כוללות סיור בחווה הייחודית שהוקמה בעזרת חומרים ממוחזרים ואבן בזלתית, ומשחזרת כפר תלמודי; והכנת היין בכל השלבים – החל מבציר הענבים בכרם של ענבי שירז; ודריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים – בדיוק כמו פעם.
במקביל מכינים המשתתפים לחם בתנור חימר. בסיום נאספים כולם לשתיית יין התירוש שהוכן זה עתה ויינות מיקב הבוטיק, ואכילת הלחם הטרי במסגרת סעודה.

הסדנה מעניקה היכרות עם עולם היין: על ההבדלים בין הכנתו בעת העתיקה וכיום, כיצד טועמים יין, וההבדלים בין סוגים שונים של יינות. כן מתוודעים המשתתפים לאורח החיים בישובים היהודיים בארץ ישראל בתקופת התלמוד, ורואים כיצד אפשר לעשות שימוש מועיל בחפצים, כלים וחומרי בנייה ישנים.

החווה מציעה שתי אפשרויות לסעודות הכוללות את הסדנה:
סעודה חלבית המתאימה למשפחות וקבוצות עם ילדים, עם גבינות עזים ביתיות, מטבלים, לחם בית עם צמחי תבלין, סלט ירקות טרי וריבות (310 שקל למשפחה עם שני ילדים).
או: סעודה בשרית המתאימה לזוגות וקבוצות מבוגרים, שכוללת בשר על האש, סלטים בניחוח צפון אפריקאי, תפוחי אדמה אפויים בתנור, אנטיפסטי, יין חופשי ועוד (425 שקל לזוג).

החווה התיירותית "בל עפרי" הוקמה על ידי בני הזוג תמי ובבי, וכוללת בוסתני פרי, כרם יין, מטע זיתים, וגם את יקב הבוטיק "עין נשוט" של בני המשפחה, הממוקם בבונקר סורי נטוש, גלריה של תכשיטים וויטראז'ים שהם יצירה אישית של בני הבית, מסעדה הבנויה סביב עצים ותיקים שממשיכים לצמוח בתוכה, פינת חי עם בעלי חיים שחלקם עברו שיקום לאחר תאונות, כשכולם משולבים בכפר משוחזר מתקופת התלמוד עם גת, תנור אפיה מחימר, בית בד, ובארות מים ממש כמו פעם.

פרטים על החווה והסדנאות באתר: www.bellofri.co.il
טל. 052-8805026


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה