פילה סלמון בקוקי

סלמון הוא דג שנוטה להתייבש בבישול יתר, הנה לכם דרך קלה ונהדרת לקבל את בשר הדג עסיסי, ללא צורך לגעת בדג ולסבול ריח בידיים לפני שהאורחים מגיעים, ( מומלץ להכניס את הדג ומרכיבי התיבול לשקית הקוקי יום לפני הארוחה כך שהטעמים יספגו טוב יותר).ניתן לוותר על החמאה ולקבל מנה עשירה בחלבון ושומן בלתי רווי,או למעונינים לשלב את המנה בארוחה בשרית.חומרים1 פילה סלמון קפוא.1 שקית קוקי גדולה.50 גר' חמאה חתוכה לקוביות.4 שיני שום קלופות וקצוצות.פרוסות מחצי לימון.½ כוס עלי לואיזה קצוצים.1 כף עלי תימין.¼ כוס יין לבן.פלפל שחור גרוס ומלח.בתחילת המתכון פטנט להפרדת העור מבשר הדג.אופן הכנהיום לפני ההכנה מקלפים את עור הדג בעודו קפוא- השיטה הקלה ביותר לעשות זאת היא לחתוך פרוסה של 1 ס"מ לרוחב הדג מצד הזנב רק מהבשר עד העור, הופכים את הדג כשהעור כלפי מעלה ומכניסים אותו מתחת לזרם המים בכיור לכחצי דקה כדי להפשיר את העור לאורך כל הדג. לאחר שהעור הופשר מניחים את הדג על השיש ומושכים את העור מבשר הדג ע"י משיכה במקום שחתכנו קודם לצורך אחיזה. כעת ניתן להפשיר את הדג במקרר.מכניסים את פילה הדג לשקית כשהצד שהיה עליו העור פונה כלפי מטה, מפזרים על פני בשר הדג את כל שאר המרכיבים וסוגרים טוב את השקית.בישול: מחממים מראש תנור לטמפרטורה של 180 מעלות ומכניסים את הדג ל – 18 דקות.מוציאים מהתנור וממתינים כ- 2 דקות , חותכים את השקית ומעבירים לכלי מתאים להגשה.בתאבון.

סלמון הוא דג שנוטה להתייבש בבישול יתר, הנה לכם דרך קלה ונהדרת לקבל את בשר הדג עסיסי, ללא צורך לגעת בדג ולסבול ריח בידיים לפני שהאורחים מגיעים, ( מומלץ להכניס את הדג ומרכיבי התיבול לשקית הקוקי יום לפני הארוחה כך שהטעמים יספגו טוב יותר).

ניתן לוותר על החמאה ולקבל מנה עשירה בחלבון ושומן בלתי רווי,
או למעונינים לשלב את המנה בארוחה בשרית.

חומרים
1 פילה סלמון קפוא.
1 שקית קוקי גדולה.
50 גר' חמאה חתוכה לקוביות.
4 שיני שום קלופות וקצוצות.
פרוסות מחצי לימון.
½ כוס עלי לואיזה קצוצים.
1 כף עלי תימין.
¼ כוס יין לבן.
פלפל שחור גרוס ומלח.

בתחילת המתכון פטנט להפרדת העור מבשר הדג.

אופן הכנה
יום לפני ההכנה מקלפים את עור הדג בעודו קפוא- השיטה הקלה ביותר לעשות זאת היא לחתוך פרוסה של 1 ס"מ לרוחב הדג מצד הזנב רק מהבשר עד העור, הופכים את הדג כשהעור כלפי מעלה ומכניסים אותו מתחת לזרם המים בכיור לכחצי דקה כדי להפשיר את העור לאורך כל הדג. לאחר שהעור הופשר מניחים את הדג על השיש ומושכים את העור מבשר הדג ע"י משיכה במקום שחתכנו קודם לצורך אחיזה. כעת ניתן להפשיר את הדג במקרר.

מכניסים את פילה הדג לשקית כשהצד שהיה עליו העור פונה כלפי מטה, מפזרים על פני בשר הדג את כל שאר המרכיבים וסוגרים טוב את השקית.

בישול: מחממים מראש תנור לטמפרטורה של 180 מעלות ומכניסים את הדג ל – 18 דקות.

מוציאים מהתנור וממתינים כ- 2 דקות , חותכים את השקית ומעבירים לכלי מתאים להגשה.

בתאבון.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מתכונים חדשים

הרשמה לניוזלטר