שחר טועם ומדרג עוגות לראש השנה

ראש השנה מגיע, ופעם נוספת לקח על עצמו שחר בן-פורת את אתגר טעימת ודרוג העוגות לחג; הפעם 15 עוגות, ויש גם אחת שזכתה לציון המושלם 10. שתהיה שנה מתוקה ומוצלחת לכולם.

בייקרי
שני סניפי הרשת התל אביבית מציעים מבחר של עוגות ומאפים לקראת החג. מתוכם ניסינו שלוש עוגות: עוגת מוס וניל עם קולי פטל ופירות דוגמת דמדמניות ופטל שחור, התגלתה כעוגה מצוינת; בצק רך אך עמיד ובתוכו קרם המשלב נכון בין הווניל לפטל, ומעל וכמות יפה של פירות טעימים כל כך.
אהבנו גם את הקוגלהוף, עוגה עם בצק עשוי היטב המקפל בתוכו כמות גדולה של פירות יבשים כמו לא מעט הל, דבר שכדאי לקחת אותו בחשבון.
עוגת הדבש הבחושה, עם דבש סילאן ואגוזים קצוצים, היתה דחוסה אך רכה, עם תיבול מעניין שבו זיהינו את הציפורן.
ציון: 10
189 שקלים לעוגת מוס וניל 16", 65 שקלים לקוגלהוף, 35 שקלים לעוגת דבש. 10-94 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בסניפי הרשת ובדליקטסן. www.delitlv.co.il
צילום עידית בן עוליאל

אחיות שאולוב
העוגות של השף קונדיטורית מירב שאולוב מצטיינות קודם כל בעיצוב ייחודי שישדרג את שולחן הקינוחים בארוחת החג. מעבר לכך הן ממשיכות להפתיע לטובה.
עוגת הדבש הבחושה הקלאסית היתה יבשה יחסית, דחוסה ועם כמות לא גדולה של דבש, ולמרות זאת, התחבבה עלינו מאוד.
עוגת הדבש החגיגית – שכבות של עוגת אגוזים עם קרם דבש בציפוי של שוקולד שקדים – היתה הפתעה מצויינת ומתוקה מאוד, שמהר יותר מכל עוגה לא נותר לה זכר.
ציון: 9
42 שקלים לעוגה הבחושה, 60-150 שקלים לעוגה החגיגית, 42-95 שקלים לשאר העוגות. להשיג בקונדיטוריה וב- 03-6390080. www.shaulovsisters.co.il

לחמנינה
שלוש עוגות נשלחו אלינו מלחמנינה לטעימות לקראת החג, מתוך מבחר המוצרים.
עוגת דבש הקלאסית היתה מתובלת, עם טעם דבש מעודן אך נוכח, ורכות יחסית.
קראנץ' שמרים-תפוחים הייתה עוגת שמרים מצוינת, עם בצק שמרים פריך עשוי היטב, עם לא מעט חמאה וכמות יפה של תפוחים וצימוקים.
עוגת הפרג, העשירה בגרגרים השחורים, הייתה אחת הטובות שטעמנו, בין השאר הודות לבצק הטעים. אל תוותרו על הדובשניות הרכות והטעימות.
ציון: 9
33 שקלים לדובשניות, 40 שקלים לעוגת דבש ולקראנץ'. 22-120 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בלחמנינה. www.lachmanina.co.il
צילום ינאי יחיאל

טאטי לחם
מתוך המבחר של העוגות והלחמים שמציעה הרשת הקטנה, אנחנו אוהבים במיוחד את עוגת השמרים ריקוטה דבש. זו אינה חדשה במגוון של העוגות של טאטי לחג, אך היא ממשיכה להצטיין. בצק שמרים חמאה טעים, כמות גדולה של ריקוטה עם מעט דבש (היו שאמרו שיש מעט מדי) וגרידת לימון לאיזון. עוגת הדבש הבחושה הקלאסית של טאטי הייתה לחה ורכה כנדרש, מעט דחוסה, מתובלת בעדינות עם טעם ברור של דבש.
ציון: 9
42-47 שקלים לעוגת הדבש, 43-52 שקלים לעוגת השמרים ריקוטה, 16-72 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בסניפי הרשת וב- 03-5392500. www.tatti.co.il
צילום דניאל לילה

דלאל הקונדיטוריה
הקונדיטוריה הוותיקה השוכנת בנווה צדק בתל אביב, מציעה גם השנה את העוגה הידועה שלה – עוגת דבש ובירה שחורה – בצד עוגות, חלות, עוגיות ומוצרים נוספים.
אנו ניסינו את העוגה המוכרת, המשלבת בהצלחה בין הדבש המתוק למרירות הקלה שמותירה הבירה השחורה. עם כמות יפה של אגוזים שחורים, והכל במרקם עם מידת דחיסות מדוייקת, זו עוגת דבש שונה ומוצלחת.
ציון: 8
42 שקלים, 16-90 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בקונדיטוריה. www.dallal.info/restIndex3.asp?pageId=5
צילום דבורה אורבך

אורן בקר
הקונדיטור הוותיק השיק ליין מוצרים לקראת החג. מבחר העוגות כולל עוגת דבש קלאסית שהיתה מתוקה מאוד, עם מידה טובה של לחות אך מרקם דחוס למדי. התלהבנו מעוגת תפוחים עם שוקולד לבן, ששילבה הרבה תפוחים עם מעט שוקולד לבן (אך מספיק) ורמת מתיקות טובה, כלומר בדיוק באמצע.
עוגת הדבש עם עוגיות סבלה-ברטון בעטיפת שוקולד מריר, הייתה מעדן מסוג אחר הודות לשילוב בין השוקולד לבין הדבש, כמו גם המרקם הייחודי של עוגיות הסבלה-ברטון.
ציון: 8
26-27 שקלים לעוגות פס במשקל 300 גרם, 27-188 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בבית הספר של אורן בקר בתל אביב, 076-5423033.

מתוקה
הרשת הידועה השיקה מבחר מוצרים לקראת החג, ומתוכם היא שלחה לטעימה שתי עוגות.
עוגת הפלורנטין – בסיס של קרם חמאה פריך ומעל קרם טופי דבש, דבלים ושקדים פרוסים – הייתה מעדן שלא בהכרח קשור לחג, מפני שטעם הדבש בו מינימלי, בעוד שהפירות נדיבים וכך גם הטופי.
בעוגה בחושה של דבש, בננה ואגוזים היו אמנם הרבה אגוזים וגם טעם הבננה הורגש היטב, אך היא הייתה דחוסה מדי וטעם הדבש קצת נעלם בה.
ציון: 8
42 שקלים לעוגת דבש בננה, 45 שקלים לפלורנטין, 29-89 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בסניפי הרש וב- 1-700-723-723.  www.metuka.co.il

קמחים
השף קונדיטור גולי פנחסוב, העומד מאחורי הרשת, יצר לקראת החג "סיפור בדבש" – עוגת פס של שכבות, המורכבת מביסקוויטים של דבש וביניהם קרם שמנת.
זו עוגה אוורירית באופן מפתיע, עם ביסקוויטים פריכים בטעם עדין אך ברור של הדבש. הווניל אמנם קצת נעלם לפרקים אך יש מספיק קרם בעוגה, והכל ביחד משתלב כהלכה. עוד נקודת זכות יש לתת עבור המקוריות של העוגה.
ציון: 8
49 שקלים. להשיג בקמחים.  www.kmahim.co.il
צילום דניאל אנור

BROWN
המסעדה והחנות הצמודה לה, השוכנות בתל אביב, מציעות לחוגגים מבחר של עוגות וחלות. מתוך המבחר ניסינו עוגה בחושה המשלבת דבש ולימון. זו התגלתה כעוגה אוורירית יחסית, טעם של דבש שאינו משתלט ומתיקות מעודנת, אך טעמו של הלימון אינו נוכח מספיק.
הקוגלהוף דבש מעט שונה. כאן טעם הדבש בולט יותר ורמת המתיקות גבוהה, אך עם דחיסות במידה הנכונה והרבה לחות, זו עוגה שכיף לאכול אותה.
ציון: 7
28 שקלים לעוגת דבש לימון, 48 שקלים לקוגלהוף. להשיג ב- BROWN ובשני סניפי Buy The Way.
www.rest.co.il/sites/Default.asp?txtRestID=12102
צילום שי בן אפרים

יאמי
האתר המתמחה בחיבור בין בשלניות ובשלנים ביתיים לבין לקוחות המחפשים משלוח של אוכל ביתי, מציע גם עוגות לחג. מדובר בשלוש עוגות פס, בחושות, של שלוש בשלניות שונות. עוגת הדבש הטבעונית של לימור אינה מכילה כמובן ביצים או דבש, היא עדינה במתיקות שלה, עם תבלינים דוגמת קינמון המחפים על העדר הדבש, ומרקם דחוס אמנם, אך היא מעט מתפרקת.
העוגה הקלאסית של זלדה הפתיעה עם מתיקות עדינה וטעם דבש שאינו משתלט, כמו גם מרקם אוורירי.
האחרונה היא עוגת דבש ללא גלוטן וסוכר של טלי, בה קמח שקדים מחליף קמח חיטה, והמתיקות מגיעה מהדבש בלבד. העוגה הפתיעה אותנו לטובה, עם טעם עדין של דבש ומרקם לח. רק תוספת הקוקוס הקלוי מעל הייתה מעט חריגה.
ציון: 7
40-50 שקלים. להשיג ב-http://www.yummi.co.il וב- 03-7160699.
צילום משק 8

בן עמי
רשת הקונדיטוריות מציעה מגוון רחב של עוגות ומאפים לקראת עונת החגים. מתוך המבחר ניסינו בבקה דבש ופירות טריים, הכוללת לפי הרשת אגס, דובדבנים, אפרסק, תפוח, שזיף ומנגו. בפועל, התקשינו להבחין בנוכחות של כל הפירות המובטחים, ונוכחותם של אלו שהיו הייתה מצומצמת יחסית. המרקם של העוגה לח ודחוס במידה, וטעמו של הדבש בולט, אך לא דומיננטי, כך שהמתיקות עדינה.
ציון: 7
46 שקלים לעוגה, 32-169 שקלים לשאר המוצרים. להשיג בסניפי הרשת. www.benami.co.il/
צילום א.ס.י.פ.- ערוץ 3

טיב טעם
כמדי שנה מציעה הרשת עוגות של המותג לה פרינה, המיוצרות ונמכרות ברשת בלבד. עוגת הדבש שניסינו, עוגה בחושה אחת מתוך ארבע אפשרויות, בלטה בזכות השילוב בין טעם הדבש לטעם החמאה שבבצק. זו עוגה אוורירית כמו שאנו אוהבים ומידה של לחות ההופכת את האכילה שלה למהנה. היא גם מספקת תמורה טובה מאוד למחיר שלה.
ציון: 7
34.9 שקלים. להשיג בסניפי הרשת.

קפה גרג
רשת בתי הקפה הפתיעה אותנו עם העוגה הזו. מדובר בעוגת שמרים עם כמות יפה של תפוחים ונוכחות מורגשת של דבש. המתיקות לא גבוהה מדי אך גם לא מעודנת מדי, השקדים המסוכרים מעל העוגה מוסיפים קראנצ'יות למרקם, וגם הבצק היה טעים, גם אם טעם החמאה לא היה מורגש מדי בתוכו. תמורה טובה ביחס למחיר.
ציון: 7
35 שקלים. להשיג בסניפי הרשת.
צילום אסף לוי

קפה הלל
רשת בתי הקפה מציעה עוגת דבש בחושה אותה ניתן לאכול במקום או לרכוש הביתה, כחלק מליין של מוצרים לחג. מדובר בעוגה מעט דחוסה אבל אוורירית דיה, עם טעם דבש בולט ולמרות זאת מתיקות מעודנת. זו עוגה טובה, אך תג המחיר עבורה גבוה מדי ביחס לתמורה.
ציון: 6
49 שקלים לעוגת פס. להשיג בסניפי הרשת. www.cafe-hillel.co.il
צילום אסיף ערוץ


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה