שנה בצלחת – סתיו, חורף, אביב, קיץ

שנה בצלחת
סתיו, חורף, אביב, קיץ
מאת ארז קומרובסקי
ערכה: רותי קינן
צילום: ארז בן שחר
עיצוב: עדי שטרן
הוצאת עם עובד
המחיר: 128 ש"ח

פיטר מיילי קרא לספר שלו "שנה בפרובנס".
ספר הסיפורים מתכונים של ארז קומרובסקי נקרא "שנה בצלחת",  והוא התולדה של שינויים ותהפוכות גדולות בחייו בשנים האחרונות.

אמו חלתה ומתה, הוא נפרד למעשה מהמוסד אותו הקים והנושא עד היום את שמו, "לחם ארז" ועזב את העיר לטובת מגורים פסטורליים ו"ירוקים" בגליל העליון; הקים טראסות, בוסתן ירקות אורגני ובית לספר לבישול. הרגלים של שנים השתנו, וכתוצאה מכך החל ארז להתבונן באוכל ובמציאות שלו דרך נקודות תצפית שונות לגמרי.

ארז החל לשים דגש על כל פרט ופרט בחיי היום-יום ועל האופן שהוא מעבד את אותם פרטים, מבשל אותם ומניח אותם בצלחת. הוא החל למלא מכתש בתבלינים חדשים ולכתוש אותם עד דק בעלי. חייו התמלאו בריחות של זוטה לבנה ושומרים פורחים, בטעם של עגבניות קיץ חמות שקטף מהערוגה רגע לפני, במתיקות של קולרבי בחורף ותפוחי אדמה חרוכים בגחלים כשגשם קפוא יורד בחוץ. את מקומם של הקרואסן והמקיאטו תפסו הכרוביות בטבון וקפה מבושל עם הל.

את ניסיונו הרב כרב אמן בבישול, את תגליותיו מהחיים בטבע ואת היצירתיות שלו, מביא ארז בספרו החדש "שנה בצלחת".
התחושה היא שקומרובסקי מבשל סיפורים כשהם שהוא מתקין מאכלים – בעושר, בלהט, בנדיבות וברגישות. הוא רוקח מטעמים מהחומרים של החיים – ממפגשים עם אנשים, מהתבוננות בטבע, מעבודת כפיים ומאירועים משפחתיים. הומור ורצינות, חוכמה ושמחת משמשים בערבוביה. העצב על מחלתה ומותה של אמו האהובה, לה מוקדש הספר, נמהל בזיכרונות מתוקים שהותירה אחריה.

כל אחד מהסיפורים שמופיעים בספר על-פי עונות השנה, מלווה במתכונים ברורים הקשורים בדרך זו או אחרת לחוויית הסיפור ומאפשרים לקוראים ליהנות הלכה למעשה מהמטבח הישראלי השורשי, הפשוט והמתוחכם, שהוציא לקומרובסקי את המוניטין שלו.

יכולתם לקרוא את הסיפורים בתפזורת פעם בשבוע במוסף G של גלובס, אבל ריכוזם בספר נותן להם עוצמה חדשה, משקף את ארז, ומספק מאגר מתכונים מגוון ועשיר.
תמצאו כאן מתכונים לסלטים, ירקות, מרקים, דגים ופירות ים, עוף, טלה וכבש, בקר, אורז ופסטה, מאפים מלוחים, ועוגות, עוגיות וקינוחים.

פיטר מיילי קרא לספר ההמשך שלו "עוד שנה בפרובנס".
מעניין מה יהיה שמו של ספר ההמשך של ארז…

ספרים חתומים על ידי ארז קומרובסקי יימכרו ברשת "לחם ארז" 
במחיר מיוחד של 89 ₪ במקום 128 ₪. המבצע עד גמר המלאי.
לבירור מיקום הסניף הקרוב
www.lehemerez.co.il


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה