2-3.11.18: טעימת הסתיו של יקב מרגלית

טעימת הסתיו מוקדשת לטעימת היינות הלבנים - ריזלינג ואופטימה. טעימת האביב תישאר מוקדשת ליינות האדומים כפי שהיה מתחילת קיום הטעימות

האבא יאיר מרגלית והבן אסף בתערוכת סומלייה בהיכל התרבות. יינות מזני בורדו הקלאסיים, זני פרובנס ושני זנים לבנים. צילום פאפא רצי

יאיר ואסף מרגלית מיקב מרגלית, החליטו לחלק את הטעימות המפורסמות שלהם (והמכירות הנלוות אליהן) לשני סבבים בשנה: טעימת סתיו המוקדשת לטעימת היינות הלבנים – ריזלינג ואופטימה; וטעימת האביב, שתישאר מוקדשת ליינות האדומים כפי שהיה מתחילת קיום הטעימות. זהו הבציר השני של היינות הלבנים מהכרם החדש של מרגלית בזיכרון יעקב, שניטע לפני 8 שנים. הכרם נטוע בצפון בקעת הנדיב, בשולי ההר עליו ממוקמת  המושבה. בתקופת הביל"ויים הייתה ידועה חלקת האדמה במקום כמקום מעולה לגידול ענבים.

אסף מרגלית. צילום דוד סילברמן dpsimages
אסף מרגלית. צילום דוד סילברמן dpsimages

אופטימה 2017  – 75% שרדונה, 25% מרגלית בלאן (מיזוג של שרדונה עם זן לבן לא מוכר שטופח ביקב בשנים האחרונות, בעל שתי תכונות בולטות: חמיצות גבוהה מאוד וארומה פרחונית). רכיב השרדונה שביין בולט ביחד עם ניחוח פרחוני, חמיצות גבוהה וטעם סיום ארוך. יוצרו כ-2,500 בקבוקים. המחיר 135 ₪.

יאיר מרגלית מציג את הכרם שלו לייננים מגרמניה. צילום רנה זלצמן
יאיר מרגלית מציג את הכרם שלו לייננים מגרמניה. צילום רנה זלצמן

ריזלינג 2017 100% ריזלינג מכרם בזיכרון יעקב. נוצר בהשראת פרויקט יקבים תאומים עם יקבים גרמנים, והקשר עם היקב התאום Heymann Lowenstein מאזור המוזל, שממנו למדו והוקסמו מעומק המורכבות של  הריזלינג. היין מאופיין בריחות של פרי הדר ופרחים, חמיצות גבוהה עם איזון קל מאוד של מתיקות. יוצרו כ-2,000 בקבוקים. המחיר 110 ₪.

פרדיגמה GSM  2016 – בטעימה יוצע גם יין אדום אחד מאותו כרם בזיכרון יעקב (בציר שני בכרם). הרכב: 50% סירה, 30% מורבדר, 20% גרנאש. הטעם הראשוני הוא של זן הגרנאש, בעוד המרקם והצבע של היין נשענים על השילוב של הסירה והמורבדר. יין רך עם גוף בינוני, ריחות של פרחים, עשבוניות ופירות אדומים – אופייני לזנים אלה לעומת יינות בורדו של מרגלית, שרובם בעלי גוף כבד ומלא עם נטייה לפירות שחורים ואדומים. המחיר 135 ₪.

אניגמה 2012 נאפה – עדיין נותרו בקבוקים מהאניגמה שיאיר מרגלית עשה בקליפורניה באזור Napa. הרכב: 80% קברנה סוביניון, 12% םטי וורדו, 8% קברנה פרנק. היין יוצר ביקב "הגפן" של ארני וויר,  שהה 18 חודש בחביות, בוקבק ונשלח לישראל, ומשנת 2014 התבגר ביקב בבנימינה עד הוצאתו למכירה. יוצרו ממנו שתי חביות, ולמכירה 550 בקבוקים. מוצע למכירה כבקבוק בודד או במארז עץ של שלושה בקבוקים. יש גם מעט מאוד בקבוקי מגנום. המחיר לבקבוק 600 ₪. כל המחירים תקפים בסוף שבוע זה ביקב. ניתן לשלם בכל אמצעי התשלום.

יקב מרגלית (גם בווייז) –  רח' הטחנה 60 בנימינה


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה