5 דרכים יעילות לשריפת שומן מהירה יותר

הניסיון להגיע לקיץ חטובים מצריך מאתנו אורח חיים בריא ומאוזן במהלך כל השנה. מי שמעוניין לשרוף שומן בדרך יעילה ומהירה צריך לצאת מאזור הנוחות ולשלב כמה מהטיפים של סוזן באוורמן - ראשת מחלקת הדרכת תזונה וכושר בהרבלייף העולמית שנכתבו לנשים וגברים

מומלץ מאוד לתכנן מראש את שגרת הכושר ובכך לסייע בהשגת תוצאות טובות. צילום pixabay
מומלץ מאוד לתכנן מראש את שגרת הכושר ובכך לסייע בהשגת תוצאות טובות. צילום pixabay

גופנו נוטה באופן טבעי לשרוף שומן כמקור דלק, אך האם תהיתם אי פעם אם אתם יכולים לאמן את גופכם לשרוף שומן ביעילות רבה יותר?  בחיים העמוסים שלנו אנו מחפשים קיצורי דרך להשגת מטרות הבריאות והכושר.  על כן מומלץ מאוד לתכנן מראש את  שגרת הכושר, ובכך  לסייע בהשגת תוצאות טובות. כשהמטרה העיקרית היא לשרוף שומן, ישנן דרכים רבות בהן ניתן  לשרוף שומן  ולרדת במשקל.

צילום pixabay
צילום pixabay

פנו זמן לאימון סיבולת – נסו לפנות זמן לאימון אירובי ארוך לפחות פעם בשבוע: ריצה,  הליכה או רכיבה על אופניים בקצב נינוח למשך זמן ארוך יותר, הן דרך מצוינת להבטיח שהגוף שורף שומן.  הגוף משתמש בשומן כמקור הדלק שלו עבור מרבית האימונים הארוכים. ברגע שתתחילו לדחוף את עצמכם ולהגביר את עוצמת האימון,  הגוף ישרוף פחמימות מאוחסנות כדי להפיק אנרגיה.

התנסו באימון אינטרוולים – אימון אינטרוולים מומלץ מאוד בשל השפעות שריפת השומן לאחר האימון. במהלך אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה, הגוף משתמש בפחמימות כמקור דלק, אך תהליך ההתאוששות ישרוף שומן.  אימון אינטרוולים הוא קצר יותר מאימון בעצימות קבועה, ותוכלו ליהנות מתוצאות שריפת שומן מדהימות גם ב- 30 דקות בלבד של אימון. נסו להתאמן בסגנון זה פעמיים בשבוע.

צילום pixabay
צילום pixabay

אימון כוח – בניית מסת שריר רזה תעזור לשרוף יותר קלוריות, אפילו בזמן מנוחה.  הגוף זקוק ליותר קלוריות כדי לשמור על מסת שריר רזה מאשר כדי לשמור על שומן, כלומר בניית שריר גורמת לשריפת שומן טובה ויעילה יותר לטווח הארוך. אימון כוח גם דוחף את הגוף להתאוששות, ולכן  תוכלו ליהנות מתועלות כפולות וגם תשרפו שומן זמן רב לאחר שתעזבו את חדר הכושר.

חדשו את המלאי – ל"דלק" שאתם בוחרים יש השפעה ישירה על התוצאות שתקבלו.  שמרו על איזון נכון בין פחמימות ,שומנים בריאים וחלבון בכל יום.  הקפידו במיוחד על צריכת חלבון בתוך 30  דקות מזמן האימון, במיוחד ביום האימון הארוך. כמו כן, הקפידו לצרוך כמות קטנה של פחמימות לאחר האימון כדי לעזור בשיקום הגליקוגן בשריר.

הקפידו לנוח – בזמן המנוחה,  הגוף מסתגל לדרישות שהעמסתם עליו.  אם אתם עובדים קשה חמישה ימים בשבוע,  מומלץ להניח לגוף להתאושש ולהתחדש במשך יומיים.

טיפים נוספים ניתן למצוא באתר חברת הרבלייף

 

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה