fbpx

White Franc 2010 – לבן-ורדרד-מתקתק מבית טוליפ

White Franc 2010 נולד ממחסור בענבי גוורצטרמינר, שלדברי תמיר ארצי, יינן יקב טוליפ, נגרם עקב כך שהיקבים הגדולים "שואבים" את כל כמויותיו מהכורמים, עקב הביקוש הגובר לזן בישראל
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

היין הבא נולד ממחסור – מחסור בענבי גוורצטרמינר, שלדברי תמיר ארצי, יינן יקב טוליפ, נגרם עקב כך שהיקבים הגדולים "שואבים" את כל כמויות ענבי הגוורצטרמינר  מהכורמים, עקב הביקוש הגובר לזן בישראל.
והיכן המחסור פוגע? ביין ה- White Tulip של היקב, המבוסס על ענבי גוורצטרמינר (70%) עם השלמה של סוביניון בלאן (30%).
ההחלטה, לפיכך, הייתה לעשות יין לבן מענב אדום כמו קברנה פרנק הזמין ביקב – Blanc de Noir. היין הוא White Franc 2010, והבלנד שיצר אותו כולל 65% מענבי הזן האדום קברנה פרנק, אשר נסחטו בעדינות מרבית על מנת למצות רק מיץ טרי ופירותי, בתוספת 35% סוביניון בלאן רענן וחמצמץ.
הבלנד הסופי נעשה בזמן הטעימה, לא מראש, ותמיר יצחקי היינן מתייחס לתוצר שלו כאל סוג של ניסוי, כשהוא מציין שביין לבן, שלא כמו באדום – אין הרבה מרווח תיקון.

בדף היינן של היקב, מצוין כי מקור ענבי הקברנה פרנק הוא כרם ניר שבמושב מטע תמיר ארצי, יינן טוליפ(גובה 700 מ'), וכי הענבים נבצרו באופן ידני ברמת הבשלה הדומה ליין אדום, וזאת על מנת שלא להתפשר על הפירותיות והמורכבות שהזן מציע בהיותו בשל.
הענבים נסחטו בשלמותם בפרס פנאומטי, באופן שרק מיץ בהיר, רענן ועדין הופק מהענבים. התירוש הותסס בטמפרטורה נמוכה, ע"י שמרים המותאמים לזנים לבנים, ותסיסתו הופסקה ע"י קירור עמוק של המיכל.
ענבי הסוביניון בלאן נבצרו בפלאטו של כרם בן זמרה (גובה 750 מ'), וטופלו ליצירת יין לבן יבש ופריך, ששולב בבלנד בהמשך.

רשמי טעימה: White Franc 2010 הנו יין כשר עם 12.5% אלכוהול, המוגדר כיין לבן חצי יבש. בפועל צבעו ורדרד-נחושת לכיוון ורדרד-רוזה. יש לו ארומה של תותי שדה, תפוחים ופריחת הדרים, וסביר להניח שיזכה להצלחה בקרב הציבור שוחר המתיקות ביין. מי שמחפש יין יבש או חצי מתוק לכיוון התחתון של מתיקות, עדיף שימזוג לו יין אחר.
וניתן ליהנות מהיין כאפריטיף או כליווי למנות מטבח ים תיכוני.
אנחנו שתינו אותו  במסעדת מנטה ריי, בחוף הדרומי של תל אביב, בואכה בית באצ"ל ויפו, בשעת אחרי צהרים המתקרבת עד לשקיעה, והוא ליווה את המנות שרובן מאכלי ים והיתר גבינות וסלטים, של השף הראשי רונן סקינסיס, שף המסעדה שי יואלי, והכל מוגש ע"י הצוות החביב בהובלת מנהל המסעדה גוסטב שפכט.

מה- White Franc 2010 נעשו 5000 בקבוקים, ובמקרה זה ניתן לומר: בלבד.
מחיר היין לצרכן: 79 ₪
מחיר White Tulip הוא 67 ₪


פרק מעניין נוסף במפגש, היה כאשר רועי יצחקי, בעלים ומנכ"ל יקב טוליפ, ניצל את רועי יצחקי, טוליפההזדמנות וסיפר בהרחבה על המסע המייגע של היקב לקבלת כשרות:
ב- 2006 התקבלה ביקב טוליפ החלטה עסקית-אסטרטגית להפוך ליקב כשר, כדי להגדיל את המכירות העומדות מזה שלוש שנים על 100,000 בקבוקים בשנה.
"אם רוצים לגדול מעבר ל- 120,000 בקבוקים בשנה, צריך כשרות", אומר יצחקי.
יודעי דבר אמרו למשפחת יצחקי כי לשם קבלת כשרות, יש צורך בשלושה דברים: כרמים כשרים – יש, כל החומרים המעורבים בייצור היין כשרים – יש, כי היקבים הגדולים הם הצרכנים העיקריים, וכל עובדי הייצור צריכים להיות שומרי שבת-דתיים.
הנה הבעיה: כידוע, יקב טוליפ ממוקם בכפר תקווה שבקריית טבעון, ועובדיו הם חברי הכפר בעלי צרכים מיוחדים.
הבעיה: איך לקבל כשרות ובכל זאת להמשיך להעסיק אותם.
תחילה התקבלה תשובה שלילית, והחל תהליך ארוך של מסע בין רבניאבא יצחקי מרוצה מהתוצאותם במשך ארבע שנים, עם ניסיון עזרה מארגון הכשרות OK.
הרב ווזנר אמר כי אם העובדים יוגדרו כשוטים מוחלטים, ניתן יהיה להעסיקם ביקב כשר. לשם כך עברו חברי כפר תקווה מבחן בו "נכשלו", כי לא נמצאו שוטים מוחלטים. בכל זאת בבציר 2010 הגיעו לעמק השווה, יקב טוליפ קיבל כשרות, חברי כפר תקווה ממשיכים בעבודתם, ועל הכל מפקח משגיח כשרות צעיר בשכר שרבים היו שמחים לקבלו.

יקב טוליפ חוגג בימים אלה 8 שנים להקמתו. את 2010 סיים היקב ברווח המאפשר להמשיך להשקיע בשדרוג ציוד ייצור והגדלת כמות הענבים שייקלטו בבציר 2011 ל- 130,000 בקבוקים. הגידול יכוון למספר יינות הנהנים מביקוש רב: שני הלבנים –White Tulip   ו- White Franc 2010 ,  סירה רזרב, קברנה פרנק, ג'אסט קברנה, ובלק טוליפ.
שיהיה בהצלחה ליקב החביב ואיכותי הזה, שהעשייה החברתית מנחה אותו ומובילה את עקרונותיו.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה