Water-Gen הישראלית מתכננת פתרון להפקת מי שתייה מהאוויר וממקורות אחרים באמצעות הכלים של אוטודסק

חברת Water-Gen הישראלית מתכננת פתרון להפקת מי שתייה מהאוויר וממקורות אחרים באמצעות הכלים של חברת התוכנה אוטודסק, המיוצגת בישראל ע"י חברת ה-IT אומניטק.

Water-Gen עוסקת בפיתוח וייצור מכונות להפקת מים מהאוויר, טיפול וטיהור מי מזגנים וטיהור מים ממקורות מזוהמים. מוצרי החברה כוללים את ה-Water-Generator – מכונה עצמאית המפיקה מים מהאוויר ליצירת מי שתייה איכותיים עבור רכבי שטח (עד 40 ליטר ליום בממוצע) ולאתרים מבודדים (עד 300 ליטר ליום בממוצע).
החברה מייצרת את מכונות ה-Water Treatment המטהרות מים ממקורות שונים בלתי מאושרים כגון מזגנים, בארות, ומים מליחים למי שתייה איכותיים.
בנוסף מייצרת החברה את "מעיין" – מכונה נישאת גב ומופעלת סוללות לטיהור מים לא מליחים החשודים בזיהום חמור.
המערכות של Water-Gen עובדת על אנרגיה חשמלית או סולרית ומיועדים לכוחות צבא, לרכבים ולבסיסים מתניידים, ולתעשייה אזרחית כגון כרייה, חיפושי נפט ואחרים.

Water-Gen פועלת בתחומה מזה 4 שנים והיא בעלת ידע ופטנטים ייחודיים בתחומה בעולם. עובדי החברה מקיפים את תחומי העשייה בתחום הנדסת מיזוג, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, כימיה ומים בנוסף להנהלה, פיתוח עסקי ולוגיסטיקה.

החברה מוכרת את מוצריה במדינות כגון ארה"ב, בריטניה, צרפת, ישראל, מקסיקו, הודו ועוד. החברה משתפת פעולה עם מספר גדול של חברות מרכזיות בעולם בתחום הרכב, הלוגיסטיקה ומיזוג האוויר.

Water-Gen הצטרפה ל-Autodesk Clean Tech Partners Program לפני כשנה וחצי. התכנית מספקת לחברות סטארט-אפ טכנולוגיות תוכנות אב-טיפוס דיגיטלי, כולל Autodesk Inventor, עבור תכנון, המחשה וסימולציה של מוצרים לפני בנייתם. זאת כדי לקצר את זמן היציאה לשוק וליצור חדשנות במהירות רבה יותר. כל שותף המצטרף לתכנית מקבל עד 150,000 דולר בתוכנות תכנון, כולל עד חמישה רישיונות למגוון תוכנות Autodesk.

במסגרת תכנית השותפים, חברת Water-Gen מתכננת אבטיפוס של מוצר חדש, כמו גם שיפור מודלים של מוצרים קודמים. מהנדסי החברה משתמשים בתוכנת Inventor לצורך פיתוח הכולל: מידול, בדיקת היתכנות של מנגנונים ונפחים, שרטוט חלקים והוצאה לייצור. בנוסף, תוכנת ה-Inventor משמשת אותם לביצוע אנליזות חוזק ולסימולציות.

בן ממן, מהנדס מכונות בחברה ב-Water-Gen, מספר כי הסיבה למעבר לאוטודסק היא הצורך במענה מקצועי לדרישות התכנון והפיתוח של החברה. "חפשנו תוכנה שיכולה לעזור לנו לבצע תכנון ברמה ובמגוון האפשרויות הגבוהה ביותר בלי להתפשר על האיכות. תוכנית שותפי ה- Clean Tech של אוטודסק שהוצגה בפנינו בזמנו, היתה פתרון מצוין מבחינתנו לשלבי הפיתוח של המוצר. מצד אחד התוכנית איפשרה לנו לעבוד עם תוכנה מעולה ולזכות בתמיכה הייחודית של חברת אוטודסק בתחומי הקלינטק, על ידי כך שלא נדרשנו לשלם בכלל על השימוש בתוכנה. זה היה זרז וגורם מרכזי לכך שעברנו לתוכנת ה-Inventor של אוטודסק שנותנת לנו מענה מלא לכל הדרישות, ופועלת באופן יוצא מן הכלל מול כל האתגרים שאנחנו מציבים לפניה. זאת בין אם מצד הדרישות הטכניות שנובעות מתוך שיקול דעת מקצועי, ובין אם לפעמים מתוך עומס שנוצר בעבודה לא נכונה עם התוכנה. בנוסף לעמידות מול כל הדרישות שאנו מציבים בפני התוכנה, גם נפתחו בפנינו אפשרויות חדשות שהרחיבו את יכולות התכנון שלנו ומקלים על כל מערך הפיתוח שלנו ברמה הארגונית. אני כמעט בטוח בכך שלא היינו מצליחים לעשות זאת ללא השימוש בתוכנת אוטודסק ותוכנית התמיכה בשותפי ה- Clean Tech שלה".

רהב כהן, מהנדס מכונות ומנהל פרויקטים ב-Water-Gen מספר שלתוכנת ה-Inventor מספר יתרונות מרכזיים, בראשן הנגישות והפשטות של שורת פקודות חשובות הקיימות בתוכנה. "עץ הבניה של חלק או הרכבה ברור יותר ונוח יותר לעריכה. יש אפשרות לעבוד לפי פרויקטים. בשורה התחתונה, ה-Inventor היא תוכנה מאוד קלה ופשוטה. המעבר אליה היה קל הודות לתכונות אלו. יש בה המון פונקציות וכלים פרקטיים לפיתוח. אלמנטים בולטים נוספים ש-רהב מציין הם הסתגלות מהירה לכלי התוכנה, כניסה לקצב עבודה מהיר ורציפות העבודה שהתוכנה מאפשרת.

במבט לעתיד, אומר בן שחברת Water-Gen מתכננת להגדיל את השימוש ביישומים המגוונים של ה-Inventor, בראשם יישומי האנליזות והסימולציה. "אנחנו מתכננים רגולציה של שיטות התכנון והעבודה שלנו בפיתוח לפי הממשק של התוכנה. אנחנו מתכוונים כבר בעתיד הקרוב להכניס נהלי עבודה לשיפור והתייעלות כללית של החברה לפי האמצעים החדשים והיעילים שהתוכנה מאפשרת."

אתר אוטודסק

אתר אומניטק


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה