fbpx

Zetes תספק פתרון Middleware eID מותאם עבור הפרויקט הלאומי של תעודת זהות אלקטרונית חכמה בפורטוגל

החברה ממנפת את ניסיונה העשיר והידע הספציפי בהטמעת פתרונות תעודות זיהוי אלקטרוניות (eID) ופרויקט תעודת זהות eID המוצלח בבלגיה. צעד אסטרטגי לקראת הפיתוח הבינלאומי של פעילויות People ID של Zetes, עם הכרה במומחיות ה- eID שלה ע"י חברה נוספת בקהילה האירופאית; וצעד נוסף לקראת פעילות הדדית כלכלית ותאימות כלל-אירופאית אמיתית בין מערכות eID לאומיות
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

ב- 14 בפברואר נחנך פרויקט תעודת הזהות הפורטוגזית (Carato de cicado) באי פאיייאל, אחד האיים האזוריים, בנוכחות ראש ממשלת פורטוגל.
תעודת זהות אלקטרונית חכמה (Citizen ID Card) יחידה ומרובת פונקציות זאת (משלבת שירותים ציבוריים מביטוח לאומי, מס, משפט, מסד נתוני בוחרים, ובריאות) תשלב גם נתונים ביומטרים המאפשרים אימות זהות דרך התאמה בכרטיס.

ספקית הפיתרון, Burotica Zetes, החברה-בת הפורטוגזית של Zetes סיפקה את תכנת ה- Middlleware הרב-פלטפורמית עבור הממשק בין תעודות הזהות האלקטרוניות וקוראי התעודות עם יישומי תוכנה סטנדרטיים, אשר ישמשו את כל האזרחים הפורטוגזים ומפתחי יישומים. Burotica Zetes גם תספק לאזרחי פורטוגל שירותי Helpdesk בדרג שני, כמערך ראשוני של שירותים עבור פרויקט תעודות הזהות האלקטרוניות.
ההסכם נחתם לתקופה ראשונית של שבע שנים. היקף החוזה יגיע למספר מיליוני יורו במונחי רווח גולמי בתקופה של שבע השנים.

מקומי ובינלאומי
אומר פסקל פברי, מנכ"ל Zetes בפורטוגל: "תרומה זאת לפרויקט תעודת הזהות האלקטרונית בפורטוגל הנו צעד אסטרטגי לקראת פיתוח פעילויות People ID הבינלאומיות של Zetes.
השילוב של נוכחותנו המקומית ומרכז ההתמחות הבינלאומי שלנו, PASS Zetes היה בעל תרומה רבה להצלחתנו.
Zetes הנה משלבת מערכות מובילה של פתרונות People & Goods ID בשוק הפורטוגזי, כמו גם קבוצת Zetes ברמה פאן-אירופאית.
Pass Zetes הנו מרכז התמחות בינלאומי ייעודי עבור ניהול פתרונות ופרויקטי People ID, שכבר הוכיח את הידע שלו בפרויקט eID הבלגי ובפרויקט האו"מ לבניית מרשם הבוחרים הלאומי בקונגו בעת ההכנות לבחירות הדמוקרטיות בשנה שעברה".

אומר רוני דפורטר, סגן נשיא בכיר של PASS Zetes: "בזכות הניסיון המצטבר, Zetes מבינה את הצרכים והדרישות הפונקציונליות לפתרונות Middleware, והצליחה לספק פתרון מותאם עבור הפרויקט הפורטוגזי בתוך זמן קצר עם התכנה מרובת מערכות ההפעלה שלנו, הרצה על מרבית פלטפורמות חלונות, לינוקס, ו- Mac OSX הרלבנטיות".

Zetes גם קיבלה הזמנה ישירה מ- DGRN (מינהל מרשם האוכלוסין והנוטריון) של פורטוגל לספק קוראי כרטיסים עבור האזרחים, וקוראי Pin Pad עבור העיריות (כדי לאפשר הפעלה של הכרטיסים עבור שלב הפיילוט של פרויקט ה- eID הפורטוגזי).

הכרה בינלאומית במודל הבלגי
התרומה לפרויקט הפורטוגזי, שהנו פרויקט eID כלל ארצי השני בגודלו באירופה, מאשרת את הובלת ה- eID הבלגי באירופה ומחוץ לה, עם כמעט 5 מיליון כרטיסי eID שכבר יוצרו. היא גם מציינת שלב נוסף בפעילות בין-מערכתית כלכלית וכלל אירופאית אמיתית בין מערכות eID לאומיות.
הסכם שיתוף הפעולה הדו-צדדי שנחתם בין Fedict ו- UMIC מהווה הוכחה להכרה הבינלאומית בהובלה זאת, ולדאגה לנושא תאימות הדדית. תרומה זאת מאשרת כי Zetes הופכת לספקית פתרון ID לדוגמא, המספקת לממשלות פתרונות מסמכים מאובטחים בשיטת Turn-key .
עם מרכזי ההתמחות הבינלאומיים שלה, פעילות PASS Zetes ונוכחותה הישירה ב- 11 מדינות, Zetes ממוצבת היטב כדי לספק פתרונות People ID ברחבי אירופה וגם במזרח התיכון ואפריקה (לדוגמא: מסמכי ID מאובטחים, מערכות לרישום ביומטרי, וזיהוי אוטומטי של טביעות אצבעות).

שותפות יעילה
תרומת Zetes לפרויקט הפורטוגזי מאשרת שוב את היעילות של המאמץ המשותף של Gemalto ו- Zetes, בעקבות שיתוף הפעולה שלהן בפרויקט eID הבלגי, בו Gemalto סיפקה ל- Zetes, המתאמת הגלובלית של פרויקט זה, את הטכנולוגיה שלה עבור מערכת ההפעלה של פרויקט eID הבלגי.


אודות Zetes
Zetes שהוקמה ב- 1984, הנה משלבת מערכות פאן-אירופאית מובילה המספקת פתרונות ערך מוסף בתעשיית הזיהוי האוטומטי (Auto-ID) עבור Goods ID
ו- People ID. פתרונות אלה משמשים טכנולוגיות מתפתחות ובוגרות כאחד (ברקוד, זיהוי קול, RFID, כרטיסים חכמים, ביומטריקה) עבור אופטימיזציית הביצועים העסקיים של לקוחות פרטיים וציבוריים רבים במגזרי שוק רבים.
פתרונות Zetes מוטמעים במגוון תחומי פעילות: תעשייה, תחבורה, לוגיסטיקה, הפצה, בריאות, פיננסים, טלקום, ממשלה ושירותים ציבוריים.
מטה קבוצת Zetes ממוקם בבריסל, עם חברות בנות בבלגיה, גרמניה, צרפת, אירלנד, ישראל, ואיטליה, הולנד, פורטוגל, ספרד, שוויץ ובריטניה. Zetes מעסיקה כיום 550 עוברים, והכנסותיה ב- 2005 הסתכמו ב- 139.5 מיליון יורו.
לפרטים נוספים: www.zetes.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה