סוכות בירושלים: סוכת ההידברות של צו פיוס והמינהל הקהילתי גנים

ארגון 'צו פיוס' והמינהל הקהילתי גנים בירושלים, יקימו בחג סוכות 'סוכת הידברות' שכותרה: "הסוכה הקהילתית – סוכה שמחברת את כולם". הסוכה תוקם בחצר המינהל הקהילתי בשכונת קריית מנחם, ומדי יום יתקיימו בה פעילויות ואירועים משותפים לדתיים וחילונים, עולים חדשים וותיקים, צעירים ומבוגרים. זאת במטרה ליצור חיבור קהילתי משמעותי, לעודד את השיח וההידברות, לקרב וללכד, והכול תחת סוכת החג.

בבקרים יקיימו תנועות הנוער השונות ('הצופים', 'עזרא', 'בני עקיבא' ו'אחר"י')  פעילויות לילדי השכונה; בערב החג תתקיים פעילות 'מעגל הורים וילדים' בהשתתפות ילדים מכל בתי הספר הדתיים והחילונים באזור, ובהשתתפות תנועות הנוער. בערב שלפני ליל שמחת תורה יתקיים ליל לימוד משותף לדתיים וחילונים עם הרצאות, שיעורים והופעות מוסיקליות.
הסוכה תפעל בין התאריכים 12-21.10.08, ותהיה פתוחה לקהל הרחב.

עליזה גרשון, מנהלת 'צו פיוס' אומרת: "עיר גנים היא שכונה שמכילה מגוון גדול מאוד של אנשים עם אורח חיים שונה, ותושביה מצליחים לחיות בשכנות טובה תוך שמירה על כבוד הדדי וסובלנות. מטרת הסוכה היא לחבר את כולם יחד במקום אחד, לדבר, להקשיב ולהכיר. אנו, בארגון 'צו פיוס', מאמינים שהידברות היא הדרך היחידה להתנהל כחברה מתוקנת. עלינו להיות סובלניים וקשובים ל"אחר", על מנת שנוכל לחיות בחברה שוויונית וצודקת".

אודות צו פיוס
צו פיוס הוקם בשנת 1996 על ידי קרן אבי חי, והחל את דרכו כמסע הסברה לאחר רצח יצחק רבין ז”ל, בתקופה של שבר עמוק בעם. התגובות למסע העידו כי רבים בחברה הישראלית רואים בפיוס ובהידברות בתוך הציבור היהודי צורך קיומי. תגובות אלה הביאו למעבר מדיבור למעשה, ותוך תקופה קצרה הפך הארגון מסיסמה על שלטי חוצות לגוף שיוזם, מפיק ומעודד פעילויות בכל רחבי הארץ: עשרות תוכניות מפגש והידברות בין אנשים לאורך הקשת הדתית-חילונית; מסעות הסברה ופרסום באמצעי התקשורת; הפקות טלוויזיה ורדיו, ועוד.

התמונות צולמו בסוכת הההידברות, תשס"ח


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה