10 טיפים לשיפור אורח החיים והרגלי התזונה

הדרך לשפר את אורח החיים עוברת בתפריט תזונתי ובאימוץ של כמה הרגלי שינה נכונים. לא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך שיעשה לכם סדר

הקדישו זמן איכות לעצמכם בלי סמארטפון או טלוויזיה והקפידו לעשות זאת בתדירות גבוהה ככל האפשר
הקדישו זמן איכות לעצמכם בלי סמארטפון או טלוויזיה והקפידו לעשות זאת בתדירות גבוהה ככל האפשר

קצב החיים המודרני מציב בפנינו אתגרים חדשים שלא היו בעבר. מצד שני, הוא גם מביא איתו המון אפשרויות לשיפור באיכות החיים והרגלי התזונה. אז כיצד עושים זאת נכון? הנה 10 טיפים שכדאי לאמץ כבר מחר בבוקר:

שימו לב לתחושת הרעב והשובע

אכילה בסנכרון עם הצרכים של הגוף, היא תנאי לשמירה על משקל תקין ולשיפור באיכות החיים. מבחינתכם, האינדיקציה הכי טובה לזה שהגיעה שעת הארוחה, היא לשים לב לתחושת הרעב והשובע.

הרבו בשתיית מים

שתייה של כ-10-15 כוסות מים ביום תתרום לבריאות, לתחושת השובע, ולעור הפנים שלכם. זו השיטה הכי טובה להילחם בחיידקים, ובמדינה חמה כמו ישראל היא גם קריטית לצורך הימנעות מהתייבשות.

העדיפו תה על קפה

המון סוגים של תה עומדים לרשותכם בכל רגע נתון, וכל מה שצריך לעשות הוא לתת להם עדיפות על פני קפאין. כך למשל אפשר לשלב תה קמומיל בארוחת הבוקר והצהריים, או לסיים את היום עם תה ירוק ונטול קפאין. ככל שתקדימו לעשות זאת, כך תרגישו את השיפור באיכות החיים.

ותרו על מזון מעובד

מזון מעובד פוגע בבריאות, כי הוא חשוף לזיהומים סביבתיים ומשום שהוא עתיר תרופות ותוספות לא רצויות. אז מה עושים? מוותרים עליו ומתרגלים לקרוא את רשימת המרכיבים.

הכינו אוכל ביתי

אחרי שמוותרים על מזון מעובד, הצד השני של המטבע הוא להכין אוכל ביתי. התחילו עם מתכונים פשוטים, המשיכו עם אוכל מגוון יותר, ופרגנו לעצמכם ולבני המשפחה.

הקדישו זמן איכות לעצמכם

זמן איכות יכול לעזור לכם להירגע מתלאות היום יום, ולשפר את ההתמודדות שלכם עם קשיים בעבודה ובלימודים. הקדישו זמן איכות לעצמכם בלי סמארטפון או טלוויזיה, והקפידו לעשות זאת בתדירות גבוהה ככל האפשר.

הוציאו מסכים מחדרי שינה

היגיינת שינה חשובה לאיכות החיים לא פחות מאשר תזונה נכונה. אם אתם רוצים להקפיד עליה, כדאי להוציא מסכים מחדרי שינה, ולשמור עליהם נקיים מהפרעות.

התעוררו מוקדם יותר

אם תתעוררו שעה מוקדם יותר בכל בוקר, תספיקו לעשות כל מה שרציתם. גם כאן דרושה תקופת התאקלמות, אך התוצאה שווה את המאמץ.

דברו עם משפחה

שיחה קצרה עם בני משפחה, יכולה לעזור לכם לפרוק מטען רגשי ולחץ. עשו זאת באופן קבוע, ותראו איך זה הופך להרגל שלא תרצו להיפטר ממנו.

עשו רק מה שאתם אוהבים

בסופו של דבר, עליכם לעשות רק דברים שנותנים לכם תחושה טובה. זה נשמע טריוויאלי, אך הדרך לשם עוברת במודעות עצמית ובקביעה מחדש של סדר עדיפויות.

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה