שווקי הבוקריה ובורו מרקט מגיעים לישראל עם שוק הנמל

מיכל אנסקי ושיר הלפרין – היזמיות הבלתי נלאות של שווקי האיכרים שפשטו בארצנו (תל אביב, רעננה, הרצליה, נתניה וראשון לציון), ופועלים בדרך כלל יום בשבוע, מכניסות להילוך גבוה עם פתיחת שוק הנמל, אשר כשמו ממוקם בנמל תל אביב, ובשונה מהשווקים האחרים במשפחה, יהיה שוק מקורה שפועל באופן קבוע ורציף.

אנסקי והלפרן אומרות כי שוק הנמל, ששטחו מעל 1000 מ"ר, הולך בדרכם של שוקים מקורים אחרים בעולם, כגון ה"בורו מרקט" בלונדון וה"בוקריה"בברצלונה, ומציג וציע את התוצרת הטובה ביותר בכל תחומי המזון, לרבות חנויות בשר, דגים, נקניקים, יין וגבינות תחת קורת גג אחת.

בנוסף יש בשוק הנמל מקומות אכילה רבים וייחודיים, ומסעדות שיופעלו על ידי שפים מהטובים בארץ, מרכז סדנאות בישול וטעימות, ספרייה קולינרית וחנות לכלי בישול שישלימו את החוויה ויהפכו אותו לבית לקולינריה הישראלית, ואייקון תיירותי למבקרים מחו"ל.

בין המשתתפים בשוק: יורם וארי ירזין (טאפאס בר, חנות קפה ובר מיצים), אורי שפט מ"לחמים", תמיר לוי ונדב מיר – "מו ומו", עמרי לוטן ועדי בלק – דגים ופירות ים טריים, זיו ויונית שוורצמן – חנות אורגנית, דידייה ומרסייה לבקוביץ – שרקוטרי, באשר פרומז'רי, דלישס – דלי אמריקאי, חנות הקונספט של מפיצת היין והאלכוהול הכרם.

הסטנדרטים הגבוהים של שוק הנמל באים לידי ביטוי לא רק בתוצרת הטריה אלא גם במבנה עצמו. כחלק מהתפיסה הירוקה שלהם, יזמי השוק מיכל אנסקי שיר הלפרן ורועי חמד (המתפקד גם כאדריכל המבנה) דוגליםבפיתוח כלכלי בר קיימא, ועשו מאמצים על מנת שהמבנה אשר מאכלס את השוק יהיה מבנה "ירוק" ואקולוגי ככל האפשר, מה שיהפוך אותו לבניין המסחרי ה"ירוק" הראשון בתל אביב. 

עבור היזמים, שוק הנמל הוא המשך ישיר לשוק האיכרים של תל-אביב, מיזם שהתחיל לפני שנה וחצי ופועל היום בהצלחה בת"א, עם קהל מבקרים של כ- 5000 איש מדי שבוע, המציגים בו מוצרים של למעלה מ-60 חקלאים מרחבי הארץ. כאמור, היום שוק האיכרים פועל במתכונת דומה גם ברעננה, הרצליה, ראשל"צ ונתניה.

שוק האיכרים של תל אביב ימשיך לפעול מדי סוף שבוע ברחבה הדרומית והצפונית של הבניין, בעוד ששוק הנמל יהיה המרכז הקולינרי הראשון מסוגו בארץ שייתן מענה אמיתי בכל ימות השבוע לכל מי שיודע להעריך אוכל משובח ומחפש אלטרנטיבה למזון תעשייתי ומקורר.

www.farmersmarket.co.il

צילומים: איתיאל, מתוך אתר הנמל


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה