תערוכת מנגה ביאמטויה – אמנים יפנים וישראלים בהוד השרון

איה אימטני ממסעדת יאמטויה בהוד השרון, נחשבת מזה קרוב ל- 15 שנים, מאז הגיעה לראשונה לישראל, כשגרירת המטבח היפני בישראל.
אופל קודוריצקי
יאמטויה הפכה במרוצת הזמן למקום מפגש עבור בני הקהילה היפנית השוהים בישראל ובית אוכל ותרבות יפני, המאגד תחת קורתו לעיתים קרובות תערוכות ופעילויות שונות הקשורות לתרבות יפן ברבדים השונים שלה.

עתה, לרגל חגיגות שנתיים למסעדה, תוצג בה לצד מנות האוכל של השפית אימטני, תערוכה בשם "מנגה ביאמטויה" המציגה דימויים של אמני מנגה יפניים וישראליים – סצנות מחיי היומיום הישראלי בתוך מבע חזותי יפני. התערוכה תוצג מ- 22/1/12 עד 22/2/2011. הביקור בתערוכה חינם.

לאיה אימטני עניין אישי בתרבות המנגה – אחיה טטיו אימטני (טושינבו) הוא אמן מנגה בולט, וגם הוא יציג מעבודותיו בתערוכה; כשזה יחד עם אהבתה לתחום היו גורמים ממריצים לקיומה של תערוכה ייחודית במינה במתחם יאמטויה.

בתערוכה ששמה "מנגה ביאמטויה" יוצגו דימויים של אמני מנגה יפנים וגם אמני קומיקס ישראלים המאיירים בסגנון מנגה יפני, ובהם איה קיבוטסקי, לורה קזינסקי, מאי אלמוג, אמונה אדרי ונטע עמיצור.
האמנים הישראלים מציגים דמויות מתוך ז'אנרים שונים של מנגה יפנית: פנטזיה, הרפתקאות, לוליטות דמיוניות מתוך מנגה לנשים (Shoujo Manga) עם ניסיון להדגיש את מוטיב ה"יפניות" העכשווית. 
האמן היפני Imamtani Tettyu מציג לעומת זאת בתערוכה ז'אנר קומיקס בהשפעת המבע החזותי של הקומיקס האמריקא,י שאף הוא קיים לצד ז'אנרים יפניים טיפוסיים.

להפקת התערוכה חברו יחדיו מסעדת יאמטויה, מגזין העיצוב DOMUS שבגיליונו החדש סקירה רחבה על תרבות המנגה ביפן, וארגון אמא"י – ארגון מנגה ואנימה ישראל, ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לקדם את אמנות המנגה בישראל.
אוצרת התערוכה היא מיטל סלע, המעצבת הגרפית של מגזין DOMUS.
היצירות השונות יוצגו על הקירות על בדי קנבס ובאמצעות הקרנת וידאו-ארט, ולצד עבודותיהם של אמני המנגה תציג חברת " Urbanix" את ה-Vinyl toys, פסלי בובות של דמויות אורבניות העשויות לרוב מוויניל שהן חלק מתנועה אמנותית חדשה הנקראת Urban vinyl movement.

YAMATOYA, בית אוכל ותרבות יפני
רח' בני ברית 6, הוד השרון


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה