fbpx

Le Palais des Thés בתל אביב – הגיע תורו של התה

בעשור האחרון נפתחנו לתחומים רבים – החל מאוכל, דרך יין, קפה ועד לשוקולד. ברוכים הבאים ל- Le Palais des Thés בחנות יפהפייה עם כ- 220 סוגי תה
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

ברוכים הבאים ל- Le Palais des Thés שפתח חנות יפהפייה בתחילת חודש יוני השנה, לתפארת תל -אביב ומדינת ישראל.

רשל סמול, שארל פגין ומשפחתם גילו את עולם התה בביקור שלהם במסעדה יפנית בבריסל לפני ארבע שנים. המסעדה הגישה תפריט של אוכל, אך למרבה ההפתעה, על ידו היה תפריט נוסף של סוגי תה יפני. השניים טעמו מסוגי התה השונים וביקשו לקנות הביתה. בעל המסעדה הפנה אותם לחנות שכנה למסעדה שלו, וכך התחילה התאווה שלהם לתה.

שארל פגין, לה פאלה דה תהפרנסואה-קסווייה דלמאס

לפני שנתיים החליטו בני הזוג לחזור ארצה, וכמו אנשים אחראים בתחילת גיל ה- 50, דאגו למצבם בשוק העבודה (רשל סופרת ועיתונאית, ושארל איש עסקים). הם חקרו חברים וקולגות על אפשרויות שונות, כולל הקמת עסק עצמאי, ואם עצמאי אז עסק שחסר בארץ ושממנו יהיה להם עונג רב.
בספטמבר 2008 התחילו בהדברות עם François-Xavier Delmas, בעל העסק של Le Palais des Thés, שדואג להיכרות של שנה לפחות לפני שהוא מוכן להתחייב בפתיחת עסק. שארל פגין מאמין בפתיחות ובמוכנות של הישראלים להיכרות עם עולם התה.

אחרי שהתגבשו האפשרויות, הגיע דלמאס הגיע ארצה והוחלט על אזור מתאים. בספטמבר 2009 התפנתה החנות ברח' דיזנגוף 131 פינת גורדון, ובפברואר 2010 התחילו את השיפוץ.
כמובן שכדי לפתוח כל עסק בארץ צריך אורך רוח. הרשויות לא עושות את החיים קלים. כל משלוח חייב לעבור דרך תחנת הסגר של משרד הבריאות, ולא ידוע כמה זמן זה ייקח.
אך השאלה הגדולה יותר היא האם השוק הישראלי בשל מספיק להפתח לתחום גסטרונומי נוסף. בעשור האחרון נפתחנו לתחומים רבים – החל מאוכל (איכות, סגנונות, טעמים ועוד), דרך יין, קפה ועד לשוקולד. אז כנראה שאך טבעי שהגיע תורו של התה.

החנות מחזיקה כ-220 סוגי תה מכל אזורי גידול התה החשובים בעולם, ללא פשרות על איכות. המדפים מאורגנים פחות או יותר לפי האזורים הללו, ולכל אזור צבע המגדיר אותו, כך שקל מאד להתמצא וללמוד להכיר את הטעמים האישיים שלנו. המחירים נעים בין 20 ל-60 ש"ח ל- 100 גרם. אך גם בתחום זה, כמו בכל תחומי האוכל, ישנו סוג יוקרתי במיוחד – תה יפני ייחודי העולה 400 ש"ח ל- 100 גרם, ושמו Gyokuru Hikari.

שאלתי את רשל ושארל על ההעדפה שלהם לתה. מסתבר שלארוחת בוקר הם נוהגים לשתות Yunan Dor – סוג של תה סיני שחור, עשוי מניצני התה בלבד. בצהרים הם שותים KUKICHA עשוי גבעולי תה ירוק עדינים, היוצר תה מאוד עגול, עשבי ומרענן לחך, ובסוף היום Dong Ding – סוג של WU LONG מטייוואן, או תה מעושן כלשהו. רשל גם אוהבת מאוד תה ירוק עם אצות, "Thé Marine", וילדיהם אוהבים "תה ילדים" – תה אדום עם שבבי שקדים ופירות אדומים. בסופי שבוע הם נוהגים לקחת מעט מכמה סוגי תה הביתה, וכל המשפחה טועמת ומביעה דעה על הטעמים והאיכויות של כל תה ותה.

סוגי התה הפופולריים ביותר אצל הקונים בצרפת הם Thé des Moines (תה הנזירים) ו- Thé du Hammam (תה החמאם). כמו כל דבר אצל הצרפתים, גם את התה הם לוקחים מאוד ברצינות, ופרנסואה-קסווייה דלמאס סיפר לי בפתיחה, שכאשר הוא דיבר על חנות תה, החברים חשבו שהוא מטורף; הרי הצרפתים שתיינים של קפה ויין. הם שותים תה קצת מעל עשור בלבד, וכבר אימצו אותו כאילו תמיד שתו תה. היום יש אימפריה של חנויות Le Palais des Thés בכל רחבי צרפת, בארצות אחרות באירופה, ואפילו ביפן – אחת ממעצמות התה החשובות.

הקונים התל-אביבים כבר הספיקו להעשיר את רשל ושארל בסיפורים נחמדים. הם סיפרו על בחור צעיר שחיפש תה עיראקי שהיה שותה אצל סבתו, תה עם הל שמאוד אהב ומעורר בו נוסטלגיה. בחנות אכן קיים תה Cardamom (הל), והבחור יצא מן החנות מאוד מאושר.
כעבור כמה ימים הגיעה תיירת מצרפת, שחיפשה מתנה למשפחה מאחר שלא הספיקה לקנות לפני יציאתה מצרפת. היא אמרה כי היא מחפשת מתנה שאין עליה כתוביות בעברית. מכל סוגי התה, גם היא ביקשה תה עיראקי. בהיותה עיתונאית בעיראק היא התיידדה מאוד עם משפחה מקומית שלימדה אותה לשתות תה עם הל – ברוב התלהבותה היא אפילו שרה להם, בחנות, את שיר הילדים בערבית על התה. גם היא יצאה מהחנות עם החבילה בידיה, וגם היא מאוד מאושרת.
זוג רוסים הפכו את החנות, הריחו את רוב הסוגי התה בחנות. אהבו חלק יותר וחלק פחות, ובסוף יצאו עם יותר מ-15 חבילות.

דלמאס נוסע כל שנה ברחבי העולם, בעונות שונות לפי סוגי התה ומיטב העונה שלהם. כל זאת בכדי לבחור את סוגי התה הכי טובים לרשת. לא מזמן הוא ביקר ב- Darjeeling בהודו לקטיף הראשון, "first flush", או primeur בצרפתית, של סוגי התה המובחרים ( Grand Cru- או השמפניה של התה) של אביב 2010, ובספטמבר הוא יבקר באזורים שונים בסין וגם שם יבחר ב- primeur 2010.
שארל מסביר שהטכניקה לטעימת התה היא כמו זו של היין. גם היא פונקציה של retro-olfaction או חוש הריח האחורי. הטרמינולוגיה זהה לזו של יין, וסוגי התה האיכותיים האלה הנם ברמה לא פחותה מזו של יין משובח.

בעתיד הם יארגנו טעימות תה, ועוד רעיונות מתבשלים עבורנו. חוץ מסוגי התה ואריזות אלגנטיות של התה, בחנות יש כלים מדהימים לשתייה אופטימלית של התה – מתנות נהדרות לאנשים שיש להם הכול, וגם לאוהבי התה (בחנויות שלהם קוראים להם "Théophile" – מי שאוהב תה), קנקנים וספלים יפהפיים מיפן וסין עשויים ביד על ידי מיטב האומנים בעבור ה- MOMA בניו יורק ו- Le Palais des Thés, אביזרים להכנת תה, פילטרים מנייר, מסננות, קופסאות לשימור התה וספרים על תה – אפילו ספר בישול של תה אותו כתב השף סילבן סנדרה מביסטרו Itiniraires ברובע החמישי בפריז, שזכה בתואר הביסטרו הטוב ביותר בפריז לשנת 2008 שהוענק על-ידי Gault Millau.

בהצלחה לרשל ושארל.

Palais des Thes
רח' דיזנגוף 131 (פינת גורדון) תל-אביב
טל. 03-5221317
שעות הפתיחה של החנות נוחות מאוד: מ- 10:00 עד 20:00 בימים א' עד ה', ומ- 10:00 עד 15:00 ביום ו'.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה