אריק פרישמן ימנכ"ל את מיזם פייבוקס של דיסקונט ושופרסל

המינוי של פרישמן למנכ"ל הינו צעד נוסף במימוש המיזם המשותף של דיסקונט ושופרסל. צילום אילן בשור

בנק דיסקונט ושופרסל הודיעו על מינויו של אריק פרישמן לתפקיד מנכ"ל פייבוקס, החברה שתהיה אחראית על מימוש שיתוף הפעולה האסטרטגי של דיסקונט ושופרסל שהוכרז בינואר השנה. החברה החדשה ש- 50.1% מהבעלות עליה מוחזקים על ידי דיסקונט ו-49.9% על ידי שופרסל, תפתח ארנק דיגיטלי מבוסס על פלטפורמת פייבוקס, שיציע בנוסף לשירותי תשלום מתקדמים גם "סופרמרקט פיננסי" בו יוצעו מוצרים ושירותים של מגוון ספקים וחברות פינטק. הקמת החברה מתאפשרת לאחר שדיסקונט קיבל השבוע את אישור בנק ישראל להקמתה ולמימוש המיזם, בהמשך לקבלת אישור רשות התחרות.

צילום מהאתר

פרישמן מכהן כיום כסמנכ"ל וראש חטיבת דיגיטל, דאטה וחדשנות בבנק דיסקונט. במסגרת תפקידו הוא היה אחראי בין היתר על הפיתוח העסקי של פייבוקס, על הובלת הטרנספורמציה הדיגיטלית של הבנק, פיתוח והטמעת מערכת CRM חדשה המהווה תשתית לניהול הקשר עם הלקוח במערכי השירות של הבנק, פיתוח יכולות מתקדמות בתחום הדאטה,  וניהול מערכת היחסים של הבנק עם קהילת הפינטק בישראל.

פרישמן הצטרף לדיסקונט בשנת 2010 כעוזר אישי בכיר ליו"ר הדירקטוריון, וכיהן במגוון תפקידים בכירים בחטיבות האסטרטגיה והטכנולוגיה עד שמונה לחבר הנהלה ומנהל חטיבת הדיגיטל  ב-2018. לפני שהצטרף לדיסקונט הוא עבד מספר שנים במשרד האוצר ובחברות ייעוץ שונות. לפרישמן תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה