fbpx

בית פתוח לחברים באיש הענבים ביפו – מי שלא בא הפסיד

באיש הענבים יכולתם לקבל תמורת 100 ₪ לאורח ו-80 ₪ לחברי המועדון, כמעט עולם ומלואו. זה מתחיל בחיבוק מכיר ואוהב ולחיצת יד חמה ואיתנה מחיים גן שקיבל את פנינו בכניסה, ומכאן תמורת ה-80 ₪ קיבלתם כוס יין גבוהה ומהודרת כדי לצאת לדרך לטעימת היינות
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

"בית פתוח לחברים – מפגש בין חברים על כוס יין ויותר ביום שישי 26 בינואר". זו הייתה הכותרת של הדיוור הקבוע שהגיע אליי במייל כמו לרבים מחברי מועדון איש הענבים.

ביום שישי שכזה, בו רשת דרך היין מקיימת "גרנד סייל", ובדוכן ההטעמה ללא תשלום יכולתם למצוא יינות אותם הגדירה הרשת "בסט סלרס", צריך חובב היין באשר הוא לקבל החלטה להיכן ללכת.
החלטתי, לפיכך לרקוד על שתי החתונות. ובכן, רשת דרך היין בחנות החדשה שבצומת סביון, הפגינה תנועת קהל ערה של המכירה הגדולה ולקוחות לא מעטים יצאו עם ארגזי יין. דוכן ההטעמה, מאידך, היה מאכזב, עם ארבעה סוגי יינות תוצרת חוץ מספרד, איטליה, וצרפת, אבל לא כאלה שראויים לאזכור או לכינוי "בסט סלרס".

באיש הענבים, לעומת זאת, יכולתם לקבל תמורת 100 ₪ לאורח ו-80 ₪ לחברי המועדון, כמעט עולם ומלואו. זה מתחיל בחיבוק מכיר ואוהב ולחיצת יד חמה ואיתנה מחיים גן שקיבל את פנינו בכניסה, ומכאן תמורת ה-80 ₪ קיבלתם כוס יין גבוהה ומהודרת כדי לצאת לדרך לטעימת היינות.

על השולחן בפינת המפלס החצי תחתון הוכנו מגשי ענק עמוסי גבינות מסוגים שונים. כולן גבינות איכותיות ועשירות, חלקן חריפות ועזות טעם, וחלקן קלות יותר. מלפפונים ירוקים חתוכים לפסים, רצועות פלפלים אדומים, גושי חמאה רכה, מלח גס גרגרים, פרוסות לחם לבן וכפרי ועיגולי גזר – כל אלה היוו ובשפע וטריות, עזר כנגד ליינות.

אתחיל ביינות שרק בשבילם היה שווה להגיע, ושווה שבעתיים לשלם את סכום הטעימה ולקבל תמורה רבת ערך ביין איכותי, עשיר בטעמים, לא זול בהכרח, שמשאיר לך הרבה טעם של עוד.

גולת הכותרת לדעתי היה CASALFERRO BARONE RICASOLI 2000 I.G.T. TOSCANA ITALY – יין בצבע כהה נוטה לשחור מכרם באזור ברוליו בתוך GAIOLE בקיאנטי טוסקנה. היין מורכב מזני הענבים מרלו וסנג'ובזה. למחירו 205 ₪ התוודענו לא לפני שנהנינו מהיין עד מאד, ואז כשתמונת המחיר לפניך אתה מבין שלפניך יין ראוי שהוא לא פחות ממצוין.
הבא אחריו היה דווקא יין ישראלי – אודם 2003 מסדרת אבני החושן של בנימינה – יין העשוי 100% ענבי סירה, או נכון יותר לומר שיש ביין איזו נגיעת יינן קטנטנה של הוספת 2% ענבי ויונייה לפני ה-100%. היין כהה בצבעו ועמוק. היין נותן נימה מתוקה לא מוסברת, מאד טעימה ונעימה בפה, ובאף פירותיות ותיבול. הסיומת מצוינת. יין שלגמנו ממנו עוד ועוד. בסדרת אבני החושן מתומחרים היינות הלבנים באזור ה-80 ₪, ואילו את האודם תוכלו למצוא ב- 120-130 ₪ והוא שווה כל גרוש.
הבא אחריו בטעימה שאהבנו היה
BROLIO BARONE RICASOLI CHIANTI CLASSICO 2003 D.O.C.G. TOSCANA ITALY – צבעו אדום עמוק, מורכב מ-100% ענבי סנג'ובזה המגיעים מאזור ברוליו בתוך GAIOLE בקיאנטי טוסקנה.

ולהמשך בואו ונזכיר את המגוון העשיר שהציע איש הענבים לאורחיו בבית הפתוח:
יינות לבנים – בסרמן ג'ורדן 100% ריזלינג בציר 2005 מגרמניה מענבים מכרמים באזור פפאלץ – 115 ₪. טרוקן (בגרמנית = יין יבש) 2000 ריזלינג בציר מאוחר מכרם מובחר של MERTZ מאזור ריינהסן, האזור הכי גדול לגדול יין בגרמניה -115 ₪. ירדן בלאן דה בלאן 2000 רמת הגולן 100% ענבי שרדונה תסיסה שנייה בבקבוק חמש שנים – 99 ₪.
יינות אדומים – מאוסטרליה וולף בלאס גריי לייבל שיראז 2002 ב- 130 ₪. ROCCA GUICCARDA-CHIANTI CLASSICO RESERVE 2001 BARONE RICASOLI D.O.C.G ב- 139 ₪. מסחה 2003 תבור ב-120 ₪. המסרק עם בלנד המלכים לימיטד אדישיין. תבור עם מרלו אדמה – גיר 2004 ב-159 ₪. דלתון עם קברנה סוביניון ריזרב 2004 ב-110 ₪. דלתון שיראז ריזרב 2004 ב-124 ₪. קסטל עם פטי קסטל 2003 ב-100 ₪. יתיר עם יער יתיר 2002 ב-150 ₪. רמת הגולן עם קברנה סוביניון גמלא 2004 ב-58 ₪, וירדן סירה 2002 ב-105 ₪. יקבי כרמל עם סירה רמת ערד 2003 ב-120 ₪.
יינות קינוח – גולן מוסקטו 2006 של יקבי רמת הגולן. גוורצרטרמינר 2006 ירדן ב-55 ₪ וירדן הייטס-ויין 2004 ב-95 ₪. תבור מסחה קינוח אדום 2003 ב-79 ₪.

לסיכום. האירוע שהרימו היום באיש הענבים לא נפל מכל אירוע מוצלח קודם שנכחתי בו, במקום הכל כך ציורי, מזמין ויפה שיש לו לחיים גן ביפו.
את טופסי הטעימה שעליהם היה המטעים צריך לסמן כי טעמתם, ולכאורה אינכם זכאים לממש זכות זו פעם נוספת, לא היה צריך היום, שכן היו אצל חיים גן היום בשעתיים בהן בילינו כאן, יותר מדי יינות טובים ופחות מדי אנשים.

אין לי הסבר לכך, שכן לדעתי מי שלא היה כאן החמיץ בגדול. שכן אם תיקחו 80 ₪, עלות לחברי המועדון, 15 ₪ מהם תוכלו לקבל בחזרה אם תחזירו את הכוס, 20 ₪ הנחה תקבלו אם תרכשו יינות בחנות, החניה בחוץ לא עולה כסף. הגבינות והכיבוד בפנים, ולבטח היין המצוין, עולים ושווים הרבה כסף. אם תחפצו בשתייה קלה או חמה זה יעלה לכם רק 5 ₪. זוהי עסקה הרבה יותר ממשתלמת, ואם זה כך, ואכן זה כך, אז מי אנחנו שנלין.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה