fbpx

המטבח – תערוכת קבע חדשה במוזיאון יהדות בבל מביאה את מראה ותחושות המטבח העיראקי של פעם

כל מלאכת ההכנה שקדמה לבישול, ניקוי חומרי הגלם וחיתוכם, כמו גם הכנת ממולאים וקובות נעשתה בישיבה על דרגשי עץ נמוכים (תָחְ’תָה) בחצר הפנימית. עד שנות ה-30 של המאה ה-20 המזון בושל על תנור עצים (כָּנוּן), ומאוחר יותר על פתיליה (לָמְפָּה) ופרימוס. צילום גינת סלמן
התערוכה הממוקמת בקומת הכניסה למוזיאון משלימה את שחזור הבית היהודי בעיראק וכוללת טכנולוגיה חדשה של הפצת ריח. יצירותיו של האומן אלי סודאי יליד בגדד הושאלו למוזאון במיוחד לרגל השקתה של תערוכת המטבח, ומספקות מידע ויזואלי משלים על פעולות שנעשו בחצר
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

תרומה של מיליון שקלים מיהודייה אמריקאית בשם ליז הירש נפתלי שהגיעה ל'מרכז מורשת יהדות בבל', אפשרה הקמה של תערוכה חדשה הסוקרת את תפקיד המטבח והאישה היהודייה. זאת כחלק מתהליך מתמשך של שיחזור מבנה הבית היהודי בעיראק, כאשר הקהילה היהודית בבגדד חיה בבתים גדולים ורב דוריים, והבנים שנישאו הביאו אל הבית את כלותיהן.

המטבח בתערוכה. צילום גינת סלמן

תערוכה חווייתית זו, המשלבת מראות, סיפורים וריחות,  מתמקדת במטבח העיראקי היהודי בעשורים הראשונים של המאה ה-20, הן מבחינת הנראות והן מבחינת מסורות הבישול; היכן הוא מוקם במבנה הבית היהודי המסורתי, מה ייחד אותו, מהי הדינמיקה המשפחתית שהתפתחה סביבו, וכיצד הוא משתמר היום מחוץ לעיראק.
בתערוכה מוצגים פריטים מקוריים, תצלומים ושחזורים.

המטבח העיראקי בבית היהודי המסורתי נבנה בקומת הקרקע, כשחזיתו פונה לחצר הפנימית (חוֹש). מהתבוננות במטבח המשוחזר, המהווה חלק מרכזי בתערוכה, ניתן ללמוד כי הוא היה צנוע ופונקציונלי, מעין חדר בישול, על פי רוב, ללא חלונות. בניגוד למטבח המודרני, כל מלאכת ההכנה שקדמה לבישול, ניקוי חומרי הגלם וחיתוכם, כמו גם הכנת ממולאים וקובות, נעשתה בישיבה על דרגשי עץ נמוכים (תָחְ’תָה) בחצר הפנימית. עד לשנות ה-30 של המאה ה-20 המזון בושל על תנור עצים (כָּנוּן), ומאוחר יותר על פתיליה (לָמְפָּה)  ופרימוס, כשלעיתים בו-זמנית נעשה שימוש באמצעי הבישול המוקדם והמודרני. במתחם המטבח המשוחזר מופצים ריחות תבלינים שמשמשים במטבח היהודי העיראקי בטכנולוגיה מיוחדת.

הרב יוסף חיים, מגדולי הרבנים בבבל, הקדיש פרק שלם להלכות המטבח בספרו 'חוקי הנשים' (קָאנוּן אָל נִסָא), שיצא לאור בבגדאד ב-1906.  בתחילתו הוא כתב:  "היות והאישה יושבת בביתה ומצויה בו תמיד, המטבח מסור בידה ותחת השגחתה". בסרטון 'במטבח של שולה' מוצג מפגש אינטימי בין שולה בנימין לנכדתה שיראל שמעונוב, בישראל של שנת 2020. במהלך הדיאלוג ביניהן, על רקע הכנת תְבִּית (חמין עיראקי), הן מעלות סוגיות מעניינות במבט רטרוספקטיבי על המטבח העיראקי ועל מעמד האישה ומקומה בבית, אז והיום.

בסרטון מוצג מפגש במטבח בין שולה בנימין לנכדתה שיראל שמעונוב

עבודת הוידאו המוקרנת על גבי מגשי אלומיניום מקוריים מאוסף המוזאון, נוצרה בהזמנה עבור תערוכה זו על ידי האומנית נבט יצחק. העבודה מתמקדת בתנועת הידיים של אופים, מגדנאים  ורוקחי תבלינים בני הדור השני, המשמרים את שיטות העבודה המסורתיות של המטבח העיראקי. עבודה זו, המקשרת את העבר להווה, מדגישה את חשיבותן של מסורות קולינריות כנכסי מורשת תרבותיים, ואת תפקידו של המדיום הקולנועי כמשמר ומתעד מסורות אלו.

האומן אלי סודאי מצייר את זיכרונות ילדותו מהמטבח הביתי

המטבח נמצא בסמוך לחצר הבית המשוחזרת במוזאון, ממנה נהגו להיכנס למטבח. חצר פנימית זו הייתה פתוחה לשמיים, כשמסביבה חללי הבית השונים, וממנה נהגו לעלות לקומה השנייה באמצעות גרם מדרגות. בחצר מוצגים כלי מסורתי להכנת מי ורדים, עריסה מתנדנדת, וכן ציורים של סצנות מהווי המטבח של האומן אלי סודאי, יליד בגדד, שמתאר בסגנון ראליסטי-נאיבי את זיכרונותיו מנקודת ראות של ילד. יצירותיו הן בגדר 'אמנות מספרת היסטוריה', המתארת בפרוטרוט את מבנה הבית היהודי המסורתי בבגדד ואת הווי החיים. יצירותיו הושאלו למוזאון במיוחד לרגל השקתה של תערוכת המטבח, ומספקות מידע ויזואלי משלים על פעולות שנעשו בחצר.

אוצרת: אורלי בחר לוי, עוזרת אוצרת: נאוה מוצפי, עיצוב: טוקן סטודיו לעיצוב, עבודת וידאו: נבט יצחק. "במטבח של שולה", במאי: אייל רונן, יעוץ היסטורי: ד"ר צבי יהודה.

הכניסה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מחירים: גילאים 6-12 – 15 ₪, מבוגרים מעל 12 – 25 ₪, חיילים, גמלאים, חיילים, סטודנטים – 15 ₪. כניסה עם סיור: מבוגרים – 32 ₪, תלמידים, נכים, גמלאים, חיילים, סטודנטים – 25 ₪.

מרכז מורשת יהדות בבל – שד' מרדכי בן פורת 83 אור יהודה. 03-5339278 שלוחה 8

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה