השף מאיר דנון מונה למנהל המקצועי הבכיר של בית הספר הגבוה לקולינריה בישולים

השף מאיר דנון, בוגר Le Cordon Bleu בפריז, שב לארץ למשרת מנכ"ל בית הספר הגבוה לקולינריה "בישולים" לאחר שהות ממושכת בת 12 שנים בצרפת, בהן כיהן כשף מוביל במסעדות ידועות בבירת הגסטרונומיה העולמית.

בכך מבצע  "בישולים" מהפך בתפיסת הלימוד הקולינרי, ומיישר קו עם בתי הספר המובילים לקולינריה בעולם דוגמת ה- CIA בארה"ב וה- Cordon Bleu, וממנה את דנון גם למשרת המנהל המקצועי הבכיר לפיתוח תוכניות לימוד המקבילות לאלה של בתי הספר אלו.
מאיר דנון אמור לצקת לבית הספר תכנים ייחודיים לעולם הקולינרי המתחדש, ולהעשיר את הסטודנטים עם הפיתוחים המתקדמים ביותר בענף.

מאיר דנון אומר: "קיבלתי על עצמי את ניהול "בישולים", ואני מקווה להשביח דורות נוספים ומצוינים למטבחים בארץ ובעולם. טבחים רבים מישראל מכהנים כיום כשפים ומובילי מסעדות יוקרה בחו"ל. מקצועות המטבח שף או קונדיטור נחשבים כמקצועות ראויים ומכובדים, ועלינו לשים דגש רב בהעברת תכנים מקצועיים ביותר עם הכלים הטובים ביותר, ולדעת לחבר נכון בין האנשים למטבח. אני מתכוון להטמיע בבית הספר את ניסיוני בניהול מטבחי יוקרה, ולהוציא אל העולם הגסטרונומי את מיטב הבוגרים והבוגרות".

שף מאיר דנון הוביל מסעדות גורמה ידועות בצרפת כמו דון ז'ואן, מולן דה לה גאלט ורסטורן ד'אייר.
הוא החל את דרכו המקצועית בצרפת ובבלגיה, ומיד עם סיום לימודיו הצטרף לעבודת מטבח במסעדות ההנחשבות בחו"ל, בעלות שלושה כוכבי מישלן.
בישולים – בית הספר הגבוה לקולינריה הנו מחלוצי ההכשרה המקצועית לענף המסעדנות בארץ, מכשיר מזה תריסר שנים אנשי מקצוע לעבודה בענף המסעדנות והאפייה. כ- 2,500 בוגרים סיימו בהצלחה והשתלבו במקצועות הענף. תלמידי בית הספר זוכים להכשרה מקצועית מטובי השפים והאופים והמרצים בכיתות לימוד מתקדמות, תוך שהם נחשפים למגוון רחב של חומרי גלם יוקרתיים. מסלולי הלימוד פותחים בפני התלמידים צוהר אל עולם הקולינריה העולמית, במהלכו לומדים התלמידים לעבוד עם מיטב סוגי הבשר, הדגים ופירות הים. הקורס מבוסס על מטבח הגורמה הצרפתי והמטבח המערבי המודרני.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה