חדש ביקב טוליפ: 2005 Cabernet Franc Mostly

יקב Tulip מציג בסמוך לחג השבועות את יין 2005 Cabernet Franc Mostly, אשר זכה לאחרונה במדליית זהב בתחרות "אשכול הזהב" 2007 בקטגוריית קברנה פרנק.

יין זה הופק מ- 80% ענבי קברנה פרנק מכרם מטע, 15% ענבי מרלו ו- 5% ענבי קברנה סובניון מהגליל העליון.
הענבים תססו כשבועיים תסיסה אלכוהולית והושארו על הקליפות מספר ימים נוספים לקבלת גוף מלא. הענבים נסחטו סחיטה עדינה בלבד והועברו לחביות ליישון.

ענבי המרלו והקברנה הותססו ויושנו בחביות בנפרד. לאחר שהייה בת 4 חודשים בחביות וייצוב טעמם של היינות, נקבע הבלנד הסופי לקבלת מורכבות והרמוניה. לאחר יצירת הבלנד הסופי הוחזר היין לחביות להתיישנות של 8 חודשים נוספים. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתי, בתוספת 10% אלון אמריקאי.

רועי יצחקי, מנכ"ל יקב טוליפ, מציין כי תערובת זנים זו אופיינית לאזור סנט אמיליון שבבורדו, והתוצאה היא קברנה פרנק אופייני ומרשים בעל גוון בורדו עמוק מאוד עם שוליים רימוניים. היין בעל גוף מלא, ארומה חגיגית של פרחים סגולים, עשב, פלפל ירוק, פירות אדומים ושחורים בשלים בתוספת עץ קלוי. טעמו מלא ועגול, רענן ופירותי בבת אחת. הטאנינים עדינים ופיקנטיים, והוא בעל סיומת ארוכה.

מיין זה בוקבקו 3,700 בקבוקים בלבד.
מחיר היין לצרכן: 65 ₪


יקב Tulip הוקם לפני כ-4 שנים בכפר תקווה, שבקריית טבעון. זהו יקב בוטיק משפחתי שנולד כחלום על יקב משפחתי קטן, להנאתה הפרטית של משפחת יצחקי חובבת היין. החלום של הבן, רועי יצחקי גדל ותפח, וכיום מכיל חדר החביות ביקב כ-180 חביות, שמהן מופקים כ-55,000 בקבוקים בשנה. העבודה ביקב משלבת בין עשיית יין איכותי ותרומה לקהילה. בבציר הקרוב מתכנן צוות היקב לקלוט כ- 100 טון ענבים, מהם יופקו כ- 85,000 בקבוקי יין איכותי. זהו גידול משמעותי המשקף את תפישתו של צוות היקב, על פיה נקבע קצב הגדילה על סמך התקדמות מכירת היינות.


יקב Tulip
כפר תקוה, קריית טבעון
טל. 04-9830573


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה