טיפים לקמפינג בראש שקט

בכל מדריך למטייל יש ציון מקום של חניון קרוב שניתן להקים בו אוהל
בכל מדריך למטייל יש ציון מקום של חניון קרוב שניתן להקים בו אוהל. צילום pixabay

לינה בשטח

הלינה בשטח היא טקס בפני עצמו. אחרי יום שלם של הליכות, ריצות, טיפוס, מים והרבה שטח, הדבר היחיד שמעניין את המטייל הוא להגיע לסוף היום, להקים מאהל, להכין כוס קפה שחור של שטח, לאכול משהו ולחלץ עצמות. לכן את הלינה צריך לתכנן היטב. בכל מדריך למטייל יש ציון מקום של חניון קרוב שניתן להקים בו אוהל. בדרך כלל מצוינים פרטים נוספים כמו: האם קיים במקום נקודת חשמל, תאורה מסודרת, מקלחות מסודרות, ברזיות, נקודות להבערת אש וכו'. מומלץ להגיע מוקדם בכדי לתפוס מקום ולפני רדת החשיכה.

מומלץ אוהל עם חלונות. אנחנו לא נמצאים באלסקה, ולכן איננו צריכים אוהל אטום
מומלץ אוהל עם חלונות. אנחנו לא נמצאים באלסקה, ולכן איננו צריכים אוהל אטום. צילום pixabay

אוהל

מומלץ לרכוש אוהל גדול עבור יותר ממספר האנשים הלנים בו, כדי שיהיה ניתן לשים בתוכו גם תיקים ושאר ציוד. מומלץ אוהל עם חלונות. אנחנו לא נמצאים באלסקה, ולכן איננו צריכים אוהל אטום. האור הראשון של הבוקר שמפציע מהחלון הוא חוויה בפני עצמה, ואם מטיילים במקום כמו מדבר יהודה, רצוי שיהיה פתח אוורור. לפני הקמת המאהל צריך לוודא כי הקרקע מישורית ונקייה מאבנים.

כדאי להימנע מחומרי בערה סינתטיים, המזיקים לבריאות ומפיצים ריח וטעם לוואי
כדאי להימנע מחומרי בערה סינתטיים, המזיקים לבריאות ומפיצים ריח וטעם לוואי. צילום pixabay

אש

וותרו על  הפחם הדחוס והמיובא. הפחמים המומלצים ביותר הם מעצי הדר, מכיוון שזמן בעירתם ארוך יותר, והם מפיצים ארומה נעימה. כדאי להימנע מחומרי בערה סינתטיים, המזיקים לבריאות ומפיצים ריח וטעם לוואי. כדאי להשתמש במדליק פחמים מהיר – זה גם אקולוגי וגם אינו משאיר ריח או טעם לוואי. אם תיקחו נייר טואלט או קרטון ספוג בשמן ותניחו מתחת ובין הפחמים, זה יאפשר בערה ארוכה וידליק את שאר הפחמים מסביב.

מגבת שטח

מומלץ להשתמש במגבת שטח מיקרופייבר. בנוסף לתכונות מגבת הבית,  למגבת שטח יש תכונות נוספות כמו ייבוש מהיר, כך שלא תתפוס ריח רע ותוכלו להשתמש בה מספר פעמים במהלך הקמפינג. כמו כן, מגבת שטח עוברת טיפול בקטריאלי למניעת התפתחות חיידקים, ועיבוד הבד אף יוצר משקל נמוך ונפח אריזה קטן, מה שיקל עליכם בשטח.

מתוכננים אורטופדית לאפשר לינה נוחה גם על מצע קשה ומחוספס
מתוכננים אורטופדית לאפשר לינה נוחה גם על מצע קשה ומחוספס

מזרוני שטח

מה שמיוחד במזרני השטח המומלצים, הוא שהם מתוכננים אורטופדית לאפשר לינה נוחה גם על מצע קשה ומחוספס, כמו כורכר או קרקע קשה אחרת. הם נוחים וקלים לנשיאה, לפרישה ולקיפול חוזר אל תוך הרכב.

חוקים שלא כתובים בשום מקום, אבל כדאי לשמור עליהם לטובת טיול כייפי ונעים

התחשבות והקפדה על שקט במקום הלינה – כולנו רוצים להגיע למקום לינה, לשים את הראש ולהתכונן ליום הבא. מוזיקה בפול ווליום, צעקות וצחוקים. בואו נשמור את זה למקומות הבילוי.

ניקיון ושוב ניקיון – רצוי מאוד להביא שקיות אשפה מהבית, לאסוף אחריכם את שאריות המזון, לסגור את הזבל בשקית, ולהשליך לפח אטום בהקדם כדי לא למשוך חרקים ושאר חיות למיניהן. אם אין בסביבה פח אטום, שימו במכונית עד שתגיעו לפח אשפה.

 לא משאירים מחוץ לאוהל נעליים או בגדים – חרקים מסוכנים עלולים להזדחל בתוכם ולהפתיע אתכם.

 

אתר המכירות YOH מתמחה בציוד קמפינג ומחנאות


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה