יקבי כרמל מציגים יינות חדשים מכרם קאיומי: קברנה סוביניון ושיראז 2005

יקבי כרמל מציגים יינות חדשים מכרם קאיומי בגליל העליון – קברנה סוביניון ושיראז כרם קאיומי מבציר 2005 המשתייכים לסדרת "כרם" של היקב הכוללת יינות מכרמים יחידניים.
ייננים: ליאור לקסר – יינן ראשי, סם סורוקה – יינן.

קברנה סוביניון כרם קאיומי 2005
יין אדום יבש אשר הופק מענבי קברנה סוביניון שנבצרו בכרם קאיומי. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 15 חודשים. היין בעל גוון ארגמני עמוק וניחוחות של גרגרי יער, קפה קלוי וטבק.
ליין גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת לצד אלגנטיות המאפיינת את יינות כרם קאיומי.
במטרה לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום בו, בוקבק היין ללא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד.
מחיר מומלץ: 120 ₪.

שיראז כרם קאיומי 2005
יין אדום יבש אשר הופק מענבי שיראז שנבצרו בכרם קאיומי. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 15 חודשים. היין מתאפיין בגוון ארגמני עמוק וניחוחות של דומדמניות, שזיף מיובש ווניל. ליין גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.
במטרה לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום בו, בוקבק גם יין זה ללא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד.
מחיר מומלץ: 120 ₪.

כרם קאיומי ממוקם בין מושב מירון לקדיתא אשר בגליל העליון, בגובה של 710-750 מטר, ומתאפיין בטרואר מצטיין לגידול ענבי יין. הכרם נטוע על מדרון דרום מזרחי, בקרקע רדודה שרובה טרה רוסה ממוצא גירני, המכילה אחוז גבוה של אבן. השיפוע ואחוז האבן הגבוה תורמים לניקוז מצוין של הקרקע, ולרמת יבולים וצימוח מרוסנים ומאוזנים. האקלים בכרם קר במשך כל השנה, מושלג במרבית החורפים, ומתאפיין ברוחות צפון מערביות.


סדרת כרם
סדרת כרם, הסדרה הראשונה של יקבי כרמל, הינה סדרת פרימיום יוקרתית הכוללת יינות מכרמים יחידניים (Single Vineyard) המביאים לידי ביטוי את איכותו ואופיו של כל כרם.
יינות הסדרה מופקים מחלקות כרם מצטיינות במיוחד, הזוכות לטיפול פרטני החל בשלב הטפול בכרם והבציר ולאורך כל שלבי הפקת היין.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה