מהם סוגי המזון שגורמים לפצעונים על הפנים?

ננסי ירחי - מנהלת קשרים רפואיים במותג הדרמו קוסמטיקה לה רוש-פוזה (LA ROCHE–POSAY) בוחנת אמירות מקובלות, מאשרת את חלקן ושוללת אחרות

הסיבות העיקריות לפצעונים הן בעיקר הורמונליות ולא קשורות למחסור בוויטמינים או במינרלים
הסיבות העיקריות לפצעונים הן בעיקר הורמונליות ולא קשורות למחסור בוויטמינים או במינרלים

מוצרי חלב יכולים לגרום לפצעוניםנכון


מחקרים שונים מדווחים על תוצאות שונות, אבל יש הוכחות שצריכה מוגברת של מוצרי חלב עלולה לעורר פצעונים. רופאים לא יודעים בדיוק מהי הסיבה, אבל הנחת העבודה היא שהורמונים המצויים בחלב עלולים להיות האשמים. נסו להפחית בצריכת מוצרי חלב (אל תפסיקו לחלוטין) ותראו איך העור שלכם מגיב. זכרו, שייקים של פרוטאין הם כמו חלב מגה-מרוכז! תתרחקו מהם אם אתם סובלים מפצעונים.

שוקולד גורם לפצעוניםלא נכון


כל אחד ואחת מגיבים אחרת. אם שוקולד גורם לכם להתפרצות של פצעונים, אל תאכלו שוקולד. אבל אין הוכחות מוצקות שלשוקולד יש קשר לפצעונים. זאת ועוד, בשוקולד מריר יש כמות גדולה של נוגדי חמצון המטיבים עם העור.

ממתקים ועוגות עלולים לעורר התפרצויות פצעונים – נכון


מחקרים אחרונים מוכיחים שמזון בעל אינדקס גליקמי גבוה, גורם לעליה מהירה של רמות הסוכר בדם, ועלול להחמיר את מצב הפצעונים. אנחנו יודעים שקל יותר להגיד מאשר לעשות, אבל כדי לשמור על העור שלכם בריא, הקפידו על מזון עשיר בסיבים כמו דגנים מלאים וקטניות, במקום סוכרים וקמח לבן.

שתייה מרובה של מים מנקה פצעונים – לא נכון


לחות חיונית לבריאות כללית טובה בכלל, ובפרט לבריאותו של העור. אולם הליכה תכופה למיתקן קירור מים כדי לשתות, לא תסייע בניקוי הנקבוביות שלכם (לו רק זה היה כל כך פשוט…).

שמן דגים מועיל לעור הפנים – נכון

דגים שמנוניים העשירים בחומצות שומן אומגה 3, מסייעים להילחם בדלקת בכל המערכות בגוף, כולל באבר הגדול ביותר שלנו – העור. נסו לאכול סלמון או טונה פעמיים בשבוע. אם אתם לא אוהבים דגים, גם אגוזי מלך הם מקור נפלא.

ויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה מסייעים לטיפול ברוב המקרים של פצעונים – לא נכון

הסיבות העיקריות לפצעונים הן בעיקר הורמונליות, ולא קשורות למחסור בוויטמינים או במינרלים. אולם, דיאטה מאוזנת של פירות וירקות רבים, תסייע להעניק לעור את אבות המזון להם הוא זקוק כדי לרפא פצעונים. "קשת של צבעים על הצלחת שלכם" היא כלל אצבע טוב, מאחר שפירות וירקות צבעוניים גדושים בנוגדי חמצון טבעיים, המסייעים לעור לשלוט בדלקת.

מזון שומני כמו פיצה וצ'יפס מעורר פצעונים – לא נכון


אגדה נפוצה בעניין הפצעונים היא, ששמן בצלחת שלכם מתורגם לשומן נוסף בתוך הנקבוביות שלכם, אבל אין קשר ישיר בין השניים. עם זאת, תזונה עשירה בשמן רווי עלולה לגרום לדלקת נמוכת עוצמה (מיקרו-דלקת) בכל אברי הגוף, כולל בעור. במילים אחרות, פיצה וצ'יפס לא גורמים לפצעונים, אבל מתינות היא המדיניות הטובה ביותר לבריאות כללית שלכם.

אלכוהול יכול לגרום להתפרצויות פצעונים – לא נכון

צילום pixabay
צילום pixabay

אין ראיות מספקות שלאלכוהול יש השפעה על פצעונים. אולם, אלכוהול ידוע כמחמיר את האדמומיות בפנים, מאחר שהוא מרחיב את כלי הדם בעור. בנוסף הוא גם מייבש את העור, אז תמיד שתו במתינות.

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה