מכללת השף פותחת סניף למגזר הערבי בשת"פ עם השף חוסאם עבאס מאל באבור

רשת "מכללת השף" ללימודי טבחות, קונדיטוריה, ניהול הפקה ועיצוב אירועים, פותחת לראשונה בארץ סניף ביישוב ערבי – אום אל פאחם, שייתן מענה לתושבי הצפון מהמגזר הערבי. הסניף החדש יצטרף לסניפי הרשת הקיימים בב"ש, ירושלים, חיפה ות"א.

היוזמה נולדה בעקבות תוצאות סקרים שהצביעו על אחוזי אבטלה גבוהים במגזר הערבי הנעים בין 14-17%. מטרת היוזמה הקמת מכללה מקצועית בוואדי ערה שתפתח בפני המקומיים אפשרות לרכוש מקצוע מבוקש ואיכותי שיבטיח להם בטחון כלכלי בעתיד.

ניר בריח, מנכ"ל "מכללת השף", אומר: "היום אנו ערים לכך שאחוז לא קטן של עובדים מהמגזר הערבי בענפי התיירות והמלונאות בארץ ממלאים תפקידים הנחשבים לנחותים בענף, אך ורק מהסיבה שאין להם דרך להשיג תעודה מקצועית שתאפשר להם להתברג בתפקידי מפתח בענף.
רוב המגזר הערבי עוסק בתפקידי חדרנות, שטיפת כלים, מפני כלים, מלצרות, וכו', כאשר המכללה תעניק לבוגרי הקורסים עם סיום הלימודים תעודה מקצועית שתסייע להם להשתלב בתפקידים נחשבים".

במסגרת שיתוף הפעולה עם השף חוסאם עבאס ממסעדת "אל באבור" יעשו בוגרי הקורסים של המכללה את הסטאז' במסעדת "אל באבור" הממוקמת בקרבת המכללה, לצדו של עבאס. בנוסף יעביר עבאס במכללה הרצאות בנושאי קולינאריה שונים. שיתוף הפעולה בין המסעדה למכללה עתיד לתרום לתרבות הגסטרונומית ולתיירות באזור.

"מכללת השף" פועלת בשיתוף עם איגוד השפים הישראלי ובהנחייתם של צוות מרצים הכולל שפים, קונדיטורים ומעצבים מובילים. המכללה מכשירה ונותנת מענה מקצועי בתחומי הטבחות, הקונדיטוריה וניהול עיצוב והפקת אירועים – תחומים מבוקשים המאפשרים למתמקצעים בהם להשתלב בענף בצורה מקצועית ישירות עם סיום ההכשרה.
עם סיום הלימודים מקבל כל אחד מבוגרי הקורסים תעודת מקצוע, והמכללה הנמצאת בקשר רציף עם רשתות מובילות של שתי בתי מלון, אולמות אירועים, מסעדות יוקרה, חברות קייטרינג וקונדיטוריות מהמובילות בארץ, מכוונת את בוגריה לתקופת סטאז'. לדברי המכללה, בוגריה משולבים בתעשיית המלונאות וההסעדה בארץ ובעולם.

סניפי "מכללת השף":
סניף תל-אביב – בניין עתיד, רח' החרש 8, טל': 1-700-500-774
סניף ירושלים – בית הארחה בית וגן, רח' הפסגה 8, 1-700-500-034
סניף באר-שבע – מלון גולדן טוליפ, 1-700-700-572
סניף חיפה – שד' ההסתדרות, 1-700-500-764


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה