עזרה ראשונה מהטבע

מסלולי הטיולים והנופש בכל רחבי הארץ, מצפון עד דרום, מושכים משפחות, קבוצות ובודדים.
מלבד נופים יפהפיים, חוויות מרגשות והקרבה לטבע, ישנן חוויות פחות סימפטיות אשר אפשר להיתקל בהן במהלך הטיול – פציעות ושפשופים בעור, עקיצות יתושים, כאבי ראש, בעיות עיכול ועוד – אשר יכולות להעיב על הנאתנו מהטיול, בייחוד כאשר אנו מרוחקים מבית המרקחת המקומי.

למי שלא רוצה להיסחב עם תיק עזרה ראשונה לטיולים, או למי שבוחר להשתמש ביתרונות הנגישים של הטבע, לפניכם פתרונות יעילים ומיידים הישר מן הטבע.

הנטורופתיה היא גישה רפואית הוליסטית, המתבססת על שימוש בחומרים טבעיים, כמו למשל: צמחי מרפא, שמנים ארומטיים ותמציות, חומרים אשר נמצאים בשפע בטבע, קלים לשימוש ומעניקים טיפול יעיל ומיידי לבעיה.

מספר טיפים להתמודדות על מקרים אלה:
· עזרה ראשונה – מי צריך יוד?

בכל מקרה של פציעה, כוויה או גירוי כלשהו בעור – מומלץ להשתמש בתמצית אתרית של לבנדר. את התמצית מטפטפים ישירות על המקום הפגוע והיא מסייעת בחיטוי, הרגעה, שיכוך כאבים והחלמה מהירה של הפצע.
תרופה טבעית נהדרת וזמינה לעצירת דימום מפצע בצורה מיידית היא שימוש באבקת כורכום. את האבקה מפזרים על המקום המדמם וכהרף עין, הפצע מתחיל להיסגר ולהתאחות.

· הרגעה טבעית לטיפול בעקיצות
מי מאיתנו לא התעורר בבוקר הטיול כאשר היתושים "חגגו" על עורו? הדרך הקלה והזמינה ביותר להקלה על גירודי עקיצות היא מריחה של מיץ מעגבנייה טרייה ישירות על העקיצה.

· בית המרקחת הטבעי שלכם – הרוזמרין
אם תוקף אתכם כאב ראש באמצע הטיול או במקרה של בעיות עיכול, תשישות כללית או בעיות שינה – הדרך הטעימה, הטבעית והיעילה להתמודדות היא הכנת תה רוזמרין מרגיע. את התה מכינים משתי כפיות עלי רוזמרין מיובשים בספל של 250 מ"ל מים רותחים, תוך השארת הכוס מכוסה למשך 15 דקות להעצמת יעילות הטיפול והטעם. מומלץ לשתות 3 פעמים ביום, אם כי לא מומלץ לסובלים מלחץ גם גבוה.
שימוש נוסף לצמח זה, הגדל בצידי הדרכים כצמח בר, הוא כשטיפת שיער בחליטה לסובלים מעור שומני וקשקשים.

הדבר החשוב ביותר הוא לצאת לטבע, ליהנות ממנו, לשמור עליו, ובעיקר לשמור על עצמכם.


גיתית רון הינה נטורפטית ובוגרת מכללת רידמן שעל שפת הכנרת


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה