17-18.12.19: עשור לוועידת ישראל לחקלאות בירושלים

דיוני הוועידה יתמקדו באתגריה הגדולים של החקלאות וההתיישבות העובדת בישראל במסגרת סיעור מוחות לאומי

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם רמו בן שושן - מייסד ויו"ר קבוצת מרינה פטריות הגליל שזכה בתואר איש השנה בחקלאות 2016. צילום אסף לב
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם רמו בן שושן - מייסד ויו"ר קבוצת מרינה פטריות הגליל שזכה בתואר איש השנה בחקלאות 2016. צילום אסף לב

עולם החקלאות הישראלי יתכנס ב"ועידת ישראל לחקלאות" שתתקיים זו הפעם העשירית ביוזמת קבוצת "משוב", בתאריכים 17-18.12.19 במלון מלון קראון פלאזה ירושלים. הוועידה נחשבת לאירוע המוביל של ענף החקלאות ומגזר ההתיישבות העובדת בישראל, והיא מהווה זירת שיח רב תחומי ובמה לדיוני עומק על הענף. נפגשים בה שרים, ראשי משרד האוצר, ראשי בנק ישראל וראשי המשק בישראל, ראשי תנועת ההתיישבות, ראשי המועצות האזוריות, ראשי החקלאות והחקלאים, וכן מנהלים בכירים ברשתות השיווק ובחברות מזון.

ביום הראשון של הוועידה יתקיימו שולחנות עגולים שיעסקו בנושאים החמים ביותר בענף, ביניהם: איך הופכים צרכנים למאמינים, תכנית חומש לפיתוח החקלאות, הוזלת העלויות של העובדים הזרים, תיקון 27 לחוק המים, שולחן המועצות האזוריות, איך הופכים משק חקלאי לחברה ממותגת, ענף הפרחים בישראל, הסכם החלב, תיירות כפרית, מיתוג אזורי. כן יתקיימו מושבים מקצועיים בנושא הבהלה לקנאביס – בהשתתפות שר החקלאות, ולאחר מכן מושבים בנושאי עליית מחירם של הירקות והפירות, ענף הבקר לבשר, אתגרי ההנהגה במרחב הכפרי. לקראת סוף האירוע ייערכו שני האירועים המסקרנים של הענקת אות איש השנה בחקלאות, וטקס הענקת אותות ל-100 המשקים המובילים בישראל. עם סיום טקסים אלה תיערך הרצאת אורח –"איך הופכים צרכנים למאמינים?", ובערב תתקיים המסיבה המסורתית ובה הופעת אומן אורח.

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל – גם ראשי רשתות השיווק מגיעים לוועידה בירושלים. צילום אסף לוי
איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל – גם ראשי רשתות השיווק מגיעים לוועידה בירושלים. צילום אסף לב

את היום השני לוועידה יפתח שי חג'ג' – יו"ר מרכז המועצות האזוריות, ויימסרו דיווח וסיכומים של יושבי ראש השולחנות העגולים. לאחר מכן תיערך הרצאתו של מומחה המו"מ בועז נחמד על "איך משיגים יותר במו"מ?". המושבים המקצועיים ביום זה יעסקו בהסכם החלב, אתגרי ענף היין בישראל, וכן הייטק וחקלאות. בין המושבים יהיה גם ראיון אחד על אחד עם שר החקלאות. לאחר סיום המושבים יערך טקס הענקת אותות ל-40 הצעירים המבטיחים בחקלאות, יוענק אות לאישה פורצת דרך, וכן אות מפעל חיים בחקלאות.

חיים אלוש, יוזם הוועידה ויו"ר קבוצת משוב, אומר: "ועידת ישראל לחקלאות מביאה מדי שנה את מיטב המוחות ואנשי המפתח הפועלים לטובת החקלאות הישראלית. זוהי ההזדמנות השנתית לפגוש תחת קורת גג אחת את כל קשת אנשי התעשייה, משר החקלאות עד בעלי המשקים. אני בטוח שהוועידה תמשיך להוביל את סדר היום החקלאי במדינת ישראל".

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה