90-91 נקודות ליקב טוליפ ויקב מאיה בטעימת Wine Advocate

יקב טוליפ הוקם ב-2003 על ידי רועי יצחקי בכפר תקווה כעסק חברתי המעסיק את חברי הכפר, מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים המשתלבים ביקב. במהלך השנים זכה יקב טוליפ במדליות והכרה בינלאומית, אליהן מצטרפים הציונים העדכניים ממארק סקוויירס, מבקר יינות ישראל של רוברט פרקר

היינן דוד בר אילן (מימין) ובעל היקב ומנהלו רועי יצחקי - אנשים מצטיינים ליינות מצטיינים. צילום דוד סילברמן dpsimages
היינן דוד בר אילן (מימין) ובעל היקב ומנהלו רועי יצחקי - אנשים מצטיינים ליינות מצטיינים. צילום דוד סילברמן dpsimages

מגזין היין Wine Advocate בבעלות מבקר היין הנחשב רוברט פרקר, העניק ציון של 91 נקודות לסוביניון בלאן נט 2016, וציון 90 לווייט טוליפ 2016 של יקב טוליפ מכפר תקווה שבקריית טבעון. יין מארה ווייט 2016 של יקב מאיה, השייך לקבוצת טוליפ, קיבל ציון 90. ליינות אלה, כמו לכלל יינות טוליפ/מאיה, אחראי היינן דוד בר אילן.

מבקר היין מארק סקוויירס, האחראי על טעימת יינות ישראל במגזין, כתב: "הסוביניון בלאן והווייט טוליפ של יקב טוליפ הם יינות מצוינים. כך גם המארה ווייט של יקב מאיה, יקב הבת של טוליפ".

יקב טוליפ
חברי הכפר, מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, משתלבים בעבודת היקב. צילום מהאתר

רועי יצחקי, מנכ"ל ובעלים של יקב טוליפ ויקב מאיה, אומר: "תמיד מרגש אותנו לקבל הכרה בינלאומית ליינותינו. יקב טוליפ התפרסם בזכות היינות האדומים, ובשנים האחרונות אני גאה שגם היינות הלבנים שלנו זוכים לציונים משמעותיים ולהכרה בינלאומית. הסוביניון בלאן נט קיבל השנה ציון גבוה מאשר בבציר הקודם בו קיבל 90. זה נותן לנו ביטחון בדרך שאנחנו הולכים בה ומאמינים בה. במיוחד מרגש אותי לראות שיינות ישראלים מקבלים יותר ויותר הערכה בעולם, וישראל תופסת את מקומה כאזור לגידול גפנים מצטיינות ועשיית יין".

יקב טוליפ – כפר תקווה, קריית טבעון. 04-9830573

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה