Limited Edition 2003 Carmel: יין פרימיום בסגנון בורדו במהדורה מוגבלת של 13,422 בקבוקים

Carmel Limited Edition 2003 הוא יין הדגל של יקבי כרמל, יין ייחודי המבטא את טעמם האישי וניסיונם של הייננים הצעירים ליאור לקסר, יינן ראשי של כרמל וסם סורוקה.
Carmel Limited Edition 2003 – יין אדום בסגנון יינות בורדו, מופק במהדורה מוגבלת בת 13,422 בקבוקים ממוספרים.

היין מורכב מארבעת זני הבורדו הקלאסיים: קברנה סוביניון (50%), פטיט ורדו (32%), מרלו (17%), וקברנה פרנק (1%).
היין התבגר 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ו- 12 חודשים נוספים בבקבוק לפני השקתו.

על מנת לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום בו, בוקבק היין ללא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך התיישנותו בבקבוק.

היין בעל גוון סגול עז וניחוחות של דומדמניות, קאסיס ושוקולד מריר עם רמזים של עשן ברקע. גוף היין מלא והוא מתאפיין באלגנטיות ובאיזון בין הפרי, הטאנינים הרכים והחמיצות.
היין מוכן לשתיה כבר עתה והוא ימשיך ויתפתח בבקבוק במהלך השנים הבאות.
Carmel Limited Edition 2003 הינו בלנד קלאסי בסגנון בורדו המשלב באופן מושלם בין הזנים המצטיינים, אזורי הגידול המשובחים ועבודה ייננית מוקפדת.

הייננים
ליאור לקסר: היינן הראשי של כרמל. בוגר אקדמיית CFPPA בבורגונדי, צרפת. לאחר סיום לימודיו צבר ניסיון ביקבים האיכותיים בעולם: Domaine Comte Armand ,Pommard בבורגונדי, Chateu le Bon Pasteur ,Pomerol בבורדו, וביקבי Harmans Ridge Estate ,Margaret River במערב אוסטרליה. הצטרף לכרמל בשנת 2003, ומשנת 2005 משמש כיינן הראשי של כרמל.
סם סורוקה: יינן היקב החדש של כרמל בזכרון יעקב, מהייננים הבולטים כיום בישראל. יליד קנדה, בוגר אוניברסיטת Adelaide באוסטרליה. הצטרף לכרמל בשנת 2003.
את ניסיונו רכש ביקבים בחו"ל, ביקבי Wynns ו-Hardys באוסטרליה, וביקבים מובילים בצרפת, בקליפורניה וקנדה.

ליצירת המורכבות המאפיינת את Carmel Limited Edition 2003 נבחר תמהיל של חלקות כרם מצטיינות במיוחד. הקברנה סוביניון מכרם זרעית ומכרם רמות נפתלי בגליל העליון ומכרם שעל ברמת הגולן, הפטיט ורדו מאזור בינימינה, מרבית המרלו מכרם נטועה בגליל העליון, ומקצתו מאזור זכרון יעקב. הקברנה פרנק מאזור הרי יהודה.

כרם זרעית ממוקם בקצה הצפוני של עמק קדש בגובה 430 מ' מעל פני הים, למרגלות תל קדש המקראית ובסמוך לרמות נפתלי. עמק קדש נחשב לאחד מאזורי הכרמים המעולים בארץ. האקלים בקיץ חם אך ללא טמפרטורות קיצוניות מדי ובחורף קר מאוד. אזור הכרם היבש יחסית לסביבתו הקרובה יחד עם הקרקע המנוקזת, טרה רוסה ממוצא גירני המכילה אחוז גבוה של אבן, מאפשרים שליטה מעולה ברמת הצימוח והיבולים בכרם.

כרם בנימינה – הכרם נטוע בבקעה קרירה מצפון למושבה, בקרקע מנוקזת היטב. על מנת להגיע לאיזון מרבי בין עוצמת הצימוח לגובה היבול, דוללו השריגים והאשכולות טרם הבציר.

כרם שעל בצפון רמת הגולן. הכרם נטוע במפנה מערבי בגובה 780 מטר מעל פני הים. האקלים קר מאוד בחורף. הקיץ מתאפיין בלילות קרירים וברוחות מערביות המצננות ומייבשות את הכרם בשעות אחה"צ. הקרקע בזלתית סלעית בעלת ניקוז טוב.

כרם רמות רמות נפתלי – הכרם נטוע בחלקו המזרחי של עמק קדש בגובה של כ – 400 מטר מעל פני הים, בקרקע מסוג טרה רוסה מנוקזת היטב ובעלת אחוז אבן בינוני.

כרם נטועה – הכרם נטוע בחלקו הצפוני של עמק קדש בגובה של 415 מטר מעל פני הים, בקרקע מסוג טרה רוסה שטחית, הקרקע מכילה אחוז אבן גבוה. הכרם מאוזן ביותר ומתאפיין באחידות הגפן והפרי.

בציר 2003החורף שקדם לבציר 2003 היה קר וגשום והאביב התאפיין אף הוא במזג אויר קריר יחסית. טמפרטורות גבוהות מן הרגיל בתקופת הפריחה והחנטה גרמו לצימוח מבוקר ביבולים, אשר יחד עם הקיץ המתון הביאו להבשלה אחידה ולאיכות פרי גבוהה במיוחד.

התווית
תווית היין עוצבה בסגנון היינות של חבל בורדו, ומעוטרת באיור מבנה היקב בראשון לציון, מבנה היקב הפעיל הותיק ביותר בארץ. המבנה הוקם בשנת 1890.

שיווק
Carmel Limited Edition 2003 ישווק באריזת עץ מהודרת המכילה 6בקבוקים ארוזים בנייר אורז, בחנויות יין מקצועיות, במסעדות נבחרות ובשיווק ישיר לבית


הגרלה באמצעות אתר האינטרנט הייעודי בלבד
מכיוון שמדובר בסדרה מוגבלת של 13,422 בקבוקים בלבד, כאשר רבע מהכמות מיועדת ליצוא, החליטו בכרמל על שיטת שיווק ייחודית:
כמות מוגבלת של 1,000 ארגזים יוצעו למכירה באתר אינטרנט ייעודי שעלה לקראת השקת היין:
www.CarmelLimited.co.il .
אתר האינטרנט יעניק הזדמנות שווה לרכוש את היין. מבין הנרשמים באתר רק 1,000 איש יוכלו לרכוש את האריזה המהודרת המכילה 6 בקבוקים על פי הגרלה.
מחיר ארגז המכיל 6 בקבוקים ממוספרים בקנייה ישירה דרך האתר בלבד:950 ₪
המכירה דרך האתר תתבצע במשך חודש ימים.
האופציה לרכוש את הארגז תינתן לזוכים באופן אקראי ב– 26.6.2006 בשעה 12:00 בפיקוח היועץ המשפטי של החברה.
הרוכשים יקבלו את הארגזים ישירות לבתיהם.
החל מה- 2.7 ניתן יהיה לרכוש את היין (גם בקבוקים בודדים) בחנויות היין המקצועיות.
מחיר מומלץ לבקבוק בודד על המדף: 180 ₪.

www.carmelwines.co.il


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה