fbpx

דרום אדום – פסטיבל הכלניות: חגיגת פריחה בצפון הנגב, ימי שישי-שבת בפברואר

מרבדי כלניות מרהיבים מלוא העין, שפע טיולים רגליים ורכובים, אירועים ופעילויות לכל המשפחה, צעדת כלניות לזכרה של שושנה דמארי, משחקי "חפש את המטמון" נושאי פרסים, ועוד
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

במהלך חודש פברואר פורחות מיליוני כלניות במרחבי צפון הנגב ונפרשות כמרבד אדום מרהיב וססגוני.
בארבעת סופי השבוע של חודש זה תתקיים בצפון הנגב חגיגת הפריחה המסורתית "דרום אדום", המציעה שפע של טיולים ופעילויות לכל המשפחה סביב פריחת הכלניות המרהיבה. הפעילויות כוללות טיולים רגליים, טיולי אופניים לכל המשפחה ולרוכבים מנוסים, טיולי ג'יפים ורכב משפחתי, חגיגות לרגל ט"ו בשבט, צעדת כלניות לזכרה של שושנה דמארי, משחקי "חפש את המטמון" נושאי פרסים, שוק איכרים על המים בפארק אשכול, ועוד.

חגיגת "דרום אדום" מהווה הזדמנות ליהנות מהעושר הרב שמציע צפון הנגב: מסעדות, גלריות אמנים, תערוכות ושוק איכרים. על מנת להתמצא בשפע הפעילויות יפעלו ברחבי צפון הנגב תחנות מידע מרכזיות בכל שישי ושבת בחודש פברואר בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה, ויספקו למטיילים מפות, מידע על הטיולים, האירועים והפעילויות, וכן מגדיר פרחים ושקית אשפה לשמירה על הניקיון. בנוסף ימוקמו תחנות מידע שיפעלו בשישי ושבת בבתרונות רוחמה, בצומת סעד ובחניון רעים. בשבתות יפעלו עוד שלוש תחנות נוספות: בשמורת פורה, בדרך הבשור – בכניסה הצפונית (ליד פארק אשכול) ובכניסה הדרומית (ליד הגשר התלוי).

טיולים רגליים מודרכים בעלות 10 ₪ בלבד יתקיימו בכל שישי ושבת במהלך חודש פברואר. הטיולים ייצאו מתחנות המידע הבאות: חניון רעים, בתרונות רוחמה, צומת סעד ושמורת פורה (רק בשבת). עוד יתקיימו בכל שישי ושבת טיולי אופניים מודרכים בבארי (לה-מדווש) וברוחמה (בכניסה לאורחן) וטיולי ג'יפים ורכבים פרטיים שיצאו מאתר החץ השחור, בסמוך לקיבוץ מפלסים. בשבתות יתקיימו בבארי וברוחמה גם יריד ופעילויות נוספות לכל המשפחה.

אירועים נוספים שיתקיימו במהלך כל ימי שישי בפברואר:
חוות נעמ"א "חוויה בחווה", 10:00-13:00, פעילויות חקלאית חווייתית בחווה, בתשלום. מומלץ לתאם מראש.
פסטיבל אוכל אתני במצודת פטיש, פארק אופקים, 10:00-15:00. קבוצת "יזמות אתנית" פותחת יריד אוכל אתני.
באזור סיורים מאורגנים ע"י הקק"ל ואטרקציות לכל המשפחה.

אירועים קבועים במהלך השבתות בחודש פברואר:
שוק על המים בפארק אשכול – 10:00-1600. בין מעיינות מים נובעים ובריכות שכשוך לילדים יתקיים הפנינג ענק וססגוני עם מופעי מוזיקה ולהטוטים, הפעלות וסדנאות יצירה, שוק איכרים, סירות פדלים וקיאקים על המעיינות, מסלולי אופניים ו"על הדשא- מוסיקה, שירה ותופים" ועוד. במקום סימולטור "מעלית הזמן" לראשונה מחוץ לירושלים. אפשרות ללינה; מצפה גבולות, 10:00-16:00. סדנא לבנייה בבוץ, אפיית לחמניות, תחפושות ברוח התקופה, פעילות חקלאית ועוד; פינות החי, בקיבוצים גברעם ודורות עם פינות ליטוף, יצירה, רכיבה על סוסים או אתון, אפיית פיתות ועוד; בית הדבש והדבורה, קיבוץ יד מרדכי, מרכז מבקרים בנושא הדבש, טעימות והפעלות לכל המשפחה, סיור עם טרקטור בחצר הקיבוץ ובענפי המשק. סיור מודרך יצא בכל שעה עגולה.

אירועים מיוחדים במהלך הפסטיבל:
יום שישי, 2 בפברואר 2007, יוקדש לחגיגת ט"ו בשבט – זמן מושלם ליציאה אל הטבע. יישובי "שדות נגב" מזמינים את המטיילים לחגיגת טיולים ברגל, באופניים ובג'יפים שיתקיימו בשעות 09:00-13:00 במרבדי הכלניות בשוקדה (סמוך לכפר מימון). במקום יתקיים גם יריד למכירת תוצרת מקומית כגון שמן זית, דבש, ליקרים ועוד, הפעלות וסדנאות לילדים ובשעה 11:00 אירוע נטיעות.חלוקת פרי הדר למטיילים
בשבת, 3 בפברואר 2007, יתקיים הפנינג ט"ו בשבט לכל המשפחה בקיבוץ אור הנר, עם סיורי פריחה מודרכים בנחל שקמה (ללא תשלום), יריד אמני המקום, פעילויות יצירה בסימן ט"ו בשבט והפתעות לילדים.
עוד יתקיים בתאריך זה, בין השעות 10:00-17:00 – במוזיאון הפתוח בעומר – יום של טבע ויצירה.
חווית ט"ו בשבט לכל המשפחה עם הפעלות וסדנאות יצירה ברוח החג: קולאז' של חומרים מן הטבע, סיפור והפעלה בתערוכה "האפוס והמיתוס" של משה טמיר, תערוכת פיסול "צלמים" של משה שק ואוסף מכוניות עתיקות.

בסוף השבוע השני, 9-10 בפברואר 2007, תתקיים צעדת כלניות לזכרה של שושנה דמארי בשיתוף הקק"ל. בדיוק כשביתרונות רוחמה נצבעים באדום מרהיב, ימלאו שנה למותה של מלכת הכלניות- שושנה דמארי. זה הזמן לצעוד בין מרבדי הכלניות, ליהנות מפינות הסבר והפעלה בדרך, ולסיים במופע מוזיקלי לזכרה של שושנה דמארי ובהפנינג ענק לכל המשפחה, אשר יתקיים ב- 10 בפברואר. בצעדות מסלול משפחתי ומסלול למטיבי לכת. זינוק: החל מהשעה 7:30. כל צועד יקבל תעודה, מדליה וכובע.

בסוף השבוע השלישי, 16-17 בפברואר 2007, תתקיים פעילות "אתגר הבשור" – סופשבוע של רכיבה בחבל ארץ לא נודע. הפעילות כוללת משחק "חפש את המטמון" רכוב על אופניים שיתקיים לאורך נחל הבשור, במספר מסלולים: מסלולי משפחות (מתאים גם לאופניים עם גלגלי עזר) ומסלולי קבוצות לרוכבים מנוסים. ניתן לשכור במקום אופניים. בנוסף יתקיימו בסופ"ש זה טיולי אופניים לנשים בהובלת לורי קופנס, רכיבת כביש עם חברת TOP CYCLING, וסדנאות מקצועיות לרוכבים. טקסט של רעים+ צאלים

עוד יתקיים ביום שבת, 17 בפברואר 2007, החל מהשעה 10:00 – "קסם של טבע", בקיבוץ גברעם.
סיורים מודרכים אל פריחת הכלניות, ביקור ברפת ובפינת החי, יריד אמנים, דוכני מזון ותחנות פעילות ויצירה לכל המשפחה.

יום שישי, 23 בפברואר 2007 – יום קסום שכולו חיבור אל סודות הטבע והמורשת בשיתוף הקק"ל. לטייל בפריחה בנחל שמריה ברגל או באופניים, להשתתף בהפעלות אקולוגיות ולבנות בבוץ. לחלוב עיזים בחוות נעמ"א לטעום מאכלים אתניים משש עדות שונות (מרוקאים, קראים, טוניסאים, פרסים, תימנים וטריפוליטאיים) וליהנות ממופע להקות אתניות.
ביום זה יתקיים גם המשחק מחפשים את מרחבים, משחק חפש את המטמון נושא פרסים במועצה אזורית מרחבים. תחילת המשחק בעשה 8:00, רמזים בכל שעה עגולה בתחנת הרדיו אשל הנשיא.

יום שבת, 24 בפברואר 2007 – בין השעות 10:00 – 15:00 תתקיים פעילות "דורות באדום" בקיבוץ דורות עם הפנינג ענק לכל המשפחה.
ועוד תתקיים הפעילות "בילוי נעים בקיבוץ זיקים" – יום חווייתי בקיבוץ עם סיורים הפעלות לילדים, שוק איכרים, בית קפה וארוחה בחדר אוכל קיבוצי ועוד.

אירועים נוספים במסגרת פסטיבל הכלניות "דרום אדום":
ביום שני, 5 בפברואר 2007, תתקיים חנוכת שביל האופניים החדש "הסינגל" בשמורת גברעם בשילוב נטיעות וטיולי אופניים בשיתוף הקק"ל.
ביום רביעי 21 בפברואר 2007 תתקיים חנוכת דרך השדות המחודשת בשיתוף הקק"ל. באירוע צפוי טקס קצר, מופע צוות הווי פיקוד דרום, נטיעות וסיורים חקלאיים בטרקטור ועגלה.

לפרטים נוספים:
אתר: www.adom2007.com, מענה קולי: 08-6809600.

**כל האירועים תלויים בתנאי מזג האוויר.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה