חדשים בשוק מיקב הר אודם: וולקני שרדונה 2005, מרלו הר אודם 2004

יקב "הר אודם" שזכה בתואר יקב בוטיק ישראלי הטוב ביותר לשנת 2006 בתחרות היינות הגדולה, מוציא לשוק שני יינות חדשים:
וולקני שרדונה 2005, ומרלו הר אודם 2004.

וולקני שרדונה 2005
היין עשוי מ– 100% ענבי שרדונה, ומאופיין בטעם פירותי, עשיר ומלא, המייצג את מורכבות ענבי השרדונה.
צבע היין קש זהבהב ובעל גוון ירקרק. היין שופע ניחוחות של אננס, אגס בשל, מנגו ורמזים לצוף מפרחי בר ועץ אלון קלוי. בטעימה מורגש כי היין עטוף באלון קלוי המוביל לסיומת ארוכה ונעימה.
אזור גידול
כרם מנרה שוכן בקצה הצפוני של אצבע הגליל, בגובה של 750 מ'. הכרם חולש על עמק החולה ומשקיף על רמת הגולן שמנגד. הכרם ניטע בשנת 2000, על מדרון מתון, כשפניו מזרחה.
תהליך הייצור
הענבים נבצרו בבציר ידני. עברו הפרדה, ריסוק וסחיטה עדינה ולאחריה תסיסה קרה וארוכה. היין יושן בחביות צרפתי חדשות בשיטת surlies במשך 5 חודשים.
מחיר לצרכן: 55 ש"ח

מרלו הר אודם 2004
היין עשוי מ– 100% ענבי מרלו, ומאופיין בצבע עז, גוף מלא, וארומה עשירה של פירות אדומים ושחורים בשילוב עץ אלון איכותי. צבע היין אדום – בורדו עמוק עם גוון סגלגל בשוליו. טעמו כשל פרי בשל, עסיסי, רך, עגול, בעל רעננות מעודנת שאיכויות היישון מורגשות בו.
יין עוצמתי בעל סיומת ארוכה ומרשימה.
אזור הגידול
ענבי המרלו גדלים בכרם שעל שבצפון רמת הגולן. אזור הגידול מתאפיין בחורף קר ומושלג, קיץ עם לילות קרירים וערפילים ובימים שטופי שמש ישראלית בטמפרטורות מתונות. הקרקע באזור היא קרקע וולקנית עשירה ומנוקזת היטב. כרם שעל נמצא למרגלות תל שיבן, המשקיף מרום של 880 מטר על עמק החולה והרי נפתלי, ניטע בשנת 1997.
תהליך הייצור
הענבים נבצרו בבציר ידני. היין תסס 11 ימים במכלי נירוסטה יחד עם הזגים. לאחר סחיטה עדינה יושן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 15 חודשים.
מחיר לצרכן: 105 ₪


יקב "הר אודם", הצפוני ביקבי ישראל, הוקם על ידי משפחת אלפסי. היקב שוכן במושב אודם בצפון הגולן בלב יער אלונים קסום ומסתורי ברום של 1,100 מ' מעל פני הים. הטבע באזור גידול זה, אוצר בתוכו קרקע בזלתית עשירה במינראלים מלב כדור הארץ ואקלים קריר באופיו, המעניקים לגפנים והענבים תנאי גידול ייחודיים: קור אירופאי מושלג שמוביל להתעוררות הרמונית עם עונת הגידול מחד ושמש ישראלית המלווה בלילות ממוזגים המביאים יחד להבשלה שלמה ואיכותית מאידך.היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה