לילות סתיו בעיר העתיקה בירושלים

מדי שני וחמישי החל מ- 28.8.08 ועד ה- 30.10.08, יתקיימו בעיר העתיקה בירושלים אירועים חוויתיים, הכוללים סיורים מודרכים והופעות במוקדים מיוחדים, המהווים הזדמנות להכיר וליהנות מאוצרותיה של העיר העתיקה גם בשעות הערב. הפעילות הינה ללא תשלום.

שני מסלולי סיור מיוחדים לוקחים את המטיילים לתוך חצרות ופינות החמד של העיר העתיקה. בכל אחד מהימים יצאו הסיורים משער יפו בין השעות 18:30-19:15 (יציאה לסיור כל רבע שעה עד 19:15) ויסתיימו במופעים מוזיקאליים שיתקיימו בכיכר המוריסטאן ברובע הנוצרי ובגן התקומה בשעה 20:30.

הסיור המספר – בהדרכת מדריכי מגדל דוד.
סיור הבנוי על סיפורים השלובים בהיסטוריה של ירושלים והעיר העתיקה וכוללים מפגשים עם דמויות מעברה של העיר כדוגמת חייל בריטי, אפנדי וחסיד, שיפתחו צוהר לירושלים שלהם.
הסיור המקנה למשתתפים חוויה מיוחדת המאפשרת שלהם להכיר את פניה השונים של העיר העתיקה, עיר בה שזורים יחדיו הקניין החומרי והרוחני, היוצרים ביחד את הווייתה המיוחדת.
תחילתו של המסלול בשער יפו, דרך רחוב המרוניטים לגגות גליציה, שם ניתן יהיה לחזות במפגש השווקים המיוחד. המסלול יעבור דרך כיכר הרובע ויסתיים בכיכר בתי מחסה. משך המסלול כשעה ורבע.

עיר ושיר – סיור מוסיקלי בעיר העתיקה – בהדרכת מדריכי יד בן צבי.
סיור בעקבות שירים ירושלמיים וכותביהם המלווה בקטעי נגינה מרגשים באתרים נבחרים. במהלך מסע זה יתחקו המשתתפים אחר שירים מסגנונות שונים מתקופות קדומות וחדשות הנסובים סביב העיר ובהשראתה. המסלול יעבור בתחנות מוסיקליות ויפתח בפני המבקרים את הסיפורים המרתקים העומדים מאחורי השירים והניגונים שנכתבו סביב העיר. בין האתרים והרחובות בהם יעבור הסיור: רחוב הקארדו, בית כנסת תפארת ישראל ועוד. משך המסלול כשעה ורבע.

לרווחת המבקרים המסעדות ובתי הקפה הרבים באזור יישארו פתוחים עד השעות הקטנות ובנוסף, גם אתרים נבחרים בעיר העתיקה יישארו פתוחים עד לשעה 20:30 במחיר כניסה מוזל. בין האתרים הנבחרים: מוזיאון חצר היישוב, טיילת החומות, הבית השרוף, הרובע ההרודיאני, הגן הארכאולוגי, מרכז דווידסון ועוד.

הסעות ללא תשלום ייצאו ממתחמי בתי המלון בבית הכרם ועל כביש מס' 1 שיגיעו לשער יפו בשעה 20:10 ויביאו את אורחי המלונות למופעים. כמו כן, בין השעות 19:00-22:30 ייסע שאטל ללא תשלום בין שער יפו לשער האשפות לטובת מבקרים המעוניינים לסייר בעיר העתיקה, להגיע למופעים או לחזור אחרי המופע לשער יפו.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה