לקראת יום העצמאות: הצעות לטיולים ופינות פיקניק נגישים לאנשים עם מוגבלויות

עמותת נגישות ישראל ריכזה מידע נגישות נרחב אודות אירועים נגישים לטובת אנשים עם מגבלות, שיתקיימו במהלך יום העצמאות. יותר מ- 10% מתושבי ישראל הם אנשים עם מוגבלות, מתוכם כ- 150,000 עם נכויות קשות.
חוסר הנגישות בארץ, גורם סבל רב לעשרות אלפי אנשים ומשפחותיהם ומונע מהם יציאה מביתם והשתלבות בחברה שהיא זכות אלמנטרית המעניקה לכל אדם הזדמנות שווה ומאפשר לו לשמור על כבודו וחירותו.

צוות סוקרי נגישות של עמותת "נגישות ישראל" בחר מקבץ מהאירועים הבולטים הצפויים להתקיים ביום העצמאות לפניכם תקציר כללי על האירועים ומידע אודות נגישות לנכים שיסייע להחליט לאן והיכן לבלות בחג.

יום העצמאות 2009 במוזיאון האצ"ל
מוזיאון האצ"ל מתל אביב, מזמין את הקהל ביום העצמאות, 29.4, לבקר בחינם ולשמוע את סיפורו של הארגון הצבאי הלאומי – אצ"ל, במאבקו להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. המוזיאון יציע במהלך יום העצמאות, פעילויות לילדים, עדות לוחם אצ"ל וכמובן, סיור במוזיאון.
המוזיאון יהיה פתוח בין השעות 08:00-17:00
נגישות לנכים:
אין חניית נכים מוסדרת, אך יש חנייה קרובה, הגישה קצרה ונוחה.
רמפה עם שיפוע בינוני בכניסה. יש שירותי נכים, יש 2 מעליות אחת מהן מגיעה לקומה 2 כשמגיעים לבקש את יוסי הוא ידאג לפתוח אותה באופן מיוחד. כניסה בחינם.

כניסה חינם למוזיאוני חיפה ביום העצמאות
מוזיאוני חיפה מזמינים את כל המשפחה לחגוג את יום העצמאות ללא תשלום. המוזיאונים יהיו פתוחים בשעות 10:00-16:00, ויציעו מגוון תערוכות לכל המשפחה ולשוחרי האמנות:
» מוזיאון העיר חיפה: סיור מיוחד לכל המשפחה בתערוכה הנוסטלגית: "חיפה 1948-1958: מילון עיר ההווה", המתמקדת בעשור הראשון שלאחר מלחמת העצמאות, וכוללת מאות כרזות, יצירות אמנות, תצלומים, גלויות, מסמכים מסוגים שונים וטקסטים מאותה התקופה. המקום אינו נגיש למידע מפורט.
» מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית: תערוכת קימונו, מיצב של האמנית היפנית קומאגאי מאסה, עבודות וידאו של האמן היפני ואטאנאבה גו. המוזיאון מוקדש לשימורם והצגתם של חפצי אמנות יפניים. הוא מעוצב ברוח יפנית וכולל אולמות תצוגה וחנות. באוסף המוזיאון אלפי מוצגי אמנות ואומנות: ציורים, הדפסים, רישומים, מסכים מצוירים, טקסטילים, ספרים מעוטרים עתיקים, דברי קרמיקה, פסלונים מיניאטוריים, עבודות לכה ומתכת, חרבות עתיקות וחפצי אמנות שימושית בעיקר מהמאות ה- 19-14, וכן אוסף של אמנות יפנית מודרנית. נגישות לנכים: כניסה נגישה ממפלס הרחוב באמצעות רמפה. קיימת מעלית בין הקומות. מבנה אולם ההרצאות (ללא מדרגות ובשיפוע קל) מאפשר ישיבה של אנשים בכיסאות גלגלים בכל השורות באולם. שימו לב לשילוט לכניסה הנגישה מהמבואה לאולם (כניסה צדדית). חנייה: 2 חניות נכים מסומנות ברחוב. לפי תיאום טלפוני ניתן לחנות בחניון התת-קרקעי ולהגיע למבואה במעלית. שירותי נכים: בקומה השנייה, במבואה של אולם האירועים.
» המוזיאון הימי הלאומי: כלי מאור בעת העתיקה, יורדי ים ופולחן בעת העתיקה, הפיראטים הדגל והגולגולת, ספנות עברית במאה ה – 20, אמנות הסיפון, 5000 שנות ספנות, ועוד. נגישות לנכים: אין חניית נכים מסומנת. גישה מהחניה הרגילה מישורית. מעליות וגישה לכל האולמות. יש שירותי נכים. יש מערכת שמע.
» מוזיאון חיפה לאמנות: אשכול תערוכות חדש בנושא אלימות. בין התערוכות תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד של אמנים מובילים מהארץ ומחו"ל. העבודות נעשו בטכניקות ובמדיומים שונים: ציור, צילום, וידאו, מיצב, פיסול ועוד. נגישות לנכים: חניית נכים מסומנת סמוך למוזיאון. גישה נוחה ומישורית עד לכניסה. מעליות וגישה לכל האולמות. יש שירותי נכים. יש מערכת שמע.

מרינה הרצליה: משט עצמאות
במרינה בהרצליה יתקיים ביום רביעי מהשעה 10:30 משט יום העצמאות – האירוע שהפך בשנים האחרונות לחלק ממסורת חגיגות העצמאות של העיר. השנה יעמוד האירוע בסימן הצדעה למדינת ישראל וללוחמי צה"ל, ובמסגרתו יתארחו חיילים ולוחמים למשט חגיגי שיצא מהמרינה ויחבור עם ספינות חיל הים למשט לאורך חופי ת"א, נמל יפו וחזרה. נגישות לנכים: יש 4 חניות נכים ברוחב 2.40 מטרים סמוך לכניסה הגישה נוחה .שירותי נכים יש בבניין משרדים. מקום מיוחד לצפייה עבור כסאות גלגלים – בוצעה פנייה בעניין למארגנים טרם התקבל מידע.

יום העצמאות 2009 במוזיאון חיל האוויר בחצרים
מוזיאון חיל האויר, ליד קיבוץ חצרים, מזמין את הקהל לחגוג איתו את יום העצמאות, ב- 29.4, החל מהשעה: 08:00. בין הפעילויות שיהיו במוזיאון: סיורים מודרכים, פינות יצירה, קורס טייס לילדים וטיסת ראוה. נגישות לנכים:
יש חניית נכים. הגישה עם רמפה מבטון מהחנייה עד לכניסה. יש גישה לכל האולמות. יש מעלית למטוס לסרט. תנועה נוחה בכל המתחם. שני מבנים נפרדים עם תא שירותים אחד נגיש בכל מבנה. אין נגישות למוגבלות שמיעה.

פינות פיקניק ומתחמי טבע נגישים
צפון: חניון הסלוקיה – רמת הגולן, חורשת טל – גליל עליון, פארק הכרמל, עין מודע, פארק הירדן.
מרכז: פארק אפק, פארק מקורות הירקון, פארק אפולוניה קפצובה.
דרום: מצודת יואב, פארק בית גוברין, פארק אשכול.

מידע נרחב בנושא ואירועים נוספים המתעדכנים מעת לעת באתר העמותה: www.aisrael.org


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה